cilt bakımı

Güzel Kirpikler İçin Kirpik Kıvırıcıyı Doğru Şekilde Kullanmanın 5 Yolu

Güzel Kirpikler İçin Kirpik Kıvırıcıyı Doğru Şekilde Kullanmanın 5 Yolu

Kirpikler gözlerinizi daha parlak ve güzel gösterir. Kirpiklerinizi kıvırmak ve onlara uygun şekilde bakmak, maskaranın uzun süre dayanmasına, istenmeyen topaklanmaların önlenmesine ve yanlış kirpiklerin uygulanmasına yardımcı olabilir.

Aşağıda gözlerinizin yumuşak görünmesini sağlayan en iyi kirpik kıvırıcı ipuçlarından bazıları sunulmuştur.

  1. Maskara Uygulamadan Önce Kirpiklerinizi Kıvırın

Çoğu kadının maskara uyguladıktan sonra kirpik kıvırma alışkanlığı vardır. Ancak bunu yapmamalısınız. Kirpikleriniz sertleştiği ve esnekliği azaldığı için maskara uyguladıktan sonra kirpiklerinizi kıvırmamalısınız. Sert haldeyken kıvırmaya çalışmak kırılmaya veya düşmeye neden olabilir. Bu yüzden maskara uygulamadan önce kirpikleri kıvırmak her zaman daha iyidir.

  1. Kirpiklerinizi Temiz Tutun

Kirpikleri kıvırırken hatırlamanız gereken önemli bir şey de kirpiklerinizi temiz tutmanız gerektiğidir. Kirpiklerin düzenli olarak temizlenmesi, kir tutmayan ve nemlendirilmiş kirpikler bırakarak maskara sürmeyi kolaylaştırır. Bu nedenle, kıvırıcıyı kullanmadan önce bir makyaj temizleyici uygulamak ve kirpiklerinizi temizlemek her zaman daha iyidir.

  1. Kirpik Kıvırıcınızı Daima Temiz Tutun

Kirpik kıvırıcınızı temiz tutmamak, kirpiklerin güzel görünmesini engelleyebilecek başka bir neden olabilir. Kirli bir kirpik kıvırıcının kirpiklere ve gözlere bakteri bulaştırma riski vardır.

  1. Bukle Maşasını Biraz Isıtın

Bukle maşasını kirpikleri düzgün bir şekilde kıvırması ve buklelerin daha uzun süre dayanması için ısıtmalısınız. Bunun için bukle maşasını kolayca ısıtması için metal maşalara sahip olmanız gerekir. Bir fön makinesi alın ve bukle maşasını uygun şekilde ısıtın. Kirpikleri hemen kirpik kıvırıcı kullanarak kıvırın, böylece kirpikler düzgün bir şekilde kıvrılır.

  1. Bekleyin

Kirpik kıvırıcı kullanırken, kirpiklerin kolayca kıvrılması için kıvırıcıyı birkaç saniye tutmalısınız. Bukle maşasını ısıtmalı ve 20–40 saniye kirpiklerin üzerinde tutmalısınız. Ne kadar uzun süre tutarsanız, kirpiklerde o kadar iyi bukleler alacağınızı unutmayın.

  1. Çekmeyin

Kirpik kıvırıcıyı kullanırken kirpikleri nazikçe kıvırmalı ve çekmemelisiniz. Kirpikleri kıvırıcıyla çekmek onları kırabilir ve ayrıca serpintiye neden olabilir. Bukle maşasıyla çekmek kirpiklerinizi asla kıvırmaz, bunun yerine kirpiklere büyük ölçüde zarar verir.

Bir önceki yazımız olan Hassas Bir Cilde Sahip Olduğunuzun 7 İşareti başlıklı makalemizde Hassas Bir Cilde Sahip Olduğunuzun 7 İşareti hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen