Ev Dekorasyon

Güzel düzenlenmiş odalar nasıl oluşturulur

Mobilyaları düzenlemek, yeni bir eve taşınırken ilk düşünce değildir. Taşınırken ortaya çıkan stres nedeniyle, mobilya yerleştirmeyi düşünmek bile yorucu olabilir. Asıl mesele, normalde sadece mobilyayı evin içine alıp daha sonra planlamaktır. Bunu akılda tutarak, yeni evinize yerleştiğinizde güzelce düzenlenmiş odaların nasıl oluşturulacağına dair bazı ipuçlarını sizin için paylaşalım istedik.

Odayı ölçün

Yeni bir şey almadan önce odanın boyutlarını ölçün. Bunu yapmazsanız, alana neyin sığacağını ve neyin sığmayacağını asla bilemezsiniz. Oda bir öncekiyle aynı büyüklükte değilse, mobilyalarınızı değiştirmeniz ve uygun eşya almanız gerekebilir. Ya da tek bir eşya alacaksanız koyacağınız alanın ne kadar olacağını ölçün.

Ana özellik

Evinizdeki her oda önemlidir. Tasarlayacağınız odanın ana özelliği veya neyi vurgulamak istediğiniz mobilya veya unsurun hangisi olacağına karar verin. Belki duvara monteli büyük TV ekranını, manzaralı pencereyi ve hatta özel tasarımlı bir duvarı seçeceksiniz. Fikir, mobilyaları odanın odaklanmasını istediğiniz yere göre şekillendirmek ve hareket ettirmektir.

Odanın Görüntüsü

Odanın nasıl olmasını istediğinizi düşünün. Kanepede otururken insanların yanınızdan geçmesini istemezsiniz. Belki de kolay bir iletişim akışı yaratmak için karşı kanepede oturan insanlara doğrudan bakabilmek istersiniz. Odanızın ana özelliğini düşünerek, odanızın en iyi yerleşimine karar verebilirsiniz.

Eşyalarınızı Düzenlemek

Neyin gösterilmesi gerekip gerekmediğine ve dolaba nelerin koyulacağına karar verin. Neyin saklanmaya değer olduğunu düşünmek iyi bir fikirdir, sahip olduğunuz her şeyin sergilenmesi gerekmez. Resim çerçeveleri eve hoş bir dokunuş sağlar. Evin etrafına farklı boyutlarda nesneler koyabilirsiniz. Küçük çocuklarınız varsa, tehlikeyi önlemek için küçük eşyaları saklamak ve ulaşılamayacak bir yerde tutmak gerekir.

Kişisel Dokunuş

Kendi kişisel dokunuşunuzu ekleyen şık özellikleri ve eşyaları birleştirin. Sevdiğiniz parçaları ekleyerek, gerçekten kim olduğunuzu ve ailenizin yaşam tarzını ortaya çıkarabilirsiniz.

Renklendirin

Şık göründüğüne inanıyorsanız, odanızda bir şeyler renklendirmekten korkmayın! Her şey eviniz için en iyi olanı bulmak ve onu yaşam tarzınıza uydurmakla ilgilidir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Yatak Odasına Ait Olmayan 6 Şey başlıklı makalemizde Yatak Odasına Ait Olmayan 6 Şey hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen