Faydalı Bilgiler

Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Yöntemler

Sürekli çay ve kahve içtiğimiz bardaklarda sarı lekeler kalabiliyor. Bu sarı lekeleri çıkarmak için genellikle çamaşır suyu kullanılsa da çamaşır suyundan daha sağlıklı ve en az çamaşır suyu kadar etkili başka pratik yöntemler mevcut. Aslında bardaklardan çay ve kahve lekesi temizlemek oldukça kolay.

Bardaklardan Çay ve Kahve Lekesi Nasıl Temizlenir?

Kolay bardak temizliği için kullanılan ve en çok bilinen yöntem çamaşır suyu ile yıkamaktır. Fakat çamaşır suyu özellikle iyi durulanmadığında sağlık için pek çok sorun ortaya çıkarabilmektedir. Bu sorunlardan kaçınmak için bardak temizliği farklı yöntemlerle yapılmalıdır.

Çay ve kahve lekesi temizlemek için en çok kullanılan yöntem limon yöntemidir. Bu yöntemi uygulamak için leke oluşan bardağınıza kaynamış su ile birlikte limon suyu koymanız gerekiyor. Ardından kullanmadığınız bir diş fırçası ile bardağınızı temizleyebilirsiniz.

Temizlik için en çok kullanılan maddelerden bir tanesi de karbonat olarak karşımıza çıkıyor. Karbonat çok bilinen ben mutfakta harikalar yaratan bir beyazlatıcı maddedir. Bu yüzden bardaklardaki çay ve kahve lekesi temizliğinde kullanılabilir. Kirli bardağınıza karbonat ve kaynamış su ekledikten sonra 5 dakika bekletip sert bir fırça ile temizleme yapabilirsiniz.

Eriyen Mumları Kullanma Yöntemleri

Eriyen mumlar çoğunlukla ziyan olur. Fakat bazı kişiler bu eriyen mumları kullanmanın farklı yollarını merak edebiliyor. Aslında eriyen mumu kullanmak için pek çok farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin çoğu oldukça kolaydır.

Eriyen Mumlar Nasıl Kullanılır?

Eriyen mum kullanma için uygulayabileceğiniz pek çok farklı yöntem mevcut. Bunlardan ilki iğne deliğinden ipliği geçirmek ile ilgili. İğne deliğinden ipliği geçirmekte zorlanıyorsanız eriyen mumdan yardım alabilirsiniz. Bunun için sadece ipin ucunu mumlamanız yeterli olacaktır. Böylece ipin ucu bu sertleşecek ve iğne deliğinden daha kolay geçecektir.

Eriyen mum değerlendirme konusunda yardım alabileceğiniz bir diğer alan banyonuzdur. Banyoda karoların aralarını ovalamak için mum kullanabilirsiniz. Böylelikle duruşunuz daha ışıltılı ve daha temiz görünecektir. Ayrıca tekrar leke oluşmasının ve küf oluşmasının da önüne geçecektir.

Eriyen mumu kullanmanın en güzel yolu yeni bir mum yapmaktır. Oldukça kolay olan bu yöntem ile eriyen mumunuzdan yeni bir mum elde edebilirsiniz. Bunun için sadece artan mumları eritip bir kavanoz veya kap içerisine dökmeniz yeterli olacaktır. Mum soğuyup sertleşmeden önce ortasına bir fitil yerleştirmeyi unutmayın.

Eriyen mumlar aynı zamanda dekoratif olarak da kullanım açısından uygundur. Özellikle cam kavanoz içinde kullandığınız mumlar, sonrasında kullanılmayacak olsa bile etrafa hoş bir hava katmak için dekoratif amaçlar için rahatlıkla kullanılabilir. Bunu da sağlayarak bulunduğunuz ortama hoş bir hava katabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bahar Aylarında Mavi Tura Çıkmak İçin Sebepler başlıklı makalemizde mavi tur, mavi tur önerileri ve mavi tura çıkmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen