Ev Dekorasyon

Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri

Bazı ev iç tasarım stillerinin bazı mimari tarzlara diğerlerinden daha iyi uyduğunu biliyor muydunuz? Kesinlikle herhangi bir iç mekanı kişiliğinize uyacak şekilde uyarlayabilirsiniz. Evinizin yapısını düşünmeye başladığınızda, bir iç tasarım stili evinizin mimarisine diğerinden daha uygun olabilir.

Evinizin İç Tasarımını Güzelleştirin

Sosyal medya platformlarını ve ev hanımlarının dergilerini dolduran çok sayıda iç tasarım trendiyle, ilham verici hissetmek doğal olarak geliyor. Ancak sevdiğiniz şeyleri evinize uygun bir tasarım stilinde birleştirmek en iyi ihtimalle zorlayıcıdır. Neyse ki, bir rehberi takip etmek çok büyük bir yardımdır.

Ana Stil Seçin

Kalbinizin arzusuna göre karıştırıp eşleştirebilirsiniz, ancak önce temel bir stile yerleşebilirsiniz. Evinizin iç mekanında kendinizi kaybolmuş hissederseniz, yolda kalmanıza yardımcı olabilecek nihai bir kılavuz güç olarak görün. Favorinizi bulmak için en popüler dekorasyon stillerine bir göz atın.

Bir Plan Belirleyin ve Ona Bağlı Kalın

Hangi odaları dönüştürmek istediğinizi, bunun ne zaman olacağını ve neye ihtiyacınız olduğunu planlayın.

Adım Adım Atın

Metodik olarak çalışın. Geçici bir trend veya ani satın alımlarla kapılmak kolaydır. İstediğiniz alanı görselleştirin ve zihninizin önünde tutun. Ayrıca, her şey istediğiniz gibi olmadan önce dönüşümün zaman alacağını unutmayın. Evinizin dağınık olduğu zamanlar olabilir ama sadece nefes alın. Hepsi bir araya gelecek.

Victoria ev iç tasarım fikirleri

Kusursuz Viktorya dönemi evleri, oyuncak bebek görünümündedir. Tuğlalar, balkonlar, kıvrımlı süslemeler ve şömineler, 19. yüzyıl binalarına kesinlikle görkemli bir görünüm verir. Ancak büyük merdivenler, pencereler ve kıvrımlı duvarlar, onları ilginç bir tasarım muamması haline getiriyor.

Trend olan iç tasarım stillerinden biri olan eklektik iç tasarım, farklı dönemlerden stilleri birleştirmekle ilgilidir. Bu sofistike karışımda, renklerin ve dokuların kontrastı bir eve dönüş yapabilir. Eklektik bir evin benzersizliğine aşık olmak kesinlikle çok kolay. Bu gösterişli evler doğal olarak akıyor ve titiz planlama sayesinde çok iyi bir araya getiriliyor.

Geçmiş ile bugün arasında bir köprü olan geçiş iç tasarımında her zevke uygun bir şeyler vardır.

Bir önceki yazımız olan Küçük Evler İçin Vazgeçilmez 6 Eşya Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen