Genel

Erkekler Kadınlardan Ne Bekler?

Erkeklerin bayanlardan istediği ama dile getiremediği pek çok davranış var. Peki erkekler kadınlardan ne bekler biraz bundan bahsedelim.  Bir erkek neredeyse bir bayanın istediği aynı şeyleri karşı taraftan bekler. Bunlar doğru bir iletişim ve ilişki in temel değerleridir. İlişkileriniz de karşı tarafın sizden ne istediğini sormaktan çekinmeyin ve birbirinize en doğru şekilde tanımanın önünü açmanız gerekir. Erkekler kadınlardan ne bekler sorusuna en güzel cevap; çocuklarının bakımını doğru düzgün yapan, baskıcı olmayan, bakımlı, evini çekip çeviren, anlayışlı vb bir bayan.

Doğru Davranış Nasıl Olur?

İlk olarak toplumun oluşturduğu bazı kalıpları insanlara ne kadar zarar vereceğini her zaman göz önüne almamız gerek. Erkekler kadınlar ne bekler dendiği zaman bir bayan eşine yaklaşırken sevgi, anlayış, empati gibi duygularını zekası ile birleştirerek hareket etmesi gerek. Yani bayanlar, kendisini ve çocuklarını korumak zorunda olan, romantik olmak zorunda olan, sürpriz yapmak zorunda olan, sürekli ilgili olmak zorunda olan, tek özel hayatı olan bir robot olarak görmekten vazgeçmeli.

Eşinin de aynı kendisi gibi olduğunu, ailesi ile ilgili bütün sorumlulukların ikisinin ortak paylaşımı olduğun, görev dağılımı yapabileceklerini bilmesi gerekir.

Eşler Arası İletişimin Önemi

İletişim konusunda en güzel davranış şekli ki bunu genellikle çift terapileri de de öneriyorlar. Bu durumda yapılması gerekenler çocukları ile birlikte az da olsa kaliteli vakit geçirmesi, eşlerin birlikte akşam yemek yemesi, çocuklar uyuduktan sonra yatmadan önce eşlerin bütün elektronik eşyaları kapatıp belirledikleri bir süre birbirlerine vakit ayırıp sohbet etmesi gerek.

İyi niyet ve huzur

Erkekler kadınlardan ne bekler

İki kişi evlenmek istediği zaman erkekler kadınlardan ne bekler konusunu da bilmesi gerekiyor. Bir erkek evlendiği bir kadından huzur ve iyi niyet bekler. Fazla belirgin olmayan bu istekleri biraz açıklarsak; bir erkek kendi üstünde fazla baskı ve sorgulanma istemediği için  kendine huzur verebilen ve baskı uygulamayan bir bayan ile evlenmek tercihleri olur. Erkeklerin istediği bir başka özellik ise; baskı istemeyen erkek için sürekli sorgulamayan ve kendisinin daima kötü bir şey yaptığını düşünmeyen bir bayan  tercih ederken. Çünkü bir erkek için en önemli şey huzurdur.

Bağımsız bir şekilde karar verebilme

Bir bayan ile evlenmek için erkeğin aradığı bir diğer önemli özellik; bayanın günlük hayatında kendine dikkat etmesi, akılla davranması ve bakımlı olmasını isterler. Bu söylediklerimiz bir eleştiri konusu olabilir.

Ama endişe duyulması gerekir çünkü; günlük hayattaki becerilerinde kendine bağlı olmayan, bağımsız bir şekilde karar alabilen ve günlük hayatında becerilerini kendi sürdürebilen bir bayan için akılla davranabilir demek yeterli olacaktır. Erkekler kadınlardan ne bekler diye sorulan bir soruya şu şekilde de cevap verebiliriz; bir erkeğin aradığı da hayatına kolaylık sağlayan bir bayandan fazlası değil. Bir erkeğin ev ve aile yaşamında sorumluluk alması gerekir. Aile idaresine yardımcı olabilen bir kadın erkeğin hayatını da kolaylaştırır.

Bayanın bağımsız olarak karar alabilmesine önem veren erkek aynı zamanda sevdiği kadınının zihninde başarılı olduğunu ve vazgeçilemez olduğunu bilmektedir. Sonuçta bir anne oğlunu bu düşünce ile büyütür.

Bazen bayanın eşini onure edici ve onay verici konuşması önemlidir. Onun ne kadar özel ve önemli olduğunu hissettirmesi mutluluk verecektir. Kadının tercih etmesini ve bırakmamasını sağlar. Bir bayan eşini tabii ki ne yaparsa yapsın bir anne gibi koşulsuz kabul etmemelidir. Fakat yaptığı başarıları da görmezden gelmemeli onun diğerlerinden farklı olduğunu gösterecek şekilde tanımak gerekli.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kadına Hediye Ne Alınır? Kadınlara Özel Hediye Fikirleri başlıklı makalemizde en anlamlı hediyeler, hediye kutusu ve kadına hediye almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen