Stil Önerileri

Esmerlere Yakışan Renkler

Esmerlere Yakışan Renkler

Renklerin sarışın kadınlara daha çok yakıştığı gibi bir algı var, ancak durum hiçte sanıldığı gibi değil. Güzellik uzmanlarına göre renkleri en iyi şekilde gösteren ve vurgulayan esmer cilt tipleri. Üstelik sıradan renklerin yanı sıra, parlak ve pastel renk tonları’da esmerlere çok yakışıyor. Eğer esmerseniz yazımızda mutlaka kullanmanız gereken  renkleri inceleyebilirsiniz.. İşte esmer kadınlara yakışan renkler!

Esmerlere Yakışan Renkler

Sıcak pembe, beyaz ve krem tonları, açık sarı ve hatta kırmızı.. Bu renkler sadece sarışınlara yakışmıyor, güzellik uzmanlarına göre esmer kadınlar bu renkleri vurgulamada daha başarılılar. Lafı çok uzatmadan esmer kadınlara yakışan renkleri inceleyelim..

Beyaz &  Krem

Beyaz ve krem renginin koyu renk cilt ve saçlara çok yakıştığı bilinene bir gerçek. Koyu tenlerde beyaz ve krem elbise modelleri daha zarif ve çekici bir görünüm yaratıyor.

Eğer esmer bir kadınsanız özellikle gece gezmelerinde yada özel davetlerde elbise seçimlerinizi bu renklerde seçmenizi öneririz. Beyaz sadeliği ve zarifliği ön plana çıkararak mekanda bir anda odak noktası haline gelmenizi sağlayacaktır.

Sıcak Pembe

Esmer kadınlara çok yakışan bir diğer renk ise sıcak pembe.. Özellikle siyah ve kahverengi saçları ve koyu teni en iyi şekilde ortaya çıkarır.

Sıcak pembeler kullanarak aynı zamanda cildinize istediğiniz yumuşak etkiyi vurgulayabilirsiniz. Hem günlük hayatınızda, hemde özel toplantı ve davetlerde dolabınızda mutlaka sıcak pembe parçalara yer açın.

Açık Sarı

Sarı genelde sarışınların çok tercih etmedikleri bir renktir, fakat esmer kadınlar bu rengi özgürce bir çok farklı şekilde günlük stiline dahil edebilir. Ayrıca şeftali tonlarında bir ruj ile hem ten hemde saç renginizi daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Ayrıca sarı tonlarını sadece sıcak yaz günlerinde giymek zorunda değilsiniz, kış dolabınızda açık sarı bir parçaya mutlaka yer vermenizi öneririz.

Kırmızı

Kırmızının yalnızca sarışınlara yakıştığını mı düşünüyordunuz? Tabi ki hayır, kırmızı tonları esmer kadınlarda çok çekici ve cazibeli bir etkiye sahiptir.

Koyu siyah, koyu kahve saçlar ve çikolata bir tende kırmızı bir elbisenin yaratacağı etki tam anlamıyla sarsıcı olacaktır.  Bu güzelliğe yine kırmızı bir ruj dahil edin ve tüm dikkatlerin nasıl üzerinizde toplandığını görün..

Haki Yeşil

Turuncu

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen