cilt bakımıGüzellik

Göz çevresi kremleri: Bu 10 göz kremi gerçekten koyu gölgeleri, kırışıklıkları yok eder

Her yaşa uygun kırışıklıkları önleyen göz çevresi bakım ürünleri ve ipuçları

Göz çevresi kremleri: Bu 10 göz kremi gerçekten koyu gölgeleri, kırışıklıkları yok eder

Cilt tipinize uygun göz çevresi kırışıklık kremini bulmak o kadar kolay değil. Size, göz çevresi ve göz altı bakımda neyin önemli olduğunu ve alışveriş sonrası koyu gölgeler, kırışıklıklar ve şişliklere karşı en iyi ürünleri bir araya getirdik!

Cildimizi nemlendirmenin yanı sıra , göz bakımı da muhtemelen güzellik rutinimizdeki en önemli detaylardan biridir . Göz çevresindeki hassas bakımda, sadece hızlı olan küçük kırışıklıklar değil, aynı zamanda kaz ayakları da oluşur. Ayrıca buradaki cilt çok hassastır, uykusuzluk, hastalık veya strese maruz kalınca göz altı şişlikleri ve kahverengi lekeler dışarı çıkar. Her sabah uyanık, ışıltılı bir görünümle uyanabilmeniz için , koyu gölgelere ve ince çizgilere karşı çalışması garanti edilen en iyi on göz kremini bir araya getirdik ve bu arada, bol miktarda su içmelisiniz…

Gece geç saatte Uzun uçuş mu yapacaksınız?. Göz Düzeltme Kremimiz koyu renkli halkaların, ince çizgilerin ve şişkinliğin görünümünü azaltırken buradaki çilt serinler ve rahatlar. Hızla etki eder ve yorgun gözlere parlaklığı geri kazandırır.

Clinique All About Eyes göz çevresi bakım kremi 2019
Clinique All About Eyes göz çevresi bakım kremi 2019

Göz kremleri: Bakımın önemi bu işte.

Diğer kozmetik ürünlerinde olduğu gibi, her göz bakımı her kadın için uygun değildir ve sabahları ve akşamları farklı bir krem ​​kullanmaya da dikkat etmelisiniz – gündüzleri daha hafif,  geceleri daha zengin olan kremler. Bu, güzellik uykusu sırasında hassas kısmı nemlendirir. Çok sayıda güzellik uzmanı 25 yaşından itibaren her bayana, bu bölgedeki cildin yaşlanmasına karşı savaşması gereken, daha az yağlı dokuya ve yüz cildinin geri kalanına göre daha ince bir bariyer tabakasına sahip olan kremler ile  savaşmalarını tavsiye ediyor.

İlgili diğer başlıklar : 5 En İyi Yağsız Yüz Güneş Koruyucuları

Göz kremine alternatif: jel

Uzun bir parti gecesinden sonra, buz küpleri, gözlerimizin altındaki koyu gölgeler için iyi çözüm. Ek olarak, nane ve soğutma, kızarıklık ve koyu gölgelere karşı koyan soğutma bileşenleri içeren ürünler de olabilir. Hafif jeller, burada yağlı olmayan dokuları ve yüksek su içeriği sayesinde, tüm cilt tipleri için uygun olan ve sabahları gerçek bir vuruş sağlayan harikalar yaratabilir .
Gözünüzün etrafındaki ince cilt, kışın havaların kurumasına karşı daha hassastır. Günlük göz jelleri ile yorgun görünmelerini önleyin. İşaret parmağınızı kullanarak göz çevrenizin her yerine dokun (bu en zayıf ve narin cildi çekmez).

Jellere ek olarak:  serumlar

Ancak oküler bir sıvıyı da hafife almamalısınız: Bir jel ve krem ​​karışımı, hızlı hareket eden gün için ideal bir çözümdür, sonraki makyaj için kan dolaşımını teşvik eden ve yine de çok fazla nem veren harika bir hazırlık sağlar. Akşamları krem sürmekten kaçınmak isteyenler , genellikle biraz daha pahalı olan, ancak oldukça konsantre içerikli ve aynı zamanda yoğun bakım gerektiren bir seruma güvenirler . Bununla birlikte, bu ürünlerin cilde düzgün şekilde girmesi uzun zaman alır – ancak boşuna “güzellik uykusu” değildir.

Tıpkı bir yüz ovma veya yüz maskesi gibi düzenli olarak ekstra nem sağlayan göz pedleri kullanmalı, küçük kırışıklıkları gidermeli, koyu gölgeleri azaltmalı ve hoş bir şekilde serinlemelisiniz. Yine, en pahalı ürün cilt tipleriniz için her zaman en iyisi değildir.  DIY severler yeşil çay poşeti alabilir, kısa süre ıslatabilir ve gece boyunca buzdolabına koyabilir ve daha sonra göz pedi olarak kullanabilir. Diğer tüm güzellik hayranları için, alışveriş sonrası için en iyi olması gerekenleri bir araya getirdik.

Her yaş için doğru göz çevresi bakımı

20’li yaşlarımızdaki yaşlanma karşıtı ürünlerle pek bir şey yapamasak da, 40’lı yıllardaki günlük güzellik rutinimiz artık Hyaluron asit içeren kremler ararsınız. Yaşınıza bağlı olarak, cildimiz değişir ve özel bakım gerektirir – hangi malzemelere ihtiyacınız olursa, elbette burada size doğru şekilde önleyebileceğiniz, besleyebileceğiniz, yardım edebileceğiniz ve telafi edebileceğiniz bir yöntemdir.

20’li yıllarda

20’li yılların başlarında kolayca bakım alabilmemize rağmen, doğru bakım ürünlerini satın almak için 25’ten başlamalıyız. Kanıtlanmış yaşlanma karşıtı ürünler için henüz çok erken olsa bile, ilk göz kremi artık olmazsa olmaz! Özellikle sabahları tüm ürünler için önemli olan yüksek bir SPF’dir – en azından 30’lu yaşlarda şart. Göz çevresindeki boyaların kurumasını önlemek ve tehlikeli UV ışınlarından korumak için. Öte yandan, akşam bakım rutininiz için, güzellik uykunuzu çekerken, ürünlerin zengin olması ve bir gecede iyi bir şekilde çalışması önemlidir. Anti-oksidan kremler, hassas ve sıkı cildinizi çevresel etkilerden korurken hyaluronik asit cildinize yeterli nem sağlar.

2.  30’larda

30 ‘larda cilt yaşlanmasının ilk belirtileri görülebilir, vitamin A, C ve E cildinizi çevresel etkilerden  korur ve bir  kırışıklıkların artmasını önler, kollajen üretimini uyarır . Yüksek güneş koruma faktörüne ek olarak, 30’lu yaşlarınızdaki göz kreminiz, kurumuş kırışıklıkları oluşumunu önlemek için kesinlikle bol miktarda nem sağlamalıdır.

3. 40’lı yıllarda

Sadece on yıl sonra, 40’ları kırdığımızda ve hayatın ortasındayken, çoğu 20’li yaşların taze görüntüsünü almak istiyoruz. Burada, retinol hücre dönüşümünü arttırmaya ve göz altındaki lekelerini en aza indirmeye yardımcı olur. Bakım ürünlerinizdeki güneş koruma faktörü, diğer kırışıklıkların gelişmesini engellemek için hala çok önemlidir. Kremleriniz de daha zengin olmalıdır – burada cildinize gerekli nemi veren yaşlanma karşıtı serumlar almanız önerilir.

4. 50’lerde

50 yaşından itibaren  şu anda olduğu gibi cildimize ihtiyacımız olan her şeyi sağlamaya özen gösteriyoruz. Her şeyden önce, bu bize antioksidanlar, retinoidler, hyaluron, kolajen ve vitaminler sağlayan çok zengin bir bakımdır. Yağlar ve hyaluronik asit konsantreleri cildimize lipit içeren bir bakım sağlar ve böylece yeterli nem sağlar. Tüm geçmiş yıllarda olduğu gibi, ancak şimdi bile yüksek bir SPF kullanmak çok önemlidir.

Göz çevresi kremleri: Bu 10 göz kremi gerçekten koyu gölgeleri, kırışıklıkları yok eder

Khiel’s Göz Çevresi Kırışıklık ve Göz altı torbaları için krem

Özellikle hala çok fazla bakım gerektiren hassas bir cilt için, Khiel’s’in hafif dokusu ile bu ürünü mükemmel! Gece boyunca kullanıldığında, şişliği ve ince kırışıklıkları azaltır ve her sabah koyu gölgeler olmadan taze, parlak bir görünüm verir.

khiels göz çevresi kırışıklık kremi 2019
khiels göz çevresi kırışıklık kremi 2019

Benefit göz çevresi bakım kremi

Benefit’in göz kremi sayesinde, karanlık gölgelerle en iyi şekilde örtülmüş, bol miktarda nem sağlayan, serbest radikallere karşı koruyan ve küçük kırışıklıkları azaltan bakım kremi muhteşem.göz çevresi kırışıklık ve şişlik kremi

“Ibuki Göz Düzeltme Kremi”

“Ibuki Göz Düzeltme Kremi”: Seçilmiş özütler nem dengesini dengeler, koyu renkli halkaları, şişmiş göz kapaklarını ve ilk ince çizgileri azaltır ve parıldayan parçacıkları sayesinde bize garantili taze, parlak bir görünüm kazandırır.

Ibuki Göz Çevresi Kırışıklık Kremi2019 2020
Ibuki Göz Çevresi Kırışıklık Kremi2019 2020

Lavera Kırışıklık önleyici göz kremi

“Kırışıklık önleyici göz kremi”: shea yağı içerikli malzemelerle, tabii ki tamamen biyolojik olan La Vera göz çevrenizdeki hassas kısmı aynı anda çok yoğun ve nazikçe bakımını yapar. Ek olarak, sadece ilk ince çizgilere karşı çalışmakla kalmaz, aynı zamanda yaşın ilerlemesiyle birlikte azalan cildin esnekliğini de arttırır.

Lavera Kırışıklık önleyici göz kremi
Lavera Kırışıklık önleyici göz kremi

Elizabeth Arden Göz Jeli

“Kusursuz Güzellik Göz Jeli”: Özellikle sıcak mevsim için Elizabeth Arden’in ürünü gerçek bir olmazsa olmaz! Yosun özleri içeren hafif jel hoş bir soğutma etkisine sahiptir ve göz altında şişme ve nem kaybını azaltır.  Ürünün parıldayan partikülleri ışığı yansıtır, daha genç ve daha uyanık görünmemize neden olur.

Elizabeth Arden Göz Jeli
Elizabeth Arden Göz Jeli

Clinique All About Eyes

“All About Eyes” (Gözler Hakkında Her Şey): Tüm cilt tiplerine uygun olan Clinique’in bu hafif göz jeli ile, göz kapağınızı, makyaj için sabahları mükemmel bir şekilde hazırlayabilirsiniz, çünkü doku süper hızlı bir şekilde emer göz çevresi şişliklerini ve kahverengi lekeleri önler. Yüksek kaliteli içerikler yalnızca koyu gölgelere karşı çalışmakla kalmaz, aynı zamanda hassas göz çevresini gün boyunca zararlı çevresel etkilerden korur.

Clinique All About Eyes
Clinique All About Eyes

Sante göz çevresi bakım sıvısı

Sante’den gelen bu sıvı, göz bölgemize nar çekirdeği ve kaş ekstreleri ile üzüm çekirdeği ve marula yağları ile büyük özenle bakımını yapar,  kırışıklıkları azaltır ve tüm alanı sürdürülebilir bir şekilde yatıştırır.

Sante göz çevresi bakım sıvısı
Sante göz çevresi bakım sıvısı

Kiehl göz çevresi ve göz altı bakım kremi

Bu ürün, zengin ve kremsi dokusuyla nemlendirici bir destek sağlayan ve aynı zamanda cildi dış etkenlerden koruyan koruyucu bir bariyer yaratan 2 fazlı formül ile göz çevresinde çift bakım keyfi sunar.

Kiehl göz çevresi ve göz altı bakım kremi
Kiehl göz çevresi ve göz altı bakım kremi

Annayake göz altı kahverengi leke kremi

“Soin Contour Des Yeux Hydration “: Annayake’nin hassas göz bakım kremi, göz çevresindeki hassas bölgeyi 24 saate kadar nem ile besler. Aktif bileşenler Ginkgo Biloba ve pirinç kepeği cildin nem kaybını önler ve gözlerin altındaki koyu renkli lekeleri ve ince çizgileri azaltarak kan dolaşımını iyileştirir.

Annayake göz altı kahverengi leke kremi

Ritüel yaşlanma karşıtı göz kremi

“Yaşlanma Karşıtı Göz Kremi”: Bu göz kremi göz çevresi kırışıklıklarını, kaz ayaklarını azaltır ve sıkılaştırıcı ve canlandırıcı bir bakım sağlar.

Ritüel yaşlanma karşıtı göz kremi
Ritüel yaşlanma karşıtı göz kremi

Bir önceki yazımız olan Dudakların çatlaması nasıl önlenir başlıklı makalemizde çatlak dudaklar, dudak bakımı ve kuru cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen