saç modelleri

Esmerlere Ombre Saç Modelleri: 2021’in Modası

Esmerlere ombre saç modelleri, başarılı olmuş kombinasyonudur. Ombre saç modelleri, görünümü aydınlatmanın ve koyu saç tonlarıyla mükemmel bir şekilde birleştirmenin yanı sıra, kıvrılmış saçların şekline büyük değer veren bir tekniktir.

Ombre saç, saç köklerinin doğal rengini koruyan ve kulaktan başlayarak saç tellerini açan bir aydınlatma tekniğidir. Bu tekniğin en önemli özelliği ombre saçın renklerle gradyan yapması ve saça gölgeleme efekti vermesidir.

Normalde, esmerlerdeki ombre saç, birbirine karışan ve bir degrade oluşturan dört adede kadar renk tonuyla yapılır. Görünümü daha uyumlu hale getiren renkleri veya saçınızın doğal tonuyla daha fazla kontrast oluşturan daha cesur renkleri de tercih edebilirsiniz. Örneğin platin telli ombra saç, koyu ipliklerle tezat oluşturduğu için kadınlar arasında oldukça başarılı olmuştur.

Esmerlere Ombre Saç Modelleri Çekicilik Verir

Esmerlere Ombre Saç Modelleri
Esmerlere Ombre Saç Modelleri

Bu boyama tekniği oldukça çok yönlüdür ve bu nedenle çeşitli saç kesimleriyle birleşir. Bu model günlük saç stillerine de daha da çekicilik verir.

Ancak işlem sonrasında iplere dikkat etmeniz gerekenler vardır.  Esmer ombre saçlarda güzel bir etki verir ama saçın sağlıklı kalması ve her zaman için renk güzel olması için bazı yöntemlerin uygulanması gereklidir.

Saçınızın sağlığını ve gücünü korumak için saç programına dikkat edilmelidir. Kimyasal işlem görmüş saçlar için özel şampuan ve saç kremi kullanılması, saçın oksidasyonunu önlemek için UV koruması sağlayan ürünler tercih edilmelidir.

Ombre Saç Modelleri Çeşitli Renklerle Yapılabilir

Esmerler için ombre saçın çeşitli renk varyasyonları olabilir. Bu, tekniği farklı cilt tonlarına uyarlamayı kolaylaştırır. Sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar aynı farka sahip renklendirmeleri tercih edebilir. Soğuk cilt alt tonuna sahip kadınlar ise solgun görünüm bırakmayan renkleri tercih etmelidir. Bal, bakır ve altın tonları saçın rengini açmaya yardımcı olduğu için iyi seçenek olabilir.

Esmerleri saç beyazlatma tekniklerinden söz etmeden önce birden fazla düşündüren faktörlerden birinin de renk bakımı olduğu bilinmelidir. Koyu saç nedeniyle ve seçilen tekniğe bağlı olarak sık bakım yapılmalıdır. Esmerlerde ombre saç olması durumunda saç kökleri orijinal renginde kaldığı için çok sık bakım yapılmasına gerek yoktur.

Ombra saç, kökleri doğal saç rengiyle bıraktığı için saç modelleri ile çok kombinlenen bir modeldir. Bu, farklı stilleri çok daha çekici hale getirir.

İşlemeli Örgü

Esmerlere Ombre Saçlar
Esmerlere Ombre Saçlar

Esmerlere ombre saç modelleri arasında gelen işlemeli örgü, ombre saç stilinde öne çıkanlar için mükemmel bir saç modelidir. Bunun nedeni, başın üst kısmındaki seç telleri doğal rengiyle kalırken, örgü uçlarda kahverengiden daha açık bir tona kadar değişen bir ton karışımı kazanmasıdır. Bu, özellikle saçın sıkışmış kısmındaki ombre çizgilerini vurgulayarak görünüme çok çekici bir etki verir.

At Kuyruğu

At kuyruğu, esmerlere ombre saç modelleri arasındadır. Bu model aynı zamanda ombre saçlar için harika bir şekillendirme seçeneğidir. İşlemeli örgüde olduğu gibi, saçın üst kısmı buklelerin doğal rengiyle kahverengiye dönerken, at kuyruğu süper güzel bir gradyan alır. Bu tasarımın saç modelini öne çıkarmak için kullanılması mümkündür.

Ananaslı Topuz

Ombre çizgileri kullanan kıvırcık ve kıvırcık olanlar için ananaslı topuz da rengi güzelleştiren bir saç modeli seçeneğidir. Ombre saç, tellerin doğal rengiyle köklerden ayrılıp telleri uçlara doğru renklendirdiğinden, uçları gevşek olan yüksek topuz ton varyasyonunu daha belirgin hale getirir. Böylece doğal kök ile hafif uçlar arasındaki farkı görmek mümkündür.

Yarı İğneli Saç Modelleri

Esmerlere Ombre Saç
Esmerlere Ombre Saç

Esmerlere ombre saç modelleri arasındaki yarı iğneli saç modelleri birçok kadının favori tercihidir. Eğer ombrenin öne çıkan noktalarını vurgulamak istiyorsanız, bu harika bir seçenek olabilir. Amaç, saçın sadece üst kısmını yani doğal rengin göründüğü yerde tutmak ve uzunluğu ve uçları gevşek bırakarak rengi güçlendirmektir. Üst kısım hindistancevizi veya ince örgülerle sabitlenebilir.

Bir önceki yazımız olan Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde örgü, stil ve taç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen