AksesuarGüzellik

Hangi güneş gözlüğü yüzüme uyuyor?

Her yüz şekli için doğru güneş gözlüğü seçimi

Yüzünüze uygun ve size yakışacak şık bir güneş gözlüğü seçimi için yüzünüzün hatlarını iyi tanımanız gerekir. 2019 yazında yine çok güzel güneş gözlüğü modelleri var. Her birimizin sorduğu soru: Ve hangi güneş gözlüğü benim için uygun? Online mağazalardan yüz şekillerine göre en çok hangi tasarımı aldıklarını gösteren yeni modeller hakkında ipuçları veriyoruz

yüz şekillerine uygun güneş gözlüğü 2020
yüz şekillerine uygun güneş gözlüğü 2020

İlkbahar ve yaz ayları için favori aksesuarımız kesinlikle güneş gözlükleri. Havalı renkler  yüzümüzü süslüyor ve çoğu zaman mükemmel görünüyor. Ancak hangi güneş gözlüğü kendi yüzünüz için en iyisidir? Temel kural, gözlüğün şeklinin yüz biçimine çok benzememesi, tersi olmasıdır. Ayrıca Bakınız:  Küçük Güneş Gözlüğü Trendi 2019

yüz şekillerine uygun güneş gözlüğü seçimi
yüz şekillerine uygun güneş gözlüğü seçimi

Hangi güneş gözlüğü yüzüme uyuyor?

yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi 2019 2020
yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi 2019 2020

Kalp-şekilli bir yüz: Yuvarlak veya oval güneş gözlüğü

Özellikleri: Kalp şeklinde bir yüz için tipik olan geniş alın, belirgin elmacık kemikleri ve dar, oldukça sivrilen alt çeneleridir.

şeklindeki yüz Hangi güneş gözlüğü yüzüme uyuyor
şeklindeki yüz Hangi güneş gözlüğü yüzüme uyuyor

Uygun Güneş gözlükleri : Oval veya yuvarlak lensli güneş gözlükleri, özellikle kalp şeklindeki yüzleri geniş alnını dar çene alanıyla görsel olarak dengeler.

Zor şekiller: Kare biçimli güneş gözlükleri, kalp şeklindeki yüzlerin daha belirgin görünmesini sağlar – bunu istemiyorsanız, kare gözlük kullanmamalısınız. Damla şeklindeki güneş gözlükleri (örneğin havacı modelleri) yüzün alt kısmının görünümünü yönlendirir ve bu nedenle daha az avantajlıdır.

Yuvarlak yüz: açılı gözlük

Özellikler: Yuvarlak bir yüzle, yüzün tüm parçaları eşit şekilde şekillendirilir. Yanaklar ve alın aynı genişlikte, çene yuvarlak, her şey yumuşak bir izlenim bırakıyor.

Yuvarlak yüz şekillerine uyan güneş gözlükleri
Yuvarlak yüz şekillerine uyan güneş gözlükleri

Hangi güneş gözlüğü uygun: Açılı gözlüklü güneş gözlüğü görsel bir kontrast oluşturur, yuvarlak yüze daha kontur verir ve daha dar görünmesini sağlar.

Zor şekiller: Yuvarlak yüz şeklinizi daha fazla vurgulamak istemezseniz, dairesel ve oval lensli güneş gözlükleri kullanmamalısınız.

Kare yüz: yuvarlak gözlük

Özellikleri: Kare bir yüz durumunda, alın, yanaklar ve çene eşit olarak geniştir, çene belirgindir.

Kare yüz şekline uygun güneş gözlüğü
Kare yüz şekline uygun güneş gözlüğü

Hangi güneş gözlüğü en uygun: Yuvarlak veya oval lensli güneş gözlüğü açısal yüzlerin daha yumuşak ve daha az ciddi görünmesini sağlar. Aviator gözlükleri veya kedi gözü tarzı gözlükler, kare yüzlü kadınlar için de uygundur. Çerçevesiz veya ince gözlük çerçeveleri katı yüz özelliklerini rahatlatır.

Zor şekiller: Kare biçimli güneş gözlükleri, oldukça ağır özelliklerin altını çizer – bu yüzden bu çerçevelerden uzak durun.

Trapez yüz: Kedi gözü gözlük

Özellikleri: Alın ve elmacık kemikler trapez yüzde oldukça dardır, çene ve çene kemiği ise baskındır.

Hangi güneş gözlüğü yüzüme uyuyor
Hangi güneş gözlüğü yüzüme uyuyor

Hangi güneş gözlüğü uygun: Kedi gözü tarzında güneş gözlükleri ve çerçeveleri en üste kadar olan modeller, kadınlar en iyi trapez yüzleriyle: en iyisi alnına ve elmacık kemiklere dolgunluk kazandırıyor ve dengeleme etkisi sağlıyor.

Zor şekiller: Baskın çene çizgisini vurgulayan her şey – örneğin havacı gözlükleri.

Oval yüz: yuvarlak, köşeli, savurgan

Özellikler: Oval yüzler dengeli, uyumlu oranlara sahip, çene ve alin dar, yanaklar belirgin.  Tebrikler, “optimal” yüz şekline sahipsiniz!

oval yüz şekline uygun güneş gözlükleri
oval yüz şekline uygun güneş gözlükleri

Hangi güneş gözlüğü uygun: Yuvarlak, kare veya kedi gözü – oval yüzlü tipler neredeyse her tür güneş gözlükleri uyumludur.

Zor şekiller: Yok – sadece güneş gözlüklerinin boyutunun yüzün boyutuna uyması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Kadın Yaz Aksesuar ve Takı Trendleri 2019 başlıklı makalemizde hasır çanta modelleri, kolye trendleri 2019 ve takı trendleri 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen