cilt bakımı

Göz altı morluklarını açmak için zerdeçal maskesi

Göz altı morluklarını açmak için zerdeçal maskesi

Zerdeçal göz çevresinde kullanılır mı? Gözler bizim için özel bir armağandır ve fiziksel çekimde de önemli bir rol oynarlar. Ayrıca hayatınızda neler olup bittiğine dair her şeyi ortaya çıkarırlar.

Zarif gözler, gizemli gözler  ve seksi gözler gibi popüler yorumlar, gözlerin kendi kişiliklerine sahip olabildiğini kanıtlar.

Normalde,  göz altı morlukları ve halkaları  olan gözlere sahip kişinin daha uzun saatler boyunca çalıştığı, uykusuz kalabildiği veya hatta güneş koruyucusu kullanmadığı beklenir.

Bazen, küçük şeyler büyük bir izlenim bırakmaktan sorumlu olabilir, muhtemelen göz altı morlukları veya şişkinlik, görünüşünüzü daha olumsuz şekillerde tanımlar ve taze, enerjik olsanız bile, her zaman yorgun, sinirli, eski veya ilgisiz görünmenizi sağlar.

Ayrıca Bakınız: Koyu halkaları ve şiş göz çevresini yok eden krem

Göz altı morlukları veya şişkinlik kesinlikle sizin gözünüze zarar verebilir, bu yüzden onları en etkili şekilde ve  bütçenize uygun bir şekilde tedavi etmenin bir yolunu seçmelisiniz . Bu şekilde daha canlı ve sağlıklı gözlerinizi geri kazanabilirsiniz.

Göz altı morluklarını açmak için zerdeçal maskesi
göz altı morlukları için zerdeçal maskesi

Pahalı bir göz kreminin işi etkili bir şekilde yapabildiğine dair yanlış bir inancı tercih etmeyin, çünkü insanların körü körüne sevimli bir ambalaj, ilaç ismi, vb şeylere kanması çok kolaydır.

Göz altı morluklarını açmak için zerdeçal maskesi

Hızlı bir düzeltmeye ihtiyacınız varsa aşağıda , doğal maskeleri inceleyin

Ballı Zerdeçal

Bir çorba kaşığı zerdeçalı tozu bir çorba kaşığı bal ile karıştırın ve bu yapışkan karışımı 5 dakika boyunca gözünüzün altına bekletin. Zerdeçal inanılmaz şifa ve anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğu gibi, koyu halkaların azalmasına yardımcı olacak  bir etkiye sahiptir. Anında kan dolaşımını hızlandırır. İlk önce herhangi bir reaksiyonunuz olmadığından emin olmak için vücudunuzun başka bir yerinde bir test noktasına küçük bir miktar uygulamak iyi olur. Uyarı: Bu, gözlerin sulanmasına neden olabilir, ama bu yıkanıncaya kadar geçicidir. Göze temas ettirmekten kaçının.

Yoğurt  ve Zerdeçal

Pamuk topunu bir tutam zerdeçal ile küçük bir fincan yoğurt içinde ıslatın. Soğuk yoğurt kan damarlarını hızlandırır ve zerdeçal daraltır, koyu morlukları ve şişlikleri azaltır. Pamuk sıvısının çoğunu sıkın ve  5 dakika boyunca gözleriniz kapalıyken üstünde bekletin.. Haftada beş kez tekrarlayın.

Zerdeçal ve Limon Göz Maskesi

Malzemeler :

  • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu
  • 1 çay kaşığı Limon suyu

Talimatlar :

Malzemeleri karıştırın ve göz çevrenizdeki bölgeye uygulayın.
7 dakika bekletin ve durulayın.
Faydaları :

Zerdeçal ve limon maskesi karışımı, gözlerinizi daha parlak hale gelmesine yardımcı olabilir. Zerdeçal en çok doğal açıcı  ve iyileştirici özellikleri ile bilinir. Limon suyu sadece cildinizi aydınlatmaz, aynı zamanda gözlerinizi yenilemek ve yorgun görünmeyi yok etmek için bir soğutma etkisine de sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri limon suyu ile nasıl çıkarılır başlıklı makalemizde limon suyu, salatalık suyu ve sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen