moda

Hangi Kıyafetler Genç Gösterir?

Hangi Kıyafetler Genç Gösterir?

Kadınlar hangi yaşta olursa olsun genç ve parlak görünmek ister. Bu bazı kadınlar için doğal bir durum haline gelirken bazılarının kendilerine ufak dokunuşlar yapması gerekir. Hatta güzellik uğruna bıçak altına yatmayı göze alan pek çok kadından da bahsedebiliriz. Güzellik sadece cildinin genç görünmesi demek değildir. Güzellik aynı zamanda bakımlı olmayı ve şık giyinmeyi de gerektirir. Bu nedenle bakımlı ve alımlı bir kadının tepeden tırnağa kendisine bakması şarttır.

Güzelliğin önemli bir göstergesi olan kıyafet seçimi ise burada dikkat edilmesi gereken bir husustur. Çünkü üzerinize seçeceğiniz kıyafetinizin hem makyajınızı hem saçlarınızı hem de teninizi tamamlıyor olması gerekir. Kısacası moda sadece pahalı kıyafetler giymek değil vücudunuza uygun doğru parçaları seçip birbiriyle tamamlamak demektir.

Doğru Kıyafet Seçiminin Önemi

Doğru kıyafet seçimi yapılarak bir kadının tabiri yerindeyse baştan yaratmak mümkündür. Bunu yaparken sadelikten kaçmadan gözü yormamak gerekir. Hem renkli hem klasik öğeleri birbiri içerisinde birleştirerek doğru çözümlerin geliştirilmesi gerekir.

Hangi Kıyafetler Genç Gösterir?
Hangi Kıyafetler Genç Gösterir?

Pantolon Seçimi nasıl Olmalı?

Bacak boyunuz kısaysa kot pantolon seçerken bol paça, yüksek bel ve bilekte biten modellerin tercih edilmesi gerekir. Bu sayede boylarını uzatmış olacaklardır. Kısa bacaklı kadınlar diz altında etek ve bantsız topuklu bir ayakkabı tercih edebilirler.

Uzun bacaklara sahip olan kadınların tek parça kıyafetler giymeleri daha iyi olacaktır. Böyle bir kıyafetin altına ister topuklu ister düz ayakkabı modeli tercih edilebilir.

Hangi Kıyafetler Genç Gösterir?
Hangi Kıyafetler Genç Gösterir?

Geniş ve Dar Omuzlara Sahip Kadınlar

Geniş omuzlara sahip kadınların dolaplarında bulunması gereken kıyafet tarzı dökümlü ve dar olmayan modeller olmalıdır. Dar omuzluların ise straplez kıyafet tercih etmeleri yerinde olacaktır. Bu tip kıyafetler omuzların daha dik görünmesini sağlar.

Hangi Kıyafetler Genç Gösterir?
Hangi Kıyafetler Genç Gösterir?

Kilolu Bayanların Kıyafet Seçimi

En çok kıyafet seçiminde zorlanan kilolu bayanlardır. Aynı anda birden fazla parçayı kombinlemeniz gerektiğinde bu zor olabilir, ancak kısa etekler, dar üstler ve kıyafetler kesinlikle tercih edilmemelidir.

Doğru Renk Seçimi

Kıyafet seçerken model ve tarzın yanında renklere de dikkat etmek gerekir. yene ve saç rengine uygun olan modeller giydiğiniz kıyafeti taşırken daha şık olmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Zayıf gösteren etek modelleri başlıklı makalemizde etek modelleri ve zayıf gösteren etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen