Gelinlik Modelleri

Gelinlik Doğru Nasıl Saklanır?

Covid-19 nedeniyle düğünlerin büyük bir bölümünün ertelendiği günümüzde pek çok geç kız gelinlik siparişlerini vermiş hatta teslim bile almıştı. Doğal olarak bu sürecin henüz ne zaman biteceğinin bile belli olmaması genç kızların hayallerini süsleyen bu önemli gece de giydikleri gelinliklerinde ilk günkü güzelliği ile kalması çok önemli. Hatta evliliğinizden kalma bir gelinliğiniz varsa onu da evinizde nasıl saklamanız gerektiğine dair

Gelinlik Doğru Nasıl Saklanır?
Gelinlik Doğru Nasıl Saklanır?

Gelinlik Saklama

Töreninizi birkaç ay hatta bir yıl ertelemekle karşı karşıya kaldığınızda, ancak gelinliğinizi çoktan teslim aldığınızda, düğünden önce gelinliği nasıl saklayacağınızı bilmelisiniz. İlk önce gelinliğin durumunu kontrol edin mükemmel olmalı.

Gelinlik Doğru Nasıl Saklanır?
Gelinlik Doğru Nasıl Saklanır?

Üreticilerin tüm talimatlarını izleyin.

Plastik kaplamayı bir kenara bırakın ve daha uygun bir şeyle değiştirin örneğin, pamuktan yapılmış bir saklama çantası.

Gardırobunuzda sakladığınızda gelinliği şekillendirmeye yardımcı olması için askı kullanın.

Gelinliği uygun bir şekilde sarın.

Giysi çantaları saklama için uygundur, ancak başka yolları da deneyebilirsiniz. Örneğin, büyük bir çarşaf iş görecektir.

Evet, tören öncesinde bir elbisenin saklanması ağırlığı nedeniyle sorunlu olabilir. Kıyafet daha ağır bir malzemeden yapılmış olabilir dantel veya boncuk içerebilir böyle bir durumda ise gelinliğin asılmaması tavsiye edilir. Büyük çarşafı düz bir yüzeye koyun, elbisenizi çarşafın üzerine yerleştirin ve üç parça halinde katlamayın.

Gelinlik Doğru Nasıl Saklanır?
Gelinlik Doğru Nasıl Saklanır?

Gelinliğinizin Güvenli Korunması

Kuru temizleme gelinliğe yarardan çok zarar verebilir. Bazı kuru temizleme şirketleri size özel hizmet sunabilir.

Gelinlik Doğru Nasıl Saklanır?
Gelinlik Doğru Nasıl Saklanır?

Fazla Vakit Kaybetmeyin

Bazı gelinler düğünlerini kutlamak ve balayının tadını çıkarmakla uğraşan bazı gelinler, kuru temizlemeyi asla önemsemezler. Zaman geçtikçe, iğrenç noktalar belirir ve onlardan kurtulmak çok zor olur.

Gelinliğinizi asla kapalı bir alanda tutmayın. Nem seviyeleri ve sıcaklık değişiklikleri tahmin edilemez olabilir ve çok fazla hasara neden olabilir;

 

Bir önceki yazımız olan Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı makalemizde Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen