cilt bakımı

Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?

Her kadının kişisel temizliğine dikkat etmesi gerekiyor ve bunda herkes hem fikir olduğundan dolayı düzenli bakımı ihmal etmemeye çalışır.

Vücutta ise istenmeyen tüyler kadınları en çok zorlayan durumların başında gelir. Gelişen teknoloji her ne kadar kadınları bu durumlardan kurtarabilmek için kökten çözüm sağlıyor olsa da halen klasik yöntemleri kullananların sayısının da çok fazla olduğunun altını çizelim.

Bu makalemizde genital bölgede yapılacak olan ağda işleminin nasıl olması gerektiği hakkında size detaylı bilgiler verelim istedik. bu sayede yalnız görünen değil görünmeyen bölgelerde gerekli bakıma kavuşmuş olacaklardır.

Genital bölge temizliğinde klasik yöntem ağdadır. Düzenli bir şekilde yapıldığında kıl köklerini zayıflatır ve bir jilet kullanmaktan çok daha güvenli ve sağlıklıdır.

Peki, evde sir ağda nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir?

Hazırlık Aşaması

İşleme başlamadan önce hazırlık aşaması çok önemlidir. Öncelikli olarak bikini bölgenizin temiz olmasını sağlayın. Bu sayede vücudunuzdaki ölü derilerden de kurtulmuş olursunuz. Batık bir durum varsa hazırlık aşamasında bu durumda ortadan kaldırılmış olacaktır. Hazırlık aşamasında ılık bir duş almak tüylerin yumuşaması için önemlidir ve bu sayede ağda daha acısız geçer.

Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?
Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda Sıcaklığını Ayarlayın

Ağda sıcak olarak uygulanan bir maddedir. Ancak çok sıcak olduğunda uygularsanız cildinizin yanmasına da neden olabilirsiniz. Bunun için ağdanın ılık olmasına dikkat edin.

Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?
Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda Bezi Kullanın

Ağda kağıtlarla yapılan bir işlemdir. Bu sayede elinize bulaştırmadan kağıdı çektiğinizde daha az acı çekeceğiniz gibi daha temiz bir iş yapmış olursunuz. Ağda kağıdını temizliği yapacağınız bölgeye yapıştırın.

Ufak Darbelerle Yavaş Yavaş Alın

Genital bölge temizliği vücudun diğer bölgelerine göre daha acı vericidir. Bunun için ağda yaparken yavaş hareket etmeye dikkat edin. Eğer daha öncesinde tıraşınızı jilet ile yapıyorsanız tüylerin sertleşmiş olduğu da göz ardı edilmemelidir.

Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?
Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?
Tüylerin Yönünü Belirleyin

Ağdayı yapıştırırken tüylerin çıkış yönüne doğru sürmeniz gerekir. Kalın tabaka şeklinde sürerseniz bu durumda tüylerinizden ayırmanızda zor olur ve bu da size ağda yaparken daha fazla acı verir.

Bir önceki yazımız olan Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor? başlıklı makalemizde Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor?, cilt ve kaşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen