Stil Önerileri

Erkekler Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?

Giyinmeye başlamadan önce birkaç kural var. Önce vücut tipiniz ve şeklinizi tanımalı ve ona göre karar vermelisiniz. Kıyafetlerinizi her zaman moda trendlerine göre tercih edin vucut tipiniz aşağıdakilerden hangisiyse ona göre giyiminizi planlayabilirsiniz.

Üçgen Vücut

Çoğu erkek, özellikle yaşlandıkça vücutlarının üst kısmına göre bel ve kalça çevresinde daha büyük olmaya yatkındır.  Üçgen bir vücut şekline sahip olmak, kötü durumda olduğunuz anlamına gelmez, ancak tüm vücudunuzun orantılı görünmesini sağlayacak kıyafetleri bulmakta zorlanırsınız. Çoğu erkek kıyafeti, ters etki göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Yani üstte geniş ve belde daha dardır. Kıyafetlerinizle denge ve şekil yaratmak sizin için önemli bir husustur.

Erkekler Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?
Erkekler Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?

Ters Üçgen Vücut

Bu vücut tipinin şekli, omuzlarda taban ve göbek deliğindeki nokta ile büyük bir üçgendir.İyi gelişmiş göğüs ve omuzlarınız, belinize ve kalçalarınıza kıyasla önemli ölçüde geniştir. Çoğu üretici şekli olmayan erkeklere hizmet verdiğinden, bu vücut tipi için raftan kıyafet satın almak zor olabilir. Amacınız tonlu ve formda vücudunuzu göstermek olmalıdır.Görsel dağınıklığı azaltan ve gövdenizin temiz, keskin hatlarını vurgulayan dar giysiler giyin. İyi gelişmiş üst vücudunuzun oranlarını dengelerken, şekillendirilmiş orta kısma ve alt bedeninize hacim ekleyin .

Erkekler Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?
Erkekler Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?

Dikdörtgen Vücut

Dikdörtgen vücut şekline sahip erkekler genellikle uzun ve ince bir çerçeveye sahiptir. Omuzları aşağı yukarı bel ve kalçalarıyla aynı genişliktedir. Omuzları genişletmek ve yukarıdan aşağıya incelme etkisi yapacak kıyafet kullanmak bu vücut tipinde önemlidir. Dikdörtgen vücudun ortasında içe dönük bir siluet oluşturmak hem anahtardır hem de elde etmesi kolaydır.

Üst gövdeniz boyunca kısa ve uzun kollu tişörtler, genişlik katacaklar.Omuzlarınıza beden kazandıran yapılandırılmış blazer ceketler ve takım elbise ceketlerinin arkaya gitmesini sağlayın. Düzgün bir şekilde bağlanmış veya bol dökümlü bir fular, görünümünüze bir fark getirecektir. Üstte daha parlak renkler veya apolet gibi detaylar, normalde ince olan belinizin boyutlarını genişletir.

Erkekler Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?
Erkekler Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?
Dikdörtgen Vücut Şekline Sahip Erkeklerin Kaçınması Gerekenler

Dikdörtgen şeklindeki kesimler, dikdörtgen şeklindeki gövde için iyi olmaz. Bunun yerine omuzlarda bol yapılı tek göğüslü bir stil deneyin. Tek göğüslü stilleri tercih ettiğinizden emin olun. Vücudunuzun üst kısmında genişletilmiş V şeklinde bir panel oluşturmak için gömlek veya hırka gibi katmanları beyaz bir tişört veya yelek üzerine kontrast oluşturarak tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zayıf gösteren etek modelleri başlıklı makalemizde etek modelleri ve zayıf gösteren etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen