saç modelleri

Esmerler İçin Saç Model Örnekleri: 2021 Seçenekleri

Esmerler için saç model örnekleri birbirinden farklı olabilir çünkü her saçın yapısı birbiri ile aynı değildir. Kısa, uzun, örgü, topuz, düz saç modelleri, her kadına yakıştığı gibi esmer tenli kadınlara da yakışmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, saç modeli yüzün şekli ile uyumlu olmalıdır.

Açık renkli bir esmerseniz bazı saç stillerinin saçların altın etkisini artırmak için en hafif saç tellerini vurgulama gücüne sahip olduğu bilinmelidir.

Saç modelleri söz konusu olduğunda favori olan örgülerdir. Örgülü teller saçın yansımalarını ön plana çıkarmakta ve ışığın etkisi ile saçlara güzel bir etki vermektedir. Özellikle bukleleri uca ören modeller, saç tellerinin uzunluğuna da değer verdiği için vurgulu uzun saçlar için idealdir.

Esmerler İçin Saç Model Örnekleri
Esmerler İçin Saç Model Örnekleri

Saçların ışıltılı görünümünü daha da iyileştiren bir diğer model ise görünüme daha ayrıntılı bir etki veren kılçık örgüdür. Orta ve kısa saçlar için, gevşek uzunlukta birleştirilmiş örgüler en uygunudur. Örgülü taç veya yan örgü gibi üstten gömülü modeller, kısa saçlar için en uygun olanıdır. Püf noktası, seçilen modelden bağımsız olarak şekillendirmenin dayanıklılığını sağlamak için saç stilini güçlü bir sabitleyici sprey ile tamamlamaktır.

Esmerler İçin Saç Model Örnekleri Nasıl Olmalı?

Esmerler için saç model örnekleri arasında gelen at kuyruğu, basit ve şık bir saç modelidir ancak aynı zamanda ışıltıyı da artırabilir. At kuyruğu, görünüme sofistike bir görünüm katmaktadır. Örgülü detay, saç tellerinin ışıl ışıl olmasını vurgulayarak telleri serpiştirir ve tonlarını eşleştirir. Hem at kuyruğu hem de örgü kombinasyonu saçı resmi davetlere hazır hale getirir. Ayrıca atkuyruğunun uzunluğunu bir topuz haline dönüştürerek saçınıza daha da fazla ışıltı verebilirsiniz.

Seçilen saç modelini tasarlarken, daha geniş ve dolgun bir görünüme sahip olanlar için örgüler biraz gevşek bırakılabilir. Saç spreyi ile saç stili tamamlanır.

Esmerler İçin Saç Model Örneği
Esmerler İçin Saç Model Örneği

Esmerler için saç modelleri arasında olan yarı-yukarı saç modeli romantik ve narin olmasının yanı sıra ışıltılı esmer görünümün bir müttefiki ve aynı zamanda onun sıcak yansımalarını öne çıkarır. Saçın rengine dikkat çekmek için mükemmel bir modeldir çünkü saçı gevşek tutarken üstten çekicilik katmaktadır. Yarım topuz yapmak, modern bir görünüm için harika bir seçenektir. Yanları örgülü saç modeli, saça romantik bir görünüm katmaktadır ayrıca günlük kullanım için de son derece uygundur.

Saçtaki vurguları daha da geliştirmek için amaca yönelik olan dağınık bir efekt, görünümün daha rahat olmasına yardımcı olmakta ve yansımaları vurgulamaktadır. Saç spreyini saçın her yerine püskürtmek ve saç tellerini elle ezmek gereklidir. Bu işlem saç tellerinde dalgalı bir etki yaratırken kabarmayı gidermekte ve saçları dış etkenlerden korumaktadır.

Kıvırcık Saçlar İçin Mükemmel Saç Modeli

Esmerler İçin Saç Modeli
Esmerler İçin Saç Modeli

Esmerler için saç model örnekleri arasında yer alan Ananaslı topuz, her uzunluktaki kıvırcık saçlar için saç modelleri arasında önemli bir yer tutar. Işıklı esmer görünüm söz konusu olduğunda, ananaslı topuzun buklelerin şeklini ve dolayısıyla tellerin yansımalarını iyileştirdiği gerçeği de vardır. Işıkları daha fazla öne çıkarmak için bir bitiş yapılmalıdır. Buklelere daha fazla hacim ve tanım eklemek için harika sprey kullanılabilir,

Açık kumral saçların öne çıkan noktalarını daha da dikkat çekici bir hale dönüştürmek isteyen ancak saç stilini detaylandırmayı tercih etmeyenler için çözüm farklı dokuları benimsemektir. Dalgalı bitiş, renk nüanslarını geliştirmeye yardımcı olur ve saçlara daha fazla hareket kazandırır. Telleri şekillendirmek için orta veya geniş kalınlıkta bir saç maşası kullanılmalıdır ve başlamadan önce, saç telini korumak için iyi bir termal koruyucu uygulanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde örgü, stil ve taç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen