Saç Bakımı

Evde Saç Düzleştirme Önerileri

Bukleler güzeldir, ancak hepimiz saçla oynamayı ve farklı saç stilleri kullanmayı sevdiğimizden, görünüşümüzü değiştirmek veya sadece eğlenmek için bukleleri düzeltmek, kıvırcık saçlı kadınların çoğunun denemek isteyeceği bir şey gibi geliyor.

Evde saç düzleştirme yöntemleri, düz saçları vaat etmese de, yine de gösteriş yapmak isteyeceğiniz oldukça düz saçlara sahip olursunuz.

  1. Bir Düzleştirici Şampuan Seçin:

Her zaman saçınız için doğru şampuanı seçin. Düz saç istiyorsanız, düzleştirici veya yumuşatıcı bir şampuan en iyisi olacaktır. Bu tür şampuanlar size pürüzsüz, yumuşak ve yeni yıkanmış saçlar kazandırabilir.

  1. Saç Kremi Unutmayın:

Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra, bir saç kremi ile devam etmek önemlidir. Saçınızı yıkamak için her zaman ılık veya soğuk su kullanın, böylece saçınızın açılmasına yardımcı olabilir. Saçınızın her tarafına saç kremi sürün ve köklere sürülmesini önleyin. Saç kreminin en az 5 dakika oturmasına izin verin ve ılık veya soğuk suyla yıkayın.

  1. Kurutma Önemlidir:

Saçtaki fazla suyu nazikçe sıkın ve sertçe ovalamayı önleyin. Kıvırcık saçlardan kaçınmak için yumuşak bir havlu veya eski bir tişört kullanın. Saçınızı agresif bir şekilde ovalamak elektriklenmeye neden olabilir. Saçı şampuanladıktan ve yumuşattıktan sonra, saç hala biraz nemliyken sıkıca bükün ve sıkı bir topuz haline getirin. Bu topuzu sabitleyin ve mümkünse bir gece boyunca veya saç tamamen kuruyana kadar bırakın. Geniş dişli bir tarakla tarayın ve saçınızın çoğunun düzeldiğini görebilirsiniz.

  1. Geniş Dişli Tarak Kullanın:

Kıvrılmaları ve dolaşmaları düzeltmek için bukleleri çözmek için daima geniş dişli bir tarak kullanın.

  1. Pürüzsüzleştirici Saç Serumu Uygulayın:

Düzleştirici bir saç serumu, saçın bu düzleşmiş görünüme sahip olmasını engelleyebilecek kıvrılmaları ve uçmaları yumuşatmak için bir zorunluluktur. Serum kullanmak saçınıza ekstra parlaklık ve ipeksi bir görünüm kazandırmaya yardımcı olabilir ve ayrıca saçınızın tekrar kıvrılmasını önler.

Bir önceki yazımız olan Saçlarım Neden Bu Kadar Yağlı? başlıklı makalemizde Saçlarım Neden Bu Kadar Yağlı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen