cilt bakımıGüzellik

Gıdı Eritme Egzersizi Nasıl Yapılır?

Gıdı nedir?

Çenenizin altında ekstra bir yağ dokusu veya submental yağ tabakasıdır. Tıbbi olarak, bu herhangi bir soruna neden olmaz. Ancak, bizi kötü gösterebilir. Aynı zamanda güveni de azaltabilir. En sorunlu olan şey ise, bol giysiler giyerek vücut yağını gizleyebilecekken, gıdıyı gizlemenin imkansız olmasıdır.

Durum hem genç hem de yaşlı insanlar arasında oldukça yaygın bir durumdur.

Gıdı Neden Olur?

En yaygın neden obezitedir,fakat başka birçok neden olabilir.  Bu yüzden çoğu zaman gıdısı olan ancak zayıf insanları görebilirsiniz. Kilo verirken bunu gıdı oluşması ihtimali ortaya çıkabilir.

Yaşlandıkça cilt elastikiyetimiz bozulmaya başlar. Bunun nedeni, artan yaşla birlikte daha az kolajen üretmemizdir. Böylece cilt sarkmaya başlar. Uzun süreli güneşe maruz kalma, sigara içme ve kötü beslenme durumu daha da kötüleştirebilir.

Kötü duruş birçok soruna neden olabilir. Boyun ağrısı ve spondilite neden olabilir. Çenenizi ve boynunuzu birbirine bağlayan platisma kasınıza da zarar verebilir. Gıdı çevresindeki kasın esnekliği zayıflar ve bu da cildinizin sarkmasına neden olur.

Zayıf bir çene hattına ve çekinik bir çeneye sahip olanlar, gıdıya sahip olma riski daha yüksektir. Bunun nedeni, derilerinin küçük bir alana gerilecek olmasıdır. Sadece birazcık yağ artışı ya da esneklikte bir miktar azalma onlara gıdı oluşturabilir

Gıdı Eritme Egzersizi Nasıl Yapılır?
Gıdı Eritme Egzersizi Nasıl Yapılır?

Tiroid sorunu, böbrek hastalığı, sinüs enfeksiyonu gibi genetik ve sağlık sorunları da olası nedenler olabilir.

Gıdı Kaldırma Tedavileri

Neyse ki, soğuk şekillendirme, lenfatik drenaj masajı, liposuction gibi birkaç gıdı küçültme ve hatta eliminasyon tedavisi mevcuttur ve sorunu hızla çözebilecek birkaç egzersiz de vardır. Bu prosedürlerin çoğu non cerrahi değildir, bu nedenle hastaneye yatırılmanıza gerek kalmaz.

Bir önceki yazımız olan Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor? başlıklı makalemizde Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor?, cilt ve kaşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen