Makyaj

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Hepimiz günlük yaşamımız içerisinde farklı makyaj stillerini ve ürünlerini kullanıyoruz. Özellikle de her gün düzenli olarak yaptığımız günlük makyaj uygulamasıyla birlikte doğal görümü ön planda tutacak adımlar atıyoruz. Bu yazımızda da günlük makyaj yapmayı seven kadınlar için doğal günlük makyaj nasıl yapılır? Bunlardan bahsedelim istedik.

Moda ve güzellikte algı son zamanlarda doğallıktan yana olmaya başladı. Hatta bayanlar özel günlerde bile doğal makyaj yapmayı tercih ediyorlar. Naturelolan görüntü, doğal olarak yakalanmış renkler, dikkatleri üzerine çekerken doğal bir görünüm özellikle günlük makyajlarda oldukça önemli.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?
Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük Makyaj Modelleri

Günlük makyaj modellerine bakarken özellikle renk seçimlerine dikkat etmek gerekiyor. Çok fazla ışıltı ve karşınızdakinin gözlerini yoran renklerden mutlaka kaçınmak gerekiyor. Özellikle doğal kahverengi, turuncu ve nude gibi göz farlarını tercih etmekte fayda var. Günlük makyajlarda kahve rengi ve onun türevlerini kullanmak kombinle uyum içerisinde olmayı sağlıyor.

Göz makyajında farklı tona sahip farları bir arada kullanmayı seviyorsanız göz pınarlarına açık tonlarda, dış köşelere ise kahve tonlarda farlar kullanabilir ve geçişli günlük göz makyajı yapabilirsiniz.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?
Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Günlük makyaj  

Günlük makyaj çok önemlidir bunu belirtelim. Günlük yaşam içerisinde gözeneklerin kapanmasına neden olan ve cildin hava almasını engelleyecek kalın yapıdaki fondötenlerin kullanılmaması gerekir. Bunun yerine daha çok BB krem uygulayabilirsiniz.

Günlük Makyaj Teknikleri

Günlük makyaj trendlerinin en önemli özelliği doğallığı korumasıdır. Özellikle göz makyajında bant ile şekillendiren ve keskin bitişler sağlayan farların tercih edilmemesinde fayda var. hafif buğulu makyaj uygulamaları her zaman mantıklı çözüm olacaktır.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?
Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Kontur makyajı yaparken ise asla kesin hatlar kullanılmaması aksi takdirde yüzünüzde daha sert ifadeler bırakmasına neden olacaktır.

Günlük makyajda dudaklara nude renk rujların tercih edilmesi önemlidir. Ton geçişli simli ve koyu renkler günlük makyajlar için hiçte uygun olmayan sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Hileleri başlıklı makalemizde makyaj ve makyaj hileleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen