Stil Önerileri

Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür?

İster sosyal medya da paylaşacak olun, isterseniz kalıcı bir anı olarak saklamak için olsun resim çekinirken pek çoğumuz göz alıcı olmak istiyoruz.

Aşağıda bahsedeceğimiz hususlara dikkat etmeniz halinde bunu başarabilirsiniz.

  1. Işıklandırmayı ve Arka Planı Düşünün

Doğal ışık, en iyi ışıktır. Hem karanlık hem de çok fazla parlak ışık resmi bozabilir ve kusurlarınızı ortaya çıkarabilir. Dışarıdaki ışık için en iyi zaman sabahın erken saatleri ve öğleden sonradır.

  1. Doğru Poz

Bu tamamen sizin seçiminize bağlıdır. Bir bacağınızı diğerinin önüne koyarak yürüyüş taklidi yapabilirsiniz. Bunun yerine ayakta durmayı tercih ederseniz o zaman farklı bir poz verebilirsiniz.  Kameraya doğru bakmamaya çalışın. Oturuyorsanız, bacak bacak üstüne atın. Poz ne olursa olsun, duruşunuzu düz tutmayı unutmayın.

  1. Görünmez Topuklar

Kareye giyerken bile, resimlerde biraz daha uzun görünebilir. Daha uzun görünmek için topuklu giyiyormuş gibi ayak parmaklarınızın üzerinde durmaktır.

  1. En İyi Tarafınızı Tanıyın

Bazı insanlar sol tarafından poz vermeyi sever, bazıları ise yakın plan resimlerde yüzlerinin sağ tarafından poz verir. En iyi tarafınızı bilmek, bir uygulama ve deneme meselesidir. Hangi tarafın sizin en güzel halinizi ortaya çıkardığını anlamak için birçok fotoğrafı tıklayın ve onları incelemeye devam edin.

  1. Doğru Giysileri Giyin

Göz alıcı görünmek istiyorsanız, kendinizi güvende hissetmenizi ve görünmenizi sağlayan kıyafetler giyin. Kısa boyluysanız, dikey çizgiler ve ince bordürler kullanın. Daha ince görünmek istiyorsanız, daha koyu renkleri tercih edin. Çok zayıfsanız, daha açık renkler ve yatay çizgiler kullanmayı deneyin. Bol gömlek elbise giyiyorsanız, belinizi vurgulamak için bir kemer takın.

  1. Küçük Bir Makyaj Harikalar Yaratabilir

Doğru şekilde yapılan küçük bir makyaj bile en sevdiğiniz resimleri vurgulamak için harikalar yaratabilir. Daha doğal bir görünüm için kapatıcıyı yalnızca lekelere, kusurlara ve gölgeli alanlara uygulayın. Cilt tonunuzu eşitlemek için BB krem ​​sürün. Kirpiklerine maskara sürmek ve gözlerini sıkılaştırmak onları daha büyük ve daha canlı gösterecektir. Parlak renkli bir ruj sürmek yüzünüzü öne çıkaracaktır. Doğal bir ışıltı için yanaklarınıza sıcak bir allık ekleyin.

 

Bir önceki yazımız olan Zayıf gösteren etek modelleri başlıklı makalemizde etek modelleri ve zayıf gösteren etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen