cilt bakımı

Evde Hızlı Manikür Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı denildiğinde her ne kadar yüzümüz akla geliyor olsa da tepeden tırnağa tüm vücut bakımı kişisel bakım için önemlidir. Bu makalemizde evde manikür nasıl yapılır? Siz değerli takipçilerimizle paylaşalım istedik.

Bayanlar cilt bakımı konusunda hassastır. Bunun içinde her kadının bu önemli işlem için kendilerine vakit ayırması gerekir. Manikürü evde yapmaya çalıştığınızda ise aşağıdaki yöntemleri denemeniz gerekir.

Evde Hızlı Manikür Yapım Malzemeleri

Eğer kısıtlı bir zamanınız varsa evde yapmak çk pratik olacaktır. Özellikle de koronadan dolayı kuaförlerin kapalı olduğu şu dönemde bu şekilde daha sağlıklı olacak ve bakımınızı da ihmal etmemiş olacaksınız. Evde manikür yapabilmeniz için ihtiyacınız olan malzemeler ise şöyledir:

  • Aseton,
  • Pamuk,
  • Ilık su,
  • Badem yağı önerilebilir.
  • Gül suyu,
  • Nemlendirici,

Evde Hızlı Manikür Nasıl Yapılır?

Bakım Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak elinizin ve tırnaklarınızın yumuşaması için hazırladığınız ılık suyun içine ellerinizi bir müddet bekletin. Ardından tırnaklarınızı kestikten sonra törpüleyin. Bu sayede tırnaklarınızı daha belirgin bir hale getirmiş olacaksınız. Tırnaklarınızı törpülerken kenarlardan başlamaya özen gösterin bu sayede zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

Manikür işleminizi gerçekleştirdikten sonra ise tırnaklarınızı badem yağı ile yağlayın ve sonrasında nemlendirici sürün.

Manikür suyu nasıl hazırlanır?

Manikür yaparken su hazırlaması önemlidir. Çünkü bu su sayesinde tırnaklarınız da bakımlılığını koruyacaktır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi ılık su önemlidir.  Suyun sıcak ya da soğuk olmamasına dikkat etmelisiniz. Suyun içerisine biraz koku ilave edebilirsiniz. Bu sayede elleriniz de güzel kokacaktır.  Koku için gül suyu tercih edebilirsiniz.

Evde Hızlı Manikür Nasıl Yapılmalı?

Öncelikli olarak tırnaklarınızda oje varsa çıkarın. Bunun için aseton size yardımcı olacaktır. Bir parça pamuk üzerine aseton dökün ve tırnaklarınıza uygulayarak ojeyi çıkartın. Sonrasında ise bahsetmiş olduğumuz uygulamayı yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor? başlıklı makalemizde Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor?, cilt ve kaşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen