Genel

Fotoğraflarda Nasıl İyi Çıkarım?

Fotoğraflarda nasıl iyi çıkarım? Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşması ile birlikte fotoğraf çekilme noktasında tekniklerde aldı başını gidiyor. Fotoğraflarda güzel çıkmıyorum neden fotojenik değilim, vesikalık fotoğraflarını hiç beğenmiyorum, vesikalık fotoğraflar nasıl güzel çıkar? Gibi bir sürü soru ile karşılaşabiliyoruz.

Fotoğraflarda Nasıl İyi Çıkarım?

Fotoğraflarda güzel çıkmamızın tek bir nedeni bulunuyor fotoğraf çektirmeyi bilmiyor olmanız ya da uygun bir zamanda fotoğraf çekilmemiş olmanız. Burada fotoğraf çekinirken yüzünüze uygulayacağınız makyaj günün saati üstünüze giyeceğiniz kıyafet ve belli başlı birçok püf nokta bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek hareket ederseniz fotoğraflarda daha iyi çıkarsınız.

Fotoğraf Çekilme Saatleri

Öğle saatlerinde çekim yapmaktan kaçın. Bu saatlerde çekilmiş olduğunuz fotoğraflar gözlerinizin altını da daha mor gösterebilir. Aynı zamanda ışığın etkisi ile yüzünüz bembeyaz ruh gibi çıkma ihtimali de bulunmaktadır. Bunun için en iyi fotoğraflaya bileceğiniz gün saati gün batımı olarak karşımıza çıkar. Böylece daha canlı ve daha genç görünme ihtimaliniz artacaktır.

Fotoğraf çekmeden 5 saniye önce ışığa bakın bu göz bebeklerinizin daha canlı gözükmesine neden olacaktır. Ayrıca kırmızı gözlü bir fotoğraf çekilmenize de engelleyecektir. Özellikle tam tepeden gelen yoğun ışık süzgecinden kaçının ve bundan kaçınarak çekindiğiniz fotoğraflar saçınızın üst kısmını parlak gösterecek fakat suratınızda gölge bulunacaktır. Bu sürece dikkat etmeniz gerekir.

Fotoğraf Çekilirken Kusurlarınıza Dikkat Edin

Suratınızda sivilce izi bulunuyor ise bunları kapatıcı ile kapatarak sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Dudağınıza hafif bir ruj sürmeniz gözlerinize kalem çekmeniz aşırıya kaçmayacak derecede makyaj yapmanız fotoğraf çekiminde daha iyi çıkmanıza neden olacaktır. Fotoğraflarda nasıl iyi çıkarım? Diyorsanız öncelikle güzellik faktörü ön plandadır.

Ama güzel olmamış fotoğraflarda güzel çıkacağınız anlamına gelmez. Bazen çok güzel kişiler görürüz ancak fotoğrafla hiç alakası yoktur. Burada size bahsettiğimiz konulara dikkat ederek fotoğraf çekilmeyi ve poz vermeyi sağlarsanız ve daha iyi çıkabilirsiniz. Unutmayın resimlerde yağ kütlesi gibi çıkma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu yüzden fotoğrafın üstten çekilmesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Fotoğrafın Açısına ve Üzerinize Giydiğimiz Kıyafetlere Dikkat Edin

Boynuzun üst tarafından çekilen fotoğraflar sizi daha uzun ve daha zayıf gösterecektir. Direk ya da aşağıdan çekilen fotoğraflar ise sizi daha şişman veya kısa boylu gösterme ihtimali bulunmaktadır. Fotoğraf çekinirken direkt kameralara bakmayın. Direk fotoğraflara bakmana sizi daha sabit ve robot gibi çıkartabilir. Hissiz bir görünüm oluşturabilir.

Hafif de olsa yana doğru bakmanız daha güzel bir fotoğraf çekilmenize neden olacaktır. Fotoğraflarda nasıl iyi çıkarım? Diyorsanız kıyafetlerinizi seçerken dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın. Güneşten sonra diğer ışık kaynağını yediğiniz kıyafetlerinizin rengi olacaktır. Canlı renkler tercih edebilirsiniz. Çok açık tene sahipseniz açık tonlu renklerden kaçmanız sizin için daha sağlıklı olur. Giydiğiniz kıyafetler taktığımız aksesuarlar fotoğraflarda daha güzel çıkmanızı etkileyecektir.

Aynı zamanda fotoğraf çekilirken arka fona da dikkat edilmesi gerekir. Eğer arka fon beyaz renkli bir yer seçerseniz akıllı telefonlarınızı size muhteşem göstermesi kaçınılmaz bir durumdur. Sonuçta ayarları otomatik olarak size yoğunlaştırır ve renginizin son derece doğal ve estetik çıkmasını sağlar.

Fotoğraf Çekilirken Yapmış Olduğunuz Makyaja Dikkat Edin

Fotoğraf çekinirken nasıl iyi çıkarım? Sorusunu kendinize soruyorsanız öncelikle yapmış olduğunuz makyajla dikkat edebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz allığınızın yanaklarınızın tam olarak dağılmasından emin olun. Sürmüş olduğunuz rumeli bol bol sürün ve gözlerinizin çekici ve suratınızı muhteşem görünmesini sağlayın. Cilt renginize uygun fondöten kullanın. Özellikle flaş kullanılarak yapılan gece çekimlerinde hortlak gibi çıkmamak için cilt renginize uygun fondöten kullanmanız fotoğraf çekimlerinde daha iyi çıkmamıza neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Kadın Şampuanları başlıklı makalemizde En İyi Kadın Şampuanları ve Kadın Şampuanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen