Fitness

Görme Engelliyseniz Forma Girmek İçin 8 İpucu

Egzersiz, engelli olmayan için olduğu kadar engelliler için de önemlidir. Yine de, bir engelli olduğunda bir egzersiz rutini oluşturmak çok daha faydalı olacaktır.

Doğru araç ve tekniklerin yanı sıra sağlıklı bir motivasyon dozuyla, görme bozukluğu ve körlüğü olan çoğu insan egzersizin faydalarına kolayca ulaşabilir.

  1. Egzersiz seçeneklerini doktorunuzla konuşun

Bir egzersiz rutinine başlamadan önce doktorunuzla konuşun. Bazı tıbbi ve göz koşulları eğilme, kaldırma, zorlama veya hızlı hareketten etkilenebileceğinden, bu özellikle az gören kişiler için önemlidir .

  1. Ulaşım

Ulaşım zorlukları, erişilemeyen fitness merkezleri, güvenlik endişeleri ve finansal kısıtlamalar, görme bozukluğu ve körlüğü olan kişilerin egzersiz rejimlerini tasarlarken karşılaştıkları engeller arasındadır. Ulaşım seçeneklerini, erişilebilir fitness merkezlerini, evde egzersiz programlarını ve uygulamalarını araştırmak, sizin için en mantıklı olanı belirlemenize yardımcı olacaktır.

  1. Kişisel tercihleri ​​göz önünde bulundurun

Herkes aynı tür egzersizlerden hoşlanmaz. Zevk alacağınız aktiviteleri bulmak için fitness seçeneklerini araştırın.

  1. Bir koç bulun

Fitness tekniklerini ilk öğrenirken bir eğitmenle birlikte çalışın. Özellikle bir programa başlarken, yeni ekipman kullanırken, yeni hareketler öğrenirken veya tanıdık olmayan bir ortamda egzersiz yapmayın.  Engellileri eğitme konusunda uzman eğitmenleri bulmak kolay olmasa da bu tür uzmanlığa sahip kişisel eğitmenler vardır.

  1. Erişilebilir ekipmanların mevcudiyetini araştırın

Spor salonları engelli çocuklar için fitness programları sunar. Çocuklara uygun fitness programları ile size yakın tesisleri bulmak için biraz araştırma yapın.

  1. Hedefler belirleyin

Ulaşılabilir, gerçekçi hedefler belirlemek, fiziksel olarak formda olmak isteyen herkes için yararlıdır.

  1. Güvenli alışkanlıklar kazandırın

Görme engelli çocuklar için, keskin kenarlı oyuncaklar veya egzersiz ekipmanları gibi güvenli olmayan oyunlardan kaçınmak için kask ve gözlük gibi ekipmanları kullanmayı deneyin.

  1. Bir rutin oluşturun

Sizin veya çocuğunuzun hoşlandığı bir aktivite bulduğunuzda, bir program oluşturun ve fitness alışkanlıklarınızı geliştirmek için ona bağlı kalmayı hedefleyin.

Bir önceki yazımız olan Spor Giyim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde giyim, kıyafet ve spor hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen