saç modelleri

En popüler 2019 topuz modelleri

Yazın Trend Olacak 2019 Topuz Modelleri

Birçok farklı topuz türü vardır. Bazıları çok ayrıntılıdır ve çok fazla sabır ve bazen iki elden fazlasını gerektirir. Ancak endişelenmeyin, umutsuz olmadan kolayca taklit edebileceğiniz stiller de var.  Uzun saçlı ve saçınızda bir kabarıklık yapmak istiyorsanız, sınırsız imkanınız var. Kısa saçlar için, maalesef, çoğu zaman çok fazla seçenek yoktur. Bakınız: Kısa Saçlar İçin 10 Çarpıcı Topuz Modelleri

Topuzlar çiçekler veya saç bantları gibi feminen saç aksesuarlarıyla birleştirildiğinde çok romantik görünüyorlar. Böylece, kabarık saç şekillendirme arasında  çok yönlüdür. Bu nedenle,topuza bağlı olarak, her zaman onları takabilir ve herhangi bir kıyafetle birleştirebilirsiniz. Uzun saçlarda saçınızı nasıl topuz yapacağınız konusunda neredeyse sonsuz farklılıklar vardır. Ancak orta uzunlukta saçlı kızlar bile çok farklı stiller yapılabilir. Burada  2019 ‘da hangi topuzların trend olduğunu ve bunları nasıl kolayca yeniden yapacağınızı keşfedin.

Topuz modelleri çeşitli varyasyonları

Klasik topuz (Bun)

Klasik topuz, at kuyruğunun yanında, kesinlikle bayanların en popüler saç stillerinden biri. En basit topuz ancak stil  hala çok değişken. Saçınızın uzunluğuna bağlı olarak üst saçları lastiğe sokabilir veya düğümleyebilirsiniz. Sade stilinden dolayı, her durum için kullanabilirsiniz..

klasik topuz modelleri 2019
klasik topuz modelleri 2019

Balerin topuz

Bu klasik topuz artık sadece bale dansçısı küçük kızlar tarafından yapılmaz, fakat her yaştan kadınlar için uygundur. Topuz nispeten yüksektir ve ön saç yüzden göreceli olarak kesilir.

balerin topuzu modelleri 2019 2020
balerin topuzu modelleri 2019 2020

Topuz eğitimi: Balerin Topuz

 • İlk adımda saçınızı iyice fırçalayıp sağlam bir at kuyruğuna bağlamanız gerekir. Düğüm ne kadar sert oturursa, topuz o kadar iyi olur!
 • Topuz için şimdi at kuyruğuny bir salyangoz gibi saç tokasına sarmalısınız.
 • Düğümün altındaki saçın ucunu sabitleyin.
 • Topuz şimdi tokalarla sabitlenmelidir. Çok sıkı olduklarından emin olun.
 • Son olarak, saç stilini saç spreyi ile düzeltin.

Ense Topuzu

Topuz’un favorilerinden biri ense topuzu. Zarifliği ile etkileyicidir. Bu varyasyon boyun üzerinde oturur ve ayrıca yanda yapılır.

sıkı ense topuzu 2019
sıkı ense topuzu 2019

Topuz eğitimi: Ense topuzu

Bu şık saç modeli çok farklı şekillerde yapılabilir. Abartılı bir versiyonunun rehberi.

 • Boyundaki saçı sıkıca bir örgüye bağlayın. Topuzun yan tarafında mı yoksa arkada mı olmasını istediğinize bağlı olarak, örgüleri de buna göre koymak zorundasınız.
 • Atın kuyruğuna tekrar bir saç tokası sarılır. En son çekerken saçları sadece yarıya kadar çekersiniz, böylece bir ilmek oluşur. Topuzun daha sonra ne kadar büyük olmasını istediğinize bağlı olarak, döngünün boyutunu seçmelisiniz.
 • Saçınızın kıvrım ucunu alın, saç tokanıza  sarın ve saç tokalarıyla sabitleyin.
 • Son olarak, saç stilini saç spreyi ile iyice düzeltin
 • İpucu: Bu saç modeli sadece uzun saçlar için uygundur. Omuz uzunluğunda saçlar ilmek oluşturmak için yeterli değildir. Kısa saçlarınız varsa, boyunda da bir topuz tokası ile normal bir topuz biçimlendirebilirsiniz.

Dağınık Tarzında Yüksek Topuz:

Çok şık ve rahat, aynı zamanda Berlin topuzu  adı verilen dağınık topuz’dur. Bu, kafanın üstüne çok yükseğe yerleştirilmiş ve tercihen hala düz olmayan bir topuzdur.

dağınık yüksek topuz 2019
dağınık yüksek topuz 2019

Topuz Eğitimi: Yüksek Topuz

 • Kendinize, kafanızın üst kısmına mümkün olduğunca yükseğe oturan bir at kuyruğu yapın.
 • Saçları topuz olarak mümkün olduğunca dağınık yapın
 • Gerekirse saç tokası ve saç spreyi ile topuz’u sabitleyin
 • Öneri: Önce at kuyruğunu doluyorsanız, kabarıklıklar özellikle dağınıktır.

Yarım yukarı yarım aşağı topuz:

Bu kabarık topuz rahat ve çok şık bir model. Burada sadece üst saçları kullanıyorsunuz ve birlikte bir topuzla birleştiriyorsunuz.

yarım yukarı yarım aşağı topuz modeli
yarım yukarı yarım aşağı topuz modeli

Topuz kimlere yakışır?

Saçınız ne kadar uzun olursa,topuz o kadar kolay ve elbette o kadar hantal olur. Ama saçınız en azından size bir saç örgüsü verecek kadar uzunsa, sorun olmamalıdır. Yüksek topuzda, saçınız ense üstündeki topuzdan düşebilir. Ancak saç tokalarıyla kolayca düzeltebilirsiniz. İnce saçlar için bir topuz  kullanabilirsiniz.

En popüler 2019 topuz modelleri

Bir önceki yazımız olan Kahküllere stil vermenin 10 çarpıcı yolu başlıklı makalemizde 2019 saç kesimleri, 2019 saç modelleri ve kahkül hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen