cilt bakımı

Genç Gösteren Makyaj Hilesi

Makyaj her kadın için önemlidir, ancak bazı makyaj hileleri vardır ki kadınları olduğundan çok daha genç gösterebilir. Siz de eğer kendi yaşınızdan 10 yaş daha aşağıda görünmek istiyorsanız o zaman yazımızı sonuna kadar okumalısınız. Çünkü bu yazımızda sizi genç gösteren makyaj hilesi anlatalım istedik.

Genç Gösteren Makyaj Yapmanın Sırları

Kadın hangi yaşta olursa olsun bakımlı olmak zorundadır ve buna hiçbir bayanda hayır diyemez. Genç görünmek içinde dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Bunların tamamı cildinize yönelik olacaktır.

Makyaj Yapmanın Sırrı Cildi Nemlendirmek

Cildinizin genç görünmesini istiyorsanız öncelikli olarak cildinizi nemlendirmek zorundasınız. Çünkü bu sayede kırışıklıklarınızı da gidermeye başlayabilirsiniz. Kırışık bir yüze sahip olmak sizi olduğunuz yaştan daha da yaşlı gösterecektir. Bu nedenle öncelikle nemlendiriciye dikkat etmeniz gerekiyor.

Genç Gösteren Makyaj Hilesi

Makyaj Bazı Cildi Gençleştirir

Bazı ciltler makyaja karşı hassastır. Bunun için cildiniz makyaja karşı hassas bir yapıdaysa kozmetik ürünler kullanmamanız tavsiye edilir. Bu durumda daha doğal yöntemler denemeniz faydalı olacaktır.

Göz Altı Morlukları

Makyajınız ne kadar iyi olursa olsun gözlerinizin altındaki morlukları gideremezseniz etkisini göremezsiniz. Bunun için gözlerinizin altına kapatıcılar uygulayarak koyu bölgeleri açmanız gerekiyor.

Cildinize uygulayacağınız fondotenin mutlaka teninizle uyum içerisinde olması gerekiyor. Renk değişimi ya da dalgalanması çirkin bir makyaj oluşturacağından istediğiniz genç görüntüye kavuşmanızı da engelleyecektir.

Genç cilt her zaman parlak durur. Bunun için cildinizi parlatmanızda fayda vardır. Bunu kozmetik ürünlerle birlikte yapabilirsiniz.

Kullandığınız ürünlerin mutlaka kaliteli olmasını sağlamalısınız. Kaliteli ürünler cildinizde istediğiniz rengi vereceği gibi cildinizin de sağlığını tehdit etmeyecektir.

Kirpikler cilt bakımında önemlidir. Büyük kirpikler sizi daha genç gösterecektir.

Ruj sürerken mutlaka dikkatli olmanız gerekiyor. Açık renkler sade bir görüntü sağlarken koyu renkler daha ağır davetler için iyi bir tercih olabilir.

Yukarıda cildinize yapacağınız basit dokunuşlarla nasıl etkili ve genç bir görüntü oluşturabileceğinize dair öneriler yer almaktadır. Bunları uyguladığınızda cildinizin hem taze hem de güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor? başlıklı makalemizde Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor?, cilt ve kaşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen