Güzellik

Güçlü tırnaklar için 6 ipucu

Kırılan Tırnaklara Artık Son ! Güçlü tırnaklar için 6 ipucu

Tırnakların güzel bir uzunluğa sahipken, gözyaşı dökülecek bir başka can sıkıcı kırılan tırnağa sahipsin. Eh, herkes güçlü tırnakları ile şanslı olamaz. Neyse ki, tırnaklarınızın çok daha güçlü hale gelmesini sağlamanın bir çok yolu var.

Güçlü tırnaklar için 6 ipucu

1. Tırnak Sertleştirici

Güzel renkler ile desenler çizebilmenin yanı sıra tırnaklarınızı daha sıkı ve sert yapan bir oje de vardır. Bu sertleştirici ile tırnaklarınızı düzenli olarak boyayın ve bir daha asla kırılmasın, emin olun daha güçlü tırnaklara sahip olacaksınız!

 2. B Vitamini

Vitaminler her şey için uygun değildir. B vitamini sadece tırnaklarınızın daha hızlı büyümesini sağlamaz, aynı zamanda saçlarınız ve cildiniz için de iyidir.  Bu vitamini özellikle yumurta, sebze ve meyvelerde bulabilirsiniz.

DAHA FAZLA : Sonbahar tırnak trendleri 2018 2019

3. Nemlendirici

Su vücudunuzdaki birçok şey için iyidir ve tırnaklarınız için de iyidir. Daha fazla çok bardak su içmeye ya da gittiğiniz her yere yanınızda bir şişe getirmeyi deneyin.

 4. Temizlik ürünleri

Eğer bulaşık yıkarken ya da temizlik ürünleri kullanırken tırnaklarınız açıkta kalıyorsa tırnaklarınızın kolayca kırılmasına neden olur .Ayrıca bu ürünler  tırnaklarınızın ve ellerinizin kurumasına neden olur. Bunu önlemek için, bunları nemlendirici bir krema uygulamak ve eldiven giymek en iyisidir.

 5. Yağ

Yağ  kırılgan tırnaklar için her derde devadır. Tırnaklarınız hindistan cevizi yağı, zeytinyağı veya hint yağı gibi doğal bir kapta yaklaşık 10 dakika bekletin. Bakım etkisi vardır ve tırnaklarınızı güçlendirerek kırılmasını önler.

6. Tırnak cilası

Tırnaklarınızı bir hafta dinlendirmek, oksijen almaları ve daha fazla nefes almaları da iyidir. Bu onların yumuşak ve sarı olmasını önler.

Bir önceki yazımız olan Kabarık saçlar için 7 ipucu başlıklı makalemizde kabarık saç, kabarık saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen