Saç Bakımı

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır (Ve Salon Sonucunu Alır)

Önceki yıllarda, her gün saçlarımızla ilgilenmek için hepimiz salona giderdik . Fakat günümüzde, bu ayrıcalık bir kaç dakika içindir ve en büyük saç bakım yöntemlerinde bile evde yapması mümkün olan bakım ipuçları vardır. Bunlardan en iyi şekilde geri dönüş alabiliriz . İyi haber şu ki, evde güzel saçların ve nemli bakımın yapılmasının mümkün olduğu ve kuaföre para ödemenize gerek olmadığıdır!

Bunun için iki saç  uzmanını,saç bakım önerilerini seçtik. Sadece saçları yıkamak, nemlendirmek ve kurutmak sırasında yaşadığımız temel sorular ile ilgili sonuçlar var ve onlar bizim için her şeyi açıklıyor! Evde salon saç bakım sonuçlarını elde etmenin yolları bu yazımızda.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır (Ve Salon Sonucunu Alır)

Yıkama sırasında şampuanı tekrar etmek gerekiyor. Şampuanın tipinden bağımsız olarak (berrak veya kremsi), temizleme özelliği sadece ürünün ikinci uygulamasında gerçekleştirilir. İlk uygulama sırasında, saçın kütikülünün dışındaki sadece en dıştaki yağ çıkarılır. Sadece ikinci uygulamada ipliğin kütikülündeki yağ kaldırılır. Bu şekilde temizlik etkin bir şekilde gerçekleştirilecektir.

kuafördeki gibi evde saç bakımı nasıl yapılır
kuafördeki gibi evde saç bakımı nasıl yapılır

Saç bakım uzmanları ürünlerin işlem süresinin ve pH değerinin çok önemli olduğunu söyledi. Şampuanın yapılma sıkıntısı için PH özelliği vardır. Maske ve saç kremi yumuşatıcı bir PH’ya sahiptir (saç tellerini yumuşatmak için). Bu nedenle şampuanla başlayıp saç kremi ile bitirmek gerekir, bu nedenle ilk önce ipliğin temizlenmesi gerekir, böylece daha sonra saç kremini alır, ipliğin daha sulu olmasını sağlar.

Tartışılması gereken bir diğer önemli husus, ürünlerin işlem zamanıdır. Bir saç maskenin gerçek işlevi görmesi için asgari süre 15 dakikadır. Aksi takdirde, sonuçlar etkili olmayacaktır.

Saç tellerin hidrasyon sıklığının kişiden kişiye ve hatta tellerde kullanılan tedavilere bağlı. Çok kuru veya zarar görmüş saçlar haftada bir kez nemlendirilmelidir, çünkü normalde yağlı saçlar her 15-20 günde bir nemlendirilebilir.

Evde Saç Bakımı

Saç bakımından önce iki faktörün analiz edilmesi gerekiyor: Saç derisi ve saç lifi. Bazı insanlar yağlı saç derisine ve kuru saç tellerine sahiptir. İdeal maskeyi seçerken, saç lifi hakkında daha fazla düşünürüz, yani, bu ürün kararına uyan analizdir, çünkü maske kafa derisine uygulanmamalıdır.

evde saç bakımı nasıl yapılır ve etkili olur
evde saç bakımı nasıl yapılır ve etkili olur

Çok zarar görmüş saçların, bu ürünler normalde sert ve hareketsiz tellerle ağırlık yönleri vereceği için, bu durumda zarar olmayan ipliklerde kullanılmaması gerekir. Diğer durumlarda, saç teli türünüz için özel bir maske kullanılabilir.

Saç kremi nemlendirmeye ek olarak, yumuşatıcı olma fonksiyonuna sahiptir, teli daha yumuşak ve kolay taranmasını sağlamaktadır. Islak saçlar  kırılmaya karşı çok hassastır – yumuşatıcı olduğunda kırılma riski düşüktür.  Bununla birlikte, saç tipinize bağlı olarak, saçlarınız kısa ve yağlıysa, örneğin saç kreminin günlük kullanımına gerek yoktur.

Saç bakım kremi, saç tellerini nemlendirir, ancak en önemli rolü, telleri dış hasarlardan koruyan koruyucu bir filmdir: kirlilik, ısı, güneş, diğer faktörlerin yanı sıra. Ek olarak, dışarıda kalanlar saç kökü etlerini kapatır ve saçları daha önce yapılan nemi kaybetmekten korur..

evde saç bakımı nasıl yapılır
evde saç bakımı nasıl yapılır

Herhangi bir kurutma veya ısı uygulamasından önce termal koruma bırakma özelliğine sahip parapen içermeyen ürünlerin kullanılması, saç hasarını% 50’ye kadar en aza indirir. Başka bir ipucu, aletleri orta sıcaklıkta kullanmaktır, daha yüksek sıcaklık kullanmaya gerek yoktur ve bu, hasarların% 90’ına kadar çıkmasını önler.

Kullanılacak en iyi spreyler, sabitlemeye ek olarak daha fazla yumuşatıcı olan silikonlulardır. Sabitleme ne kadar az güçlü olursa tel için de o kadar iyidir. Ürünü çıkarmak için harika bir ipucu, saç spreyini kolayca saçtan çıkarmak için saçları saç kremi ile yıkamaya başlamaktır.

Bir önceki yazımız olan İpeksi ve Parlak Sarı Saçlar İçin 6 Mükemmel Bakım İpuçları başlıklı makalemizde boyalı saç bakımı, saç bakımı ve sarı saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen