cilt bakımıGüzellik

Gece Kremi Kullanmalı mıyım?

Gece kremi” kavramı bana çok vintage geliyor. 1940’lı yıllardan bir kadının bornozu ile  makyaj masasının önünde oturduğunu, saçlarını taradığını düşünün. Ayrıca yatmadan önce cildine kalın bir gece nemlendiricisini,  sürdüğünü hayal edebiliyorum.

Günümüzde cilt bakımında yoğun gece kremine hala yer var mı? Bence cevabınız evet, yanıltıcı bir cevap olmasa da. Bugün piyasadaki en iyi gece kremleri, sofistike, modern formüllere sahiptir. Diğer ürünlerde bulacağınız yüksek oranda araştırılmış ve etkili bileşenlerin aynı karışımını içerir.

Her zamanki şüphecilikle yaklaşıyorum ve gece kreminin gerçekten gerekli olup olmadığını sorusuna cevap veriyorum. Tüketiciyi olabildiğince bilgilendirmek için gece kremleri, uyku maskeleri ve gündüz nemlendiricileri arasındaki farkların neler olduğunu araştırdım . Her cilt tipi için hangisinin en iyi gece kreminin olduğunu öğrenmenize yardımcı olacağım ve gece kreminizi satın aldıktan sonra nasıl kullanacağınıza dair hızlı bir rehberle bitireceğim.

Gerçekten Gece Kremi Kullanmalı Mıyım?

Bu soruyu yorumlamanın iki yolu var: Geceleri nemlendirici kullanmak zorunda mısın? Geceleri “gece kremi” olarak kullanman için satılan bir ürünü kullanmak zorunda mısınız?

İlk soru için cevap yankılanan bir evet. Uyku, tüm vücudumuzun kendini yenilediği, iyileştirdiği ve onardığı zamandır ve en büyük organımız olan cildi içerir. Cildi nem ve bariyer tamir edici malzemelerle doldurmak için mükemmel bir zamandır. Cildi nemlendirmek için kötü bir zaman yoktur, ancak yatmadan hemen önce özellikle harika bir zaman gibi görünür. Çünkü cildimizin yağlı görünmesi veya nemlendiricimizin üzerine makyaj yapmaktan endişe etmemiz gerekmez .

Uykuya daldığımızdan yaklaşık bir saat sonra, cilde kan akışı artar, böylece sıcaklık bir kaç saat artar. Bu şekilde  cilde hızlı nüfuz etmek, belirli cilt bakım malzemelerinin yeteneğini geliştirebilir .Bu maddelerden biri olan retinol en güçlü etkenlerden biridir, yaşlanma karşıtı maddeler ve ayrıca gece kremleri içinde en çok her yerde aktif olan maddelerden biridir.

Gece Kremi Kullanmalı mıyım 20
Gece Kremi Kullanmalı mıyım 20

Ve şimdi ikinci soruyu cevaplamak için: Geceleri cildinize sürdüğünüz ürün, geceleri cildinizi nemlendirmek için  “gece kremi” olarak adlandırılmasına gerek yok! Gece,  SPF’li bir gündüz kremi ​​kullanmamanız daha iyi olur, özellikle akne eğilimli olursanız, güneşten koruyucu maddeler gözeneklerinizi tıkayabilir ve cildinize daha fazla fayda sağlayacak bileşenlerin alanını kaplarlar.

Bunun ötesinde, nemlendiricinizin bir gece kremi olarak etiketlenip etiketlenmediği önemli değildir. Daha önemli olan, bileşiminin kendi cilt tipinize göre besleyici ve yaşadığınız ortama uygun olmasıdır.

Her ne kadar gece kremleri genellikle gece için olağanüstü malzemelerle doluysa da (retinol), bu içerikleri içeren ve daha çok hoşunuza giden bir serum veya düzenli nemlendirici bulmanız çok olası. .

Önemli olduğunu düşündüğüm şey, cilt bakım rutininizin bir bütün olarak optimize edilmesi gerektiği, bu da cildin birçok farklı faydalı bileşenle doldurulması için sabahları ve geceleri farklı ürünlerin kullanılması anlamına geliyor.

Bazıları için daha iyi olabilecek uyku maskeleri gibi daha hafif ürünler de vardır – gece kreminin veya uyku maskesinin sizin için daha iyi olup olmayacağını belirlemek için bir sonraki bölümü okuyun.

Gece Kremi vs. Uyku Maskesi

Açıklamadan, gece kremleri ve uyku maskeleri arasında ayrım yapmak zor olurdu. Her ikisi de özünde akşam kullanımı için nemlendiricilerdir. Bununla birlikte, uyku maskeleri K-güzellik rutininin bir parçası olduğu için , akşam cilt bakımına yönelik biraz farklı bir felsefeye dayanarak formüle edilirler.

• Formülasyon

Gece kremleri genellikle birçok tıkayıcı bileşenle (yani, nemin deriden buharlaşmasına izin vermeyen kalın bileşenler) biraz daha zengin olacak şekilde formüle edilirken, uyku maskeleri daha hafiftir çünkü daha az tıkayıcı ve daha fazla nemlendirici ile formüle edilirler.

Uyku maskeleri genellikle bir jel dokusuna veya çok hafif, yarı saydam bir kreme sahiptir. Gece kremleri ve uyku maskeleri hem nemlendirici hem de tıkayıcı içerir, bu nedenle fark her birinin oranıdır.

Kuru cildiniz varsa, gece kremi gibi biraz daha zengin bir ürün kullanmayı tercih edebilirsiniz, cildiniz biraz daha yağlı ise uyku maskesi gibi daha hafif bir şey isteyebilirsiniz. Bu fark daha kozmetiktir, ancak geceleri cildinizin biraz yağlı görünmesi büyük bir sorun değildir ve ürün iyi formüle edilmişse tıkayıcı yağlar veya silikonlar sivilceye neden olacak gibi değildir.

Ancak, yaşadığınız iklim daha büyük bir etkiye sahip olabilir! Nemin oldukça yüksek olduğu bir şehirde uyku maskesi tüm gece havadan nemi cildinize çekmek için çalışır ve ışıltılı bir cilt ile uyanmanıza izin verir.

Bununla birlikte, daha kuru bir iklimde, uyku maskesindeki nemlendiriciler havada fazla nem bulamazlar. Bu durumlarda, cildinizi kuruyan havaya karşı kapatacak olan gece kremini kullanmak daha iyidir.

• İçerdiği Aktif Bileşenler

Diğer büyük fark, gece kremlerinin sıklıkla güçlü yaşlanma karşıtı aktifleri de içereceğidir – özellikle retinol. Bununla birlikte, K-beauty’da ampuller ve serumlar genellikle, genel olarak salgılanan retinol gibi güçlü aktif maddelere sahip olan, tercih edilen etken madde içerir.

Bir Batı güzellik rutinde bir gece kremi muhtemelen kendi başına veya tonerden sonra , K-güzellik rutinde ise esanslardan ve serumlardan sonra uyku maskesi kullanılacaktır . Bununla birlikte, cilt bakımı pazarının küreselleşmesini görebildiğimiz için, insanlar rutinlerini karıştırmaya ve eşleştirmeye daha yatkındır – hiçbir şey bir özü, bir ampulü ve bir gece kremini kullanmanıza engel olamaz!

Gece Kremi Kullanmalı mıyım 2019
Gece Kremi Kullanmalı mıyım 2019

Gece Kremi ve Gündüz Nemlendirici Arasındaki Fark

Tıpkı uyku maskelerinde olduğu gibi, gece kremleri ile gündüz kremleri arasında büyük fark yaratan bir şey yoktur, bazı ürünlerde diğerlerine uygulayamayan birçok küçük fark vardır.

• SPF Faktörü
Gece kremleri hiçbir zaman SPF içermez (güneşten korunma faktörü), oysa çoğu gün kreminde SPF bulunur. UVA ve UVB ışınlarına maruz kalma cildin yaşlanma riskini artırdığı, cilt kanseri riskini arttırdığı gerçeğinden bahsetmemesi nedeniyle güneşten korunma günümüzde son derece önemlidir.

Ancak, SPF içermeyen günlük kremler olarak pazarlanan birçok ürün vardır, bu durumda güneş koruyucu üstüne uygulanmalıdır… ve yine de üzerine güneş koruyucu kullanıyorsanız, kullanamayacağınız konusunda hiçbir kural yoktur. gündüz bir gece kremi!

• Doku Farkı

Diğer ortak fark dokudur. Gece kremleri genellikle doku bakımından biraz daha zengin ve daha kalınken, gündüz kremleri muhtemelen daha hafif ve daha ince olacaktır. Bu, markadan markaya değişecektir, bu yüzden onlarca istisna bulabilirsiniz. Ancak çoğu zaman markaların formülleri budur.

Bunun nedeni, çoğu insanın gün içinde hareket ederken veya terlerken, ciltlerinde daha hafif ürünler bulundurmayı tercih etmeleri ve parlak görünmeleri veya nemlendiricileri çok yağlı olduğu için makyajlarının hareket etmesini istememeleridir.

Geceleri kozmetik zarafeti o kadar önemli değil ve insanlar ciltlerinde daha ağır bir şeyler olması gibi hissedeceklerini de daha iyi nemlendirecekler, ki bu kesinlikle doğru değil.

• Aktif içerik
Son olarak, aktif bileşenlerle ilgili bir sorun var. Bu kesin bir kural olmasa da, çoğunlukla, gece kremlerinin retinol, AHA veya C vitamini gibi daha güçlü yüzey yenileme aktifleri içerme ihtimalinin yüksek olduğunu göreceksiniz .

Bunun nedeni, bu bileşenlerin cildi güneş hasarına daha duyarlı hale getirmesidir; ancak, güneşte veya gecede kullanılıp kullanılmadıklarına bakılmaksızın güneşe duyarlılık gösterme etkileri aynı ölçüde gerçekleşir. Bu nedenle, bu bileşenlerin önemli yüzdelerine sahip ürünler kullanıyorsanız, yalnızca gece kullansanız bile gündüz her zaman güçlü bir SPF’li bir ürün kullanmalısınız. Ayrıca Bakınız: Göz çevresi kremleri: Bu 10 göz kremi gerçekten koyu gölgeleri, kırışıklıkları yok eder

Cilt Tipinize Göre En İyi Gece Kremi Nasıl Seçilir

Piyasadaki en iyi gece kremleri listemize daha önce göz attıysanız, o zaman her biri için en iyisi olan cilt tiplerini ve kaygılarını da belirttiğimi gördünüz. tüm cilt tipleri! En iyi gece kremini seçerken, cilt tipinize ve sahip olabileceğiniz benzersiz cilt kaygılarına dayanarak, sizin için önemli olan faktörlerin neler olduğunu açıklamanın hala önemli olduğunu düşünüyorum.

Gece Kremi Kullanmalı mıyım
Gece Kremi Kullanmalı mıyım

Gerçekten bu konuya girmeden önce “cilt tipi” ile “cilt kaygısı” arasındaki farkı hızlı bir şekilde açıklamak istiyorum, çünkü ikisi birbirinin yerine kullanıyorum gibi görünüyor. ‘Cilt tipi’, cildin ürettiği yağ miktarını belirtir ve kuru, yağlı, karma ve normal cilt içerir.

‘Cilt kaygısı’, kızarıklık veya hassasiyet, ince çizgiler, aşırı pigmentasyon veya sivilce gibi giderilmesi gereken belirli bir konuyu ifade eder . Bazı cilt tiplerine sahip olanlar bazı cilt kaygılarını yaşamaya benzer olsa da, birçok istisna vardır.

Cilt tipinizi değiştiremezsiniz, ancak uygun cilt bakım rutininin yardımı ile veya sorun şiddetliyse dermatoloğa gidildiğinde çeşitli cilt kaygılarını kesinlikle iyileştirebilir veya tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin En İyi Gece Kremleri

Hızlı hatırlatma: kuru cilt, optimum cilt çalışması için yeterli miktarda yağ üretmeyen cilttir. Kuru cilde sahip olanlar genellikle daha küçük gözeneklere sahip olacaklardır ve nemlendirmezlerse derileri muhtemelen kuru, kaba ve donuk görünecek.

Mağazada rastgele herhangi bir gece kremi alırsanız, cilt tipinize göre% 90 oranında bir şansa sahip olabilirsiniz. Kuru cilde sahip olanlar, günün farklı zamanlarında farklı nemlendiriciler aramaya benzer, bu nedenle markalar kuru cilde sahip olanlar için diğer cilt tiplerinden daha fazla gece nemlendiricisi üretiyor.

Kuru ciltler için en iyi gece kremini seçerken, nasıl bir sonuç almak istediğinizi düşünün. İhtiyacınız olan tek şey basit nemlendirme ise, tıkayıcı karışımları (mumlar, silikonlar ve yağlar) ve nem bağlayıcı nemlendiriciler ( gliserin , hiyalüronik asit , butilen glikol ve pantenol) içeren iyi bir gece kremini almanız gerekir .

Ayrıca cildin mikrobiyomunu desteklemeye yardımcı olan ve harika nemlendiriciler gibi davranan sakaromyces veya pitera gibi probiyotik bileşenlerle formüle edilmiş yeni nesil gece kremlerini sevebilirsiniz. Ayrıca yaşlanma belirtilerini hedeflemek veya önlemek, hassasiyeti azaltmak veya hiperpigmentasyonu tedavi etmekle ilgileniyorsanız, cildi olgunlaştırmak için gece kremleriyle ilgili açıklamalarıma atlayın.

Yağlı ve Sivilceye Eğimli Ciltler İçin En İyi Gece Kremleri

Yağlı cilt, gün boyunca çok fazla sebum (yani yağ) üreten cildi ifade eder – kozmetik olarak ideal olandan daha fazla sebum. Yağlı cilde sahip olanlar daha büyük gözeneklere sahip olma eğilimindedir ve genellikle cildinin ürettiği yağların cildinin parlak görünmesini ve dokunuşta biraz yağlı görünmesini sağlar.

Yağlı cilde sahip olanlar genellikle akne eğilimlidir, çünkü sebum akneye dönüşen tıkanmış gözeneklere katkıda bulunan faktörlerden biridir. Sivilce oluşum sürecinin çok sayıda faktörle karmaşık olduğu söylendiğinden, bazı insanlar yağlı cilde sahip olmalarına rağmen herhangi bir koparma yaşamayabilir, bazıları ise kuru cilde sahip olmalarına rağmen koparmalar yaşayabilir.

Yağlı cildiniz ve bununla ilişkili endişelerinizdeki kilit nokta, öncelikle herhangi bir sorunu ağırlaştırmayacak bir gece kremi seçmenizi sağlamaktır. Komedojenik içeriklerden kaçınmak çok önemlidir, ancak aynı zamanda hangi içeriklerin size iyi geldiğini bilmek anlamına gelir.

Pek çok yağ aslında komedojenik değildir (özellikle linoleik asitte yüksek ve üzüm çekirdeği ve ayçiçeği yağları gibi oleik asitte düşük olan yağlar).

İkinci kısım, cildinize uygun malzemelerle gece kremleri bulmak!

• Retinol hem cilt dokusunu iyileştirmek hem de gözeneklerin daha küçük görünmesi için ve ayrıca koparmaların daha çabuk temizlenebilmesi için mükemmeldir.

• Niasinamid de mükemmeldir çünkü topikal olarak uygulandığında cilt üzerinde doğal ve uzun süreli matlaştırıcı bir etkiye sahip olduğu rapor edilir.

• Anti-enflamatuar ve antioksidan bakımından zengin özler, özellikle yaşlılık belirtilerini önleme için, her cilt tipi için mükemmeldir, ancak akne eğilimli cilde sahip olanlar, kızarıklıkları hafifletmeye ve aktif koparmaların iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olduklarını keşfedecektir.

• Normalde salisilik asit, azelaik asit, çay ağacı yağı, söğüt kabuğu ekstresi ve benzoil peroksit gibi yağlı ve akneye eğilimli cilde sahip olanlara tavsiye ettiğim diğer bileşenler, toner ve akne lekesi muamelelerinde görülme olasılığı daha yüksektir. Gece kremlerinde, ancak her üç ürünü de tek bir cilt bakım rutinde kullanabilirsiniz!

Yağlı cildi olan birçok insan, çoğu gece kremini kullanmaktan hoşlanmadıklarını çünkü doku onlar için çok ağır veya yağlı. Kremsi ürünleri cildinize yağlı olsa bile cildinize sürme konusunda yanlış bir şey olmamasına rağmen, yağlı hissettirmelerini sevmiyor olabilirsiniz.

Normal ve Karma Ciltler İçin En İyi Gece Kremleri

Cildiniz ne yağlı ne de çok kuru değilse, cildinizin bazı kısımlarının yağlı olduğunu, bazı bölgelerinin kurumuş olduğunu görürseniz normal cildiniz olabilir. Bu cilt tiplerinin her ikisi için de, kuru cilt için pazarlanan gece kremleri ve yağlı ciltler için önerilen gece kremleri arasından seçim yapabileceğiniz bir dizi gece kremleri vardır.

Cildinizi nemli ve sağlıklı tutmanın ötesinde herhangi bir ek kaygınız yoksa, iyi bir gece kremi, dokuyu ve cilt üzerinde iyi hissettiğini hissettiğiniz sürece sıkıntı yoktur.

Bununla birlikte, normal ve karma bir cilde sahip olan birçok insan, yaşlanma belirtileri, akne, hiperpigmentasyon, duyarlılık ve daha fazlasıyla ilgilenmek gibi çeşitli endişelere sahip olabilir. Hangi içerik bileşenlerini arayacağınızı bulmak için özel endişelerinize dayanarak diğer bölümleri okuyun.

Genellikle öneri, yüzün bir kısmında bir tür ürün ve yüzünün başka bir kısmında başka bir ürün kullanmak, özellikle karma cilde sahip olanlar için kullanılır. Gece kremleri, nesnelerin daha ağır, daha besleyici tarafında olma eğiliminde olduğundan, yüzün her tarafında kesinlikle daha hafif bir nemlendirici veya öz kullanabilirsiniz ve ardından gece kremini yalnızca yüzünüzün çok kuru olan kısımlarına uygulayın.

Susuz Cilt için En İyi Gece Kremleri

Dehidrasyon, ciltteki su eksikliği anlamına gelir ve ciltten ziyade ciltteki bir endişedir. Kuru cilde sahip olanlar cildi nemlendirmeye meyillidirler, çünkü cilde doğal olarak kilitlenen yeterli sebum üretmez, ancak tüm cilt tipleri, özellikle sert yüz temizleyicileri kullanıyorlarsa veya kuru bir iklimde yaşıyorlarsa, cildinde dehidrasyon yaşayabilir.

Susuz kalmış cilt, lapa lapa veya pürüzlü hale gelebilir ve genellikle belirli bir parlaklık ve dolgunluk düzeyi eksiktir. Deriyi bir arada bastırmak için yanağınızın elmasını hafifçe sıkarak iki parmağınızla dehidrasyonu tanıyabilirsiniz. Eğer cildiniz bir sürü küçük kıvrımlara sıkılırsa, muhtemelen susuz kalırsınız, eğer katlanmadan biraz dışarı çıkarsa cildiniz yeterince nemlenir.

Gece kremlerinin çoğu, cildi nemle doyurmak ve buharlaşmasını önlemek için hem nemlendiricilerin (yani gliserin, butilen glikol, vb. Gibi hidratların) hem de tıkayıcıların (silikonlar, yağlar vb.) Bir karışımı ile yapılır. Cildiniz ciddi şekilde dehidre edilmişse, cildinize daha derinlemesine batırılan çift bir hidrasyon dozu vermek için bir nemlendirici özünün üstünde bir gece kremi kullanabilirsiniz.

Daha fazla merhem dokusu olan bazı gece kremleri vardır. Bu gece nemlendirmeleri genellikle çok az su içerir, nemlendiricilere göre daha tıkayıcı bileşenlere sahiptir – bunun gibi bir gece kremini alırsanız, nemlendiriciler açısından zengin başka bir ürüne ek olarak kullanmanız çok önemlidir, aksi cildin takdirde İhtiyacı olan suyu veremezsiniz.

İnce Çizgiler ve Pigmentasyon İçin En İyi Gece Kremleri

Bazı yaşlanma karşıtı faydaları olan bir gece kremi bulmakta zorlanacaksınız!  Gençler ve 20’li yaşlarında olanlar bile, antioksidanların takviye edici ve önleyici etkilerinden faydalanabilir!

Hızlı yenilenmeler: antioksidanlar, güneşe veya kirlenmeye maruz kalma nedeniyle cilde zarar veren serbest radikallerin neden olduğu hasarı nötralize eder. Bunu, temelde eşleşmemiş bir elektron ile tamamlanmamış moleküller olan serbest radikallere elektronlar bağışlayarak yaparlar. En temel olarak E vitamininden egzotik bitkilerin doğal özlerine kadar gece kremlerine giden bir ton olağanüstü antioksidan vardır.

Bir sonraki mükemmel yaşlanma karşıtı bileşen sınıfı, hücre dönüşümünü artırmak ve kollajen üretimini geliştirmek için cildi yeniden canlandıran güçlü aktif maddeler içerir. Bu bileşenlerden bazıları, ölü cilt hücrelerinin kabuğunu soymak için kimyasal eksfoliyanlar olarak da işlev görür .

Bu bileşenler önleyici maddeler olarak mükemmeldir, ancak ince çizgiler, düzensiz cilt dokusu ve hiperpigmentasyon gibi yüzey hasarlarının solmasına da yardımcı olabilirler. Bunlar retinol (A vitamini), C vitamini (askorbik asit) ve alfa-hidroksi asit (glikolik veya laktik asit) gibi içeriklerdir. Olduğu söyleniyor, sadece cilt hasarı epidermisin altında gerçekleştiğinde topikal bileşenlerin yapabileceği çok fazla şey var.

A vitamini benzer etkileri olduğu bildirilen başka birçok içerik vardır. Meyan kökü bir cilt parlatıcı olarak bilinir, bakuchiol retinol yerine yumuşak bir alternatif olarak popüler hale geliyor ve peptidlerin deride kollajen ve elastik üretimi teşvik ettiği söyleniyor. .

Bu bileşenlerin ciltte tahrişe neden olma olasılığı çok daha düşüktür ve daha agresif bileşenlerden daha düzenli olarak kullanılabilirler. Bununla birlikte, etkileri henüz o kadar titiz bir şekilde test edilmemiştir, bu yüzden kesinlikle ümit vaat ederken, henüz “sihirli içerikler” alanında değildir.

Şimdi, en şaşırtıcı yaşlanma karşıtı gece kremini bulsanız bile, lütfen cildinizin gün içinde güneş ışınlarından korunduğundan emin olun! Yüzünüz gündüz UVA ve UVB ışınlarının yaşlanma etkilerine maruz kalıyorsa, en iyi gece kremi bile pek yardımcı olmaz.

Hassas Ciltler İçin En İyi Gece Kremleri

Hassas cilde sahip olanlar, her zaman biraz kırmızı olan veya en küçük provokasyonda tahriş olan cilde sahiptir.  Bunlar gece kremlerini seçerken biraz daha dikkatli olmak zorundadırlar.

Hassas cilde sahip kişiler, tetikleyicilerin çok bireysel olduğunu keşfederler. Bu nedenle en az birkaç gün numune ve yama testi ürünleri kullanması önemlidir. Genelde hassas cilde sahip kişiler güçlü etkenlere kötü reaksiyonlar gösterseler de, başka birisinin cildini tamamen temizleyen tam bir bileşen olacaktır.

İşte size muhtemelen işe yarayacak bir gece kremi bulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları. Daha kısa içerik listelerine sahip gece kremleri seçmek en iyisidir. Çünkü bu cildinizi tetikleyebilecek veya tahriş edebilecek daha az şey anlamına gelir. Çoğu nemlendirici, yumuşatıcı ve silikon içeren ortak nemlendirici bileşenler, cildin tahriş olmasına neden olur.

Denatüre alkol, koku ve retinol ve AHA gibi güçlü aktif maddeler, diğer yandan potansiyel tahriş edicidir – reaksiyonlar çok bireysel olduğundan, ancak temkinli olduğunuzdan, bunların hepsini tamamen önlemek zorunda değilsiniz.

Bunun ötesinde, cildinizi yatıştırmaya yardımcı olacak antienflamatuvar maddeler arayın. Calendula, yeşil çay, centella asiatica özü, beta-glukan ve söğüt kabuğu özleri, aradığınız bilinen birkaç doğal antienflamatuvardır.

Gece Kremi Nasıl Kullanılır
Gece Kremi Nasıl Kullanılır

Gece Kremi Nasıl Kullanılır?

● Cildinizdeki tüm makyaj, kir, ter ve güneş koruyucu izlerini çıkarmak için istediğiniz şekilde cildinizi temizleyin. DIY yağ temizleyicisini kullanmadığınız sürece , tüm temizleyici izlerinin cildinizden alındığından emin olun. Temizleyicinin büyük bir kısmını duruladıktan sonra cildinizi nemli bir yüz bez veya pamuklu bezle silerek yapabilirsiniz.

● Gece kremini kendi başınıza kullanabilirsiniz.  Ancak, daha kapsamlı bir cilt bakım rutininiz varsa, en inceden en kalınına kadar sırayla birkaç cilt bakım ürünü uygulayabilirsiniz. Bu sıra genellikle toner, ardından esanslar, sonra serumlar, sonra ampuller ve son olarak losyonlar olur.

● Gece kreminizi uygulamaya hazır olduğunuzda, bezelye büyüklüğünde, küçük bir miktarını dağıtarak başlayın. Cildiniz çok kuru ise veya gece kremi, akşam cilt bakım rutininizin tek adımıysa, biraz daha fazla kullanmak isteyebilirsiniz.

● Gece kreminiz bir kavanozun içine girerse, bir parça ürünü almak için küçük bir spatül kullanın (genellikle gelir). Parmaklarınızı kullanmak istemiyorsunuz, temiz olsalar bile kavanozda bakteri bulaştırırlar.

● Gece kremini hafifçe ısıtmak için iki elinizle ovalayın.

● Cildinizde pürüzsüzleştirmeye başlayın. Çok yumuşak bir masaj yaparak, çene çizgisi etrafında başlayıp yukarı doğru sürün. Cilde ürünü yukarı ve dışa doğru dairesel hareketlerle sürmek için parmak uçlarınızı kullanın. Bu, gece kreminin derinin altına girmesine ve gerçekten nüfuz etmesine yardımcı olur. Aynı zamanda çok canlandırıcı hissettirir.

● Bitirdiğinizde, cildiniz tüm gece kremini emmişse, ikinci bir katman yapmak isteyebilirsiniz, ancak bir uygulama yeterli olacaktır. Ürün cildinize tam olarak girmediyse, bir daha ki sefere daha az miktarda ürün kullanın.

● Gece kreminizin yastığınıza temas etmesinden endişe duymazsanız, cildinizde fazla ürün bulunması sorun değildir; gece boyunca nüfuz etmeye ve nemlenmeye devam eder.

● Cildinizde fazla ürün oturmasını istemiyorsanız, fazla ürünü silmek için nemli bir pamuk ped kullanabilirsiniz.

Her Cilt Tipi için En İyi Gece Kremleri

Online olarak da satılan en iyi gece kremlerini seçtik.

OleHenriksen Goodnight Glow Retin-ALT Uyku Kremi

Bu kalın gece kremi cildi tamamen aktif içerikler koleksiyonu ile yeniler. Bakuchiol, retinole alternatif olarak lanse edildi ve ince çizgileri yumuşatma ve pigmentasyonla savaşma yeteneğinden kesinlikle etkilendik. Bu gece kremi ayrıca hücre dökülmesini artıracak AHA içerir. Zengin, nemlendirici bir yapıya sahip olmasına rağmen, komedojenik maddeler içermez, bu nedenle herkes için uygun olması gerekir. Raporlanan sonuçlar şunları içerir: daha parlak cilt, kopmalarda azalma ve daha yumuşak doku

Her cilt tipi için en iyi gece kremleri 20
Her cilt tipi için en iyi gece kremleri 20

Lancôme Rénergie Lift Çok Etkili Kaldırma ve Sıkılaştırıcı Gece Nemlendirici Krem

Bu harika gece kremi kuru, olgunlaşan ve hassas cilde sahip olanlar için idealdir. Akne eğilimli cilde sahip olanlar muhtemelen bundan kaçınmalıdır. Cildi nemlendirme  ve sıkılaştırmak içindir. Yatmadan önce harika bir ruh hali içinde tutacak hafif bir gül kokusuna sahiptir.

en iyi gece kremleri 2020
en iyi gece kremleri 2020

NARS Restoratif Gece Kremi

Bu gece nemlendiricisi, sadece kuru, akne eğilimli olmayan cildi olanlara tavsiye edeceğim bir ürün kategorisi olan yağda eriyen bir merhemdir.  Bunun nedeni, balsamların öncelikle yağlardan oluşmasıdır. Bu durumda ana yağ yatıştırıcıdır, kuru ciltler için harika olan ancak diğer cilt tipleri için gerçekten işe yaramaz. E vitamini bakımından zengin badem yağı içerir.

tüm ciltler için en iyi gece kremleri
tüm ciltler için en iyi gece kremleri

Yağlı bir formül olmasına rağmen, doku kendisi aslında hafiftir ve hızla cilde işler. Antioksidanlar bakımından zengin bir tür deniz yosunu özü gibi bazı yaşlanma karşıtı bileşenleri içerir. En iyi nemlendirici bir toner veya öz ile birlikte kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Dudakların çatlaması nasıl önlenir başlıklı makalemizde çatlak dudaklar, dudak bakımı ve kuru cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen