Saç Bakımı

Evde Kıvırcık Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Günümüzde yapımı oldukça tercih edilen evde kıvırcık saç modelleri nasıl yapılır? Özellikle evde ısı kullanmadan kıvırcık saç yapımı son zamanlarda oldukça popülerdir.

Evde Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Evde ısı kullanmadan kıvırcık saç yapmanın çeşitli yöntemleri bulunur. Bu yöntemler;

 • Saçı örerek kıvırcık yapma
 • Topuz işlemi ile saçı kıvırcık yapma
 • Bükerek yuvarlama yöntemiyle saçı kıvırcık yapma
 • Çorap veya tişört kullanarak saçı kıvırcık yapma

şeklindedir. Evde ısı kullanmadan kıvırcık saç yapmak isteyen kişiler bu yöntemler arasında kendilerine en kolay gelen yöntemi seçerek uygulamayı tercih ederler.

Evde Kıvırcık Saç Modelleri Nasıl Yapılır?
Evde Kıvırcık Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Evde Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Yapma Konusunda Bilinmesi Gereken İpuçları

Evde ısı kullanmadan kıvırcık saç yapma konusunda bilinmesi gereken birkaç ipucu bulunur. Bu ipuçları;

 • Saça şekil vermeye başlamadan önce saçların nemli olması gerekir
 • Saç kremi, saç uçlarına uygulanır
 • Kalın uçlu tarak kullanılır

Bu ipuçları dikkate alınarak elde edilen bukleler, saçta daha güzel bir görüntü oluşturur.

Evde Isı Kullanarak Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Evde ısı kullanarak kıvırcık saç yapmanın mümkün olduğu bilinir. Bu işlem için bir saç maşası veya düzleştirici kullanılması gerekir. Bu ürünler sayesinde ısı yardım ile saçlar istenilen şekilde kıvırcık şekil alır.

Kıvırcık Saçlar Nasıl Taranır?

Kıvırcık saçlı kişiler için tarak tercihi oldukça önemli bir detaydır. Çünkü kullanan tarak buklelerin belirginliği, dalgaların hacmi, saçın elektriklenmesi gibi birçok faktörü etkiler. Bu sebeple kıvırcık saçlı kişiler doğru tarak tercihi ile daha sağlıklı saç görünümüne ulaşma imkanı bulurlar.

Kıvırcık saçlı kişilerin tercih edeceği taraklar ince dişli taraklar yerine kalın dişli taraklar olmalıdır. Sağlıklı bir kıvırcık saç görünümü için en az tarak tercihi kadar saçı tarama yöntemi de oldukça önemlidir. Kıvırcık saçlı kişilerin saçlarını dipten uca değil, uçlardan başlayarak yavaş yavaş diplere doğru taraması önerilir. Saçların taranması bazen oldukça zor bir hal alabilir. Bu noktada saçların kolay taranması için sprey, krem, yağ gibi saç ürünlerin kullanımı ile tarama işlemi kolaylaştırılır.

Kıvırcık Saçlar İçin Kullanılması Gereken Bakım Ürünleri Hangileridir?

Kıvırcık saçlar, gerekli bakım yapıldığında daha hacimli ve sağlıklı bir görüntüye ulaşır. Bu sebeple kıvırcık saçlı kişilerin, saçları için gereken bakım ürünlerini kullanmaları tavsiye edilir. Kıvırcık saçlar için kullanması gereken bakım ürünleri;

 • Bukle belirginleştiren krem
 • Kıvırcık saçlar için şampuan
 • Saç kremi
 • Saç köpüğü

Kıvırcık saçlı kişiler düzenli olarak bu ürünlerde saçlarına bakım yaparak daha sağlıklı bir görüntüye ulaşma imkanı bulurlar.

Bir önceki yazımız olan Pirinç Suyu Saç İçin Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde pirinç suyu, Pirinç Suyu Saç İçin Nasıl Kullanılır? ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen