Ev Dekorasyon

Hangi Bahçe Mobilyaları Dışarıda Bırakılabilir?

Bahçe mobilyaları her ev için olmazsa olmazdır. Yaz için mükemmel olan bu ürün, misafirlerinizi ağırlamanıza ve bahçenizden maksimum keyif almanıza yardımcı olur.

Ancak tüm bahçe mobilyaları aynı amaç için üretilmiş olsa da kaliteye sahip değildir. Kullanılan malzemeler ve üretim kalitesi, mobilyanın dayanıklılığında ve en önemlisi, dışarıda bırakılıp bırakılamayacağı konusunda fark yaratır.

Dışarıda bırakılması söz konusu olmayacak bahçe mobilyalarını evde saklamak için yeriniz yoksa almaktan vazgeçmelisiniz

Çoğu bahçe mobilyası, yıl boyunca dışarıda bırakılmaya dayanacak şekilde tasarlanırken, bazı uyarılar ve hava koşullarına karşı koymak için yapabileceğiniz şeyler vardır. Dış mekan mobilyası örtülerini kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Rattan Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?

Orijinal rattan mobilyalar dışarıda bırakılamaz. Onun yerine genellikle sahte rattan mobilyalar tercih edilir. Sert havalarda gerçek rattan’dan çok daha iyi sonuç verecek plastik ve çelik mobilyalardır.

Ahşap Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?
Ahşap Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?

Ahşap Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?

Ahşap bahçe mobilyaları farklı özelliklere sahip olacak şekilde üretilirler. Ahşap mobilyalar genel olarak iki kategoriye ayrılabilirler:

  1. Sert ağaçlar – Karaağaç, Tik, Okaliptüs, Meşe, Maun vb.
  2. Yumuşak ağaçlar – Çam, Ladin, Sedir, Köknar vb.

Farklı özelliklere sahipler, ancak kışında dışarıda kalması gerekiyorsa muhtemelen bir süre sonra bakım gerektirecektir.

Plastik Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?

Plastik bahçe mobilyaları bütçe dostu bir seçenektir. Düşük bir fiyata dış mekan alanınız için mükemmel işlevsel mobilyalarla çevirebilirsiniz.

Plastik bahçe mobilyaları nemli, kış koşullarında çürümez veya çatlamaz bu nedenle teorik olarak, kışın dışarıda bırakmak tamamen normaldir.

Plastik Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?
Plastik Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?

Çelik Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?

Çelik, bahçe mobilyaları için harika bir malzemedir. Ucuz, sağlam ve dayanıklıdır. Üzerini örtün ve gerektiği kış aylarında dışarıda bırakın.

Çelik, nemli koşullarda bırakıldığında paslanır. İlkbahar ve yaz aylarında kullanmadığınız zamanlarda, sağanak yağış ihtimaline karşı kapalı tutun. Yaz bittiğinde, yapabiliyorsanız içeri getirin.

Çelik Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?
Çelik Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?

Alüminyum Mobilya Dışarıda Bırakılabilir mi?

Alüminyum, bahçeniz için harika bir seçimdir ve kışın harika bir seçenek sağlar. Alüminyum az bakım gerektirir ve güneşte ısınmaz. Korozyona ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Bu, tüm yıl boyunca tüm hava koşullarına göğüs gerebilir.

Bir önceki yazımız olan Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri başlıklı makalemizde Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen