Faydalı Bilgiler

En Çok Keyif Alınacak Nehir Rotaları

Kiralık tekne ya da kendinize ait olan tekne ile sadece deniz ve okyanusları takip etmek zorunda değilsiniz. Dünyanın her noktası başka bir doğaya, kültüre ve değere ev sahipliği yaptığı için çeşitli nehir güzergahlarını da takip edebilirsiniz. İzleyeceğiniz bu rotalarda birbirinden güzel özel manzaralar ile karşı karşıya geleceksiniz.

Mısır, Nil

Nehir rotaları arasında ilk olarak akla Nil Nehri geliyor. Antik dünyaya çok özel bir yolculuk yapmanızı sağlayacak olan bu güzergah, otantik bir deneyim yaşamanızı sağlayacak. Yüzyıllar boyunca Mısır’a hayat veren Nil Nehri’nin üzerinde eski Mısır döneminden kalma tanrı ve tanrıçalar için yapılan tapınaklar, gösterişli yapıya sahip mezarlar ve piramitlerin gösterdiği ihtişam yer alıyor. Yolculuk süresi kapsamında da oldukça uzun bir rotaya sahip olan Nil Nehri tarihsel olarak bir yolculuğa çıkmanızı vaat ediyor.

Botsvana, Chobe

Afrika nehir gezileri açısından oldukça önemli bir coğrafya olarak öne çıkıyor. Angola’dan akan ve Botswana’yı doşalarak Ngoma sınırına kadar ulaşan nehir, Afrika’nın dördüncü büyük nehri olarak öne çıkıyor. Kuzey Botswana’da bulunan Chobe Ulusal Parkı, Afrika’da yer alan en büyük safari alanlarından birisi olarak biliniyor. Bunun yanında nehrin safari severler tarafından tercih edilmesi bölgeyi çok daha fazla öne çıkarıyor. Hayatta bir kez yaşanacak deneyim olarak da görülecek bu nehirde yol alırken çeşitli yaban hayvanlarını görebilirsiniz.

En Çok Keyif Alınacak Nehir Rotaları

Avrupa Nehirleri

Avrupa nehirleri de nehir güzergahı takip etmek isteyenler için sık tercih ediliyor. Özellikle Ren, Main ve Tuna nehirleri Avrupa tarihi ile doğasını keşfetmek isteyenlere hitap ediyor. Şimdiye kadar yaşanan deneyimden bambaşka bir açı ile Avrupa tarihini öğrenmeyi sağlayan bu özel yolculuklar ayrıca çeşitli güzergahlarda durarak karadaki tarihi de keşfetmenizi de sağlayabilir. Ren Nehri güzergahı gibi kısa süreli turlar tercih edilebileceği gibi isterseniz tüm Avrupa’yı keşfetmenizi sağlayacak uzun güzergahları da seçebilirsiniz.

Peru, Amazon

Güney Amerika’ya ulaşma imkânınız olursa bu özel kıta doğanın en çarpıcı görünümlerini sunacaktır. Amazonları keşfetmek için çok özel fırsat sunan Peru, doğanın en güzel halini keşfetmenize olanak tanıyor. Nefes kesici manzaralar eşliğinde, el değmemiş doğal yaşam görüntülerini keşfetmenizi sağlayacak olan bu yolculuk sayesinde sihirli bir yolculuk deneyimleyebileceksiniz.

Panama Kanalı

Panama Kanalı’nı yakında görmek ve buradan sağlanan özel rotadan geçmek tekne yolculuğunuzu çok keyifli hale getirecek. Eski dünyanın hazineleri ile yeni dünyanın getirilerini görmenizi sağlayacak olan bu rota, aynı zamanda canlıları ile dikkat çeken milli park güzergahını da yakından izlemenizi sağlıyor.

Çin, Yangtze

İzlenecek nehir rotaları arasında Çin de önemli güzergahları ile öne çıkıyor. Çin’in büyük topraklarına adeta hayat veren Yangtze, dünyanın üçüncü büyük nehri konumunda. Tibet’ten başlayarak Şangay’a kadar devam eden bu nehir sayesinde Çin’in doğal ve tarihi güzelliklerini yakından takip edebileceksiniz. Nehirde ayrıca Çin Timsahı gibi nesli tükenmekte olan canlıları da görebilirsiniz. Aynı zamanda yol boyunca karşılaşacağınız tapınaklar da yolculuğunuza ayrı bir hava katmayı başaracak.

Rhone Nehri & Burgonya

Avrupa tekne yolculukları için Rhone Nehri sık tercih edilen destinasyonlardan birisi olarak biliniyor. Fransa’yı keşfetmek isteyenlerin tercih ettiği bu yolculuk Lyon’da başlıyor ve Fransa’nın önemli şehirlerini görme imkânı veriyor. Özellikle Fransa tarihini yakından keşfetmek ve doğal güzelliklerinin yanında tarihi kalıntılarını da görmek isteyenler için ideal olan bu güzergah İspanya sınırına kadar da uzanıyor. Orta Çağ’dan kalma kentleri ve kalıntıları görmenizi sağlayacak olan yolculuk aynı zamanda doğallığın keşfini de içeriyor.

 

Bir önceki yazımız olan Kız Tarafı Eve Ne Alır? başlıklı makalemizde kız tarafı hediyeleri, kız tarafı ne alır ve kız tarafının alacakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen