Makyaj

Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Göz farı uygulamak için makyaj sanatçısı olmanıza gerek yok, ancak başlamadan önce dikkate almanız gereken bazı profesyonel tavsiyeler var. Tüm göz şekilleri, renkleri veya cilt tonları için göz makyajı uygulaması için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını sizin için bir araya getirdik.

Yeni Başlayanlar İçin Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Daima bir astar ile başlayın; Bu, renklerinizin gün boyu göz kapağınızda kalmasını sağlar. Cilt tonunuzdan bir ton daha açık, mat bir orta renk, cilt tonunuzdan 2–3 kat daha koyu bir ton ve bir vurgu olmak üzere dört nötr ton seçin.

Kendinize küçük ve orta boy bir karıştırma fırçası alın ve en hafif göz farı kullanarak tüm göz boyunca temel bir renk oluşturarak başlayın. Oradan orta mat tonu alın ve kırışıkta karıştırmaya başlayın. En koyu tonları kullanarak, göz kapağınızın dış köşesinde şekli şekillendirerek hafifçe bir “V” oluşturun. Maskara ve voila uygulayın! Bu, tüm cilt tonlarında güzel olan yeni başlayanlar için rahat ve zarif bir görünüm.

Herhangi bir göz farı uygulaması için aşağıdaki öğelere ihtiyacınız olacak.

  • Nemlendirici
  • Göz kapağı astarı
  • Göz kremi
  • Göz farı renkleri
  • Göz kalemi
  • Göz farı fırçaları
  • Maskara

Nemlendiriciler ve kremler isteğe bağlıdır, ancak gözlerinizin parlak ve ışıltılı görünmesini ve hissetmesini sağlamanın harika bir yoludur. Dilerseniz, genel görünümünüze ekstra vurgu katmak için sahte kirpikler de kullanabilirsiniz. Bu size kalmış; Eğer başlıyorsanız, fazladan pratik yapana kadar bu adımı bırakmak isteyebilirsiniz.

Fırça Çeşitleri

Her işi sizin için yapan tek bir fırça yoktur, bu nedenle belirli görevler için doğru olanları kullandığınızdan emin olmalısınız.

Düz Fırça: Bu, temel rengi kapağa uygulamak için mükemmeldir.

Kurşun Kalem Fırçası: Bu, alt kirpik çizgisine renk uygulamak için en iyi fırçadır.

Sert Kubbe Fırçası: Bunlar, renkleri harmanlamak ve tonlar arasında kusursuz geçişler oluşturmak için çok uygundur.

Kabarık Kubbe Fırçası: Bu yalnızca karıştırma için oluşturulmuştur. Farklı boyutlarda gelirler ve kesintisiz bir göz farı görünümü oluşturmak için yapılırlar.

Eyeliner Fırçası: Bunlar en çok üst göz kapağınızın kirpik çizgisine ıslak astar uygulamak için uygundur.

Bir önceki yazımız olan Kapatıcı Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizde Kapatıcı Nasıl Uygulanır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen