Makyaj

Göz Altı Kapatıcı Nedir?

Göz altı kapatıcı, koyu halkaları veya renk değişikliğini kapatmak için her gözün altına uygulanan bir güzellik ürünüdür. Fondötenin aksine, göz altı kapatıcı tam kapsamlı bir ürün değildir, tek amacı ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve renk değişikliğini gizlemektir.

Göz altı kapatıcı, gözünüzün altındaki hassas cilde karışması için hafif ve sıvı olmalıdır. Kapatıcıyı tek başına, sıvı veya mat fondötenin tamamlayıcısı olarak kullanabilirsiniz.  Sıvı kapatıcıdan kremsi kapatıcıya, kalemden pudraya kadar pek çok formda bulunur

 Göz Altı Kapatıcı Uygulamak İçin 4 İpucu

Göz altı kapatıcıyı nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için profesyonel bir makyaj sanatçısı olmanıza gerek yoktur. Aşağıda vereceğimiz taktiklerle sizde evinizde rahatça uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Kapatıcı Nedir?
Göz Altı Kapatıcı Nedir?

Doğru Gölgeyi Bulun

Koyu göz altı halkaları mavimsi veya mor bir alçıya sahip olma eğiliminde olduğundan, pembemsi, şeftali veya sarı tonlu bir kapatıcı, cildinizin alt tonu ne olursa olsun yardımcı olabilir. Koyu lekeleri nötralize etmek ve makyajınızın doğal görünmesine yardımcı olmak için en iyi kapatıcı, fondöteninizden daha açık olmalıdır.

Önce Nemlendirin

Nemlendirici, ister kuru cildiniz ister yağlı cildiniz olsun, herkesin cilt bakımı rutininin bir parçası olmalıdır. Kapatıcıyı uygulamadan önce, bölgeyi dolgunlaştırmak ve nemlendirmek için biraz nemlendirici göz kremi sürün. Gözlerinin altındaki cilt çok hassastır ve genellikle küçük kırışıklıklar veya ince çizgilerle bağlanır. Önceden az miktarda nemlendirici kullanmak cildi korumaya ve kırışıklıkları doldurmaya yardımcı olabilir, böylece kapatıcınız cildinizin üstüne pürüzsüz bir şekilde oturabilir.

Göz Altı Kapatıcı Nedir?
Göz Altı Kapatıcı Nedir?

Gözünüzün İç Köşesini Dahil Edin

Göz altı kapatıcı kullanırken, birçok kişi gözlerinin altındaki koyu halkalara odaklanır. Kapatıcıyı gözlerin iç köşelerine uygulamak ve karıştırmak da çok önemlidir. Bu iç köşeler, daireler kadar karanlık olabilir; kapatıcıyı vurgulayıcı olarak kullanmak yüzünüzü aydınlatabilir ve daha uyanık görünmenizi sağlayabilir.

Pudrayı Unutma

Göz altı kapatıcınızı uygulayıp karıştırdıktan sonra, göz makyajınızın geri kalanının lekelenmesini veya kırışmasını önlemek için göz kalemi, göz farı veya rimel kullanıyorsanız bir miktar pudra ile ayarlayın. Doğru pudrayı seçerken cilt tonunuzdaki pudrayı seçin.

Bir önceki yazımız olan Kapatıcı Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizde Kapatıcı Nasıl Uygulanır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen