saç renkleri

Evde Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 2019

Evde Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 2019

Son yıllarda kadınlar için çok trend olan gri saç rengi 2018 2019 sezonunda en gözde saç modelleri olmaya devam edecek. Tüm cilt tonlarına yakışan gri saç renkleri size de uygunsa evde kendiniz de bu saçları elde edebilirsiniz. Farklı ton ve  ombre uygulamaları ile doğru tonu seçerek çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Oldukça etkili bir görünüm sununa gri saç gölgeler ile de yapılarak daha doğal stiller yapılabiliyor. Eğer sizde saçlarınızı gri renge boyamayı düşünüyorsanız  önerimiz saçlarınız sağlıklı ise dağru boyama teknikleri ile ilk önce saçınızı platin sarı olana kadar açmanızdır. Eğer sadece denemek istiyorsanız gri çıt çıt saçlar ile geçici saçlar elde edebilirsiniz.

Evde Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 2019

Gri saç rengini boyamayı evde denemek isteyen kadınlar için paylaşacağımız tarif doğal siyah saç rengi, doğal koyu kestane saç rengi veya boyalı bir saçı griye döndürme aşamalarıdır. %60 ın üzerinde beyaz saçınız varsa bu tarifi yapmamanızı öneririz. Beyaz saçları yoğun olan kişiler, uyum sağlaması için bu tarifi deneyecek olurlarsa hem saçlarını boş yere yıpratmış hem de istediği sonuca ulaşamamış olacaklardır.

Evde Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 2019

Burada gri saç boyama tekniği, uçlara gri tonlarda ombre, aralara gri saç rengi tonlarında balyaj veya saçın tamamının griye dönüştürülmesi ile ilgili tarifleri içerir.

Saçınız koyu renk ise ve gri saç elde etmek istiyorsanız saçınızı oryal saç açıcı ile açmanız gerekmektedir. Yani sarı renge ulaşana kadar, saçınızın üzerinde kızıllık ya da turuncu renk kalmayana dek açıcı ile açmak gerekmektedir.

Saçınız dore tonlarında sarı bir renk ise , griye boyadığınız da net gümüş rengi elde edemeyebilirsiniz. Gri saç elde edilebilmesi için açıcı ile saç platin renge dönene kadar açılmalıdır.Daha sonra saç yıkanıp nemli bırakılır. Sonrasında da gri saç boyası ile oksidasyon karıştırılır. Açılan saç sonrasında cila yöntemi ile doğallaştırılabilir.

Gri saç boyası  en iyi markalar ve en çok bilinenler arasında matrix marka 7.A-8.A veya Koleston marka 7.1-8.1-9.1 gri saç rengi yer almaktadır. Bizim yazımızda tavsiye ettiğimiz ürün ise Blonde MeT Steel Blue ürünüdür. Gri saç elde etmek için özellikle tercih edilen açık gri saç rengi, Blonde MeT Steel Blue saç boyası %6 oranında oksidan ile karıştırılır. Hazır hale gelen boya nemli saça uygulanır. 20-30 dakika bekledikten sonra yıkanır.

Gri saç elde etmek ya da ombre tarzında bir uygulama yapmak, profesyonellik gereken bir tekniktir. Bu konuda yeterli bilginiz yoksa evde kendiniz denemeyiniz. Açma işlemi saçları yıpratır ve yakabilir. Doğru bekleme süresi ve doğru açıcı miktarı olmalı.  Paylaştığımız tarif bilgi amaçlı olup, doğru tonu elde edilmesi ve saçınızın boyadan ve açılmadan zarar görmemesi için gri saç kullanmak istiyorsanız kuaföre gitmenizi tavsiye ederiz.

[galeri_url]

Bir önceki yazımız olan Yaz 2018 Saç Rengi Trendleri başlıklı makalemizde 2019 saç renkleri, saç rengi trendleri ve saç rengi trendleri 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Gri saç renkleri 2019 yazı sezonunda yine moda olduğunu duydum. Benim saçlarım kestane rengi evde kendim gri saç rengini nasıl yapabilirim önerisi olan varsa bilgi verebilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen