Faydalı Bilgiler

Evde Su Isıtıcıları İle Neler Yapılabilir?

Amaç sadece su ısıtmakla sınırlı olsa da, hepimiz, ısıtıcı gördük ve kullandık. Bu basit cihazın başka işler için de nasıl kullanılabileceğini bilecek kadar yoğun değildik. Şimdi hayat hızla akıp gittiğinden, işleri hızlı bir şekilde halletme seçeneklerini keşfetmek istiyoruz. Böyle bir durumda su ısıtıcısı herkes için şaşırtıcı gelebilir. Suyu ısıtmaktan başka birçok iş için kullanılabilir. Sadece yumurta kaynatmakla kalmaz, elektrikli su ısıtıcısı kullanarak basit yemekler de yapılabilir.

Su ısıtıcısının kullanılabileceği bazı ilginç yolları inceleyelim.

Yumurta Kaynatmak

Hepimiz yumurtanın her gün sağlıklı bir yemek seçeneği olduğunu biliyoruz. Normalde, bir gaz sobasında yumurta kaynatmak epey zaman alır. Ancak bir su ısıtıcısı kullanarak aynı şeyi dakikalar içinde elde edebilirsiniz. Bu şekilde yumurta kaynatmayı denemediyseniz, denemeli ve zaman açısından farkı görmelisiniz!

Çay / Kahve Yapmak İçin

Bazen, bir gaz ocağının yanında durup bardağınızı hazırlayacak sabrınız olmaz. Bu tür durumlar için ve başka durumlarda, masanızda tutulabilen ve istediğiniz zaman ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bu kullanışlı cihaza gerçekten hayran olabilirsiniz. Su ısıtıcısı kullanarak kolayca çay veya kahve yapabilirsiniz.

Çorba Yapmak İçin

Sıcak çorba için istek duyuyorsanız, mola vermek için bir su ısıtıcısı gelebilir. Hazır çorba karışımını sadece sıcak su ekleyerek kesinlikle mükemmel çorbayı yapabilirsiniz. Diğer günlerde de ince doğranmış sebzeleri, suyu ve çorba tozunu su ısıtıcısına koyarak güzel bir çorba yapabilirsiniz. Bu karışımı kaynatın. Taze yapılmış çorbanızın tadını çıkarın!

Hazır Erişte Yapmak İçin

Gece yarısı açlık sancıları çekiyorsanız, bir su ısıtıcısı kullanarak erişte, hatta yulaf bile yapabileceğinizi bilmekten memnuniyet duyarsınız. Fincan erişte veya yulafınız varsa tek yapmanız gereken, gerektiği kadar kaynar su eklemektir. Ve şeyiniz hazır. Diğer paketiniz varsa, içeriği suya ekleyin. Kaynatın ve sonuçların tadını çıkarın. Bununla birlikte, su dışındaki diğer yiyecekleri koyduktan sonra su ısıtıcısını iyice temizleyin.

 Biberon Suyu veya Biberon Isıtması İçin

Bebeği beslemek zor bir iştir. Belirli bir zamanda birden fazla işle uğraşmanız gerekir. Ve ilk aylarda suyu tekrar tekrar ısıtma görevi yine zordur. Böyle bir durumda elektrikli su ısıtıcılar gerçekten yardımcı olabilir. Suyu istediğiniz zaman ısıtamazsınız, su ısıtıcısından aldığınız sıcak suyla şişenin içeriği de ısıtılabilir.

Kısaca söylemek gerekirse, elektrikli su ısıtıcılar sadece su ısıtmaktan daha fazlasıdır. Hayatınızı kolaylaştırmak için bunları çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen yöntemlerin dışında, bir su ısıtıcısında patatesleri ve hatta pirinci kaynatmayı da deneyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen