saç modelleri

Geriye Dönüş Akımı : Retro – Vintage Saç Modelleri

Geriye Dönüş Akımı : Retro -Vintage Saç Modelleri

Son dönemde gerek dekorasyon ve moda sektöründe başlayan “geriye dönüş akımı”, mobilya, kıyafet tasarımlarından sonra saç modellerini’de etkisi altına almaya başladı.

Retro &  vintage saç modelleri aralarında Lily Allen ,  Katy Peryy , Christina Aguilera gibi  yıldızların bulunduğu bir çok ünlü tarafından sıkça tercih edilmeye başladı.. Eğer sizde bu akıma ayak uydurmak istiyorsanız yazımızın devamında ilham alabileceğinizi düşündüğümüz birbirinden güzel  vintage saç modelleri  sizi bekliyor..

Retro & Vintage Saç Modelleri

Son dönemde dünyaca ünlü yıldızların tercih ettikleri nostaljik saç modelleri yeni bir akımın doğmasına neden oldu. Geriye dönüş akımına ayak uyduran ünlü isimlerin kıyafetleri kadar saç modelleri de milyonların beğenisini kazanmış durumda..

İşte son dönemin en çok konuşulan ve giderek popülerleşen retro ve vintage saç stilleri..

Hollywood dalgaları

En dikkat çeken vintage saç modelleri arasında ünlü  Hollywood dalgaları geliyor. Dekolteli bir elbise, parlayan kırmızı dudaklar ve yandan ayrılmış saçlar..

Hayalinizde o mükemmel kadın canlandı değil mi? Eğer sizde saçlarınızla nostaljik bir etki yaratmak istiyorsanız Hollywood dalgalarını kesinlikle denemelisiniz. Saçlarınıza istediğiniz dalgaları verdikten sonra spreyle kalıcı hale getirin.

Kahküllü Bob Kesim

İşte son dönemin en çok kullanılan ve yükselişteki vintage saç modeli.. Rahat, salaş stillerden hoşlanıyorsanız kesinlikle denemeniz gereken bir saç kesimi kahküllü bob. Hem özgür, hemde sevimli bir tarzı var bu modelin, eğer sizde vintage sevenlerdenseniz kesinlikle denemelisiniz.

Yandan At kuyruğu

Akla eski türk filmlerini getiren yandan at kuyruğu modeli, tek omuz üstünde toplanmış zarif bir model. Bu modeli yapmadan önce hafif bir krepe işlemi yapmakta fayda var, bu sayede saçlarınız daha hacimli görünecektir. Son olarak fiyonklu, kurdeleli bir toka ile tam bir vintage saç modeli sizi bekliyor..

Kabarık yarım at kuyruğu

Konumuz vintage saç modelleri olunca kabarık, yarım at kuyruğu modelinden bahsetmeden olmaz. Tıpkı yandan at kuyruğu saç modelinde olduğu gibi, bu modelde saçın üst kısmına hafif bir krepe yapılması gerekiyor. Allta kalan saçlara ufak dokunuşlar ile daha zarif görünüm kazandırılabilir.

Rulo Topuz

Vintage saç modelleri arasında yine oldukça popüler ve dikkat çekici bir saç modeli rulo topuzlar. Vintage etkisi dışında bu saç modelinin modern bir yanı var. Eğer sıkça özel davet yada organizasyonlara katılıyorsanız kesinlikle bu modeli denemelisiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen