Güzellik

Her Kadın ve Kızın Bilmesi Gereken 9 Şey

Her kadın ve kızın hayatında bilmesi gereken bazı önemli konular vardır. Her ne kadar aşağıda bahsedeceğimiz bu konular ikinci plana atılıyor olsa da günlük yaşam içerisinde önemli bir yere sahiptir.

  1. Sağlığınızdan daha önemli çok az şey vardır.

Düzenli fizik muayene ve jinekolog randevuları planlayın. Meme muayenesini nasıl yapacağınızı öğrenin. Ne kadar utanıyor olursanız olun bir şeylerin yanlış olduğundan şüpheleniyorsanız asla bir doktorla konuşmaktan korkmayın.

  1. Çocuk istemek zorunda değilsiniz.

Bizim ülkemizde kadınların ve kızların üzerindeki baskılardan birisi de çocuk sahibi olmaları gerektiğidir. Evet çocuk istemediğinizi söylemek kötü olduğu anlamına gelmez. Yani ailenizden ve arkadaşlarınızdan ne kadar tepki alırsanız alın, annelikten vazgeçmek de tamamen sizin seçiminizdir.

  1. Seksten sonra işeyin.

Seksten sonra işemek üretranızda toplanabilecek olan bakterilerden kurtulmanızı ve bu sayede idrar yolu enfeksiyonu olmamanızı sağlayacaktır.

  1. Sütyenin size uyduğundan emin olun.

Vücudunuza uymayan bir sütyen giydiğinizde bu sizin gün boyunca kendinizi rahatsız hissetmenize ve dolayısıyla da yorgunluk yaşamanıza neden olacaktır.

  1. Kan lekesini soğuk suyla çıkarın.

Giysilere bulaşmış olan kan lekelerini çıkarmak her zaman zor olmuştur. Burada işin teknik yönüne baktığımızda ise kanı çıkarmak için kullandığınız sıcak su aslında çıkarmak yerine lekenin dağılmasına neden olacaktır. Dolayısıyla kanı çıkarmak için soğuk su kullanmanız gerekir.

  1. Vücudunuz tuhaf değil.

Göğüsler, karınlar, bacaklar, ayaklar, kulaklar, burunlar, yani her insanda her şey farklı boyutlarda, şekillerde ve seviyelerdedir. Bu nedenle kendinizi ve başkalarını göbeği çıktığı ve iri bir burnu olduğu konusunda yargılamayı bırakın.

  1. Her şey için özür dilemeye gerek yok.

“Özür Dilerim” sadece iki kelime ama bunu her gün günde 10 defa söylemek, kendinizi ve çevrenizdekileri nasıl gördüğünüzü etkilemeye başlayacaktır.

  1. Ev ve araba bakımı.

Rutin temizlik konusunda kendinize zaman ayırmalısınız, ama bu her gün temizlik yapacağınız anlamına gelmez. Kendinize özgürlük günü ilan edin ve o gün evinizi ya da arabanızı temizlemeyi bırakın.

  1. Kendinize karşı dürüst olun.

İnsan en büyük yalanı kendisine söyler. Bu nedenle kendi kendinize konuşurken kendinizi de kandırmaktan vazgeçin. Başkalarını kandırıyor olmak belki sizin takdir edilmenizi sağlayacak ama uzun vadede bunun çok fazla zararını göreceğinizi unutmayın.

Her kadın ya da her kız başkasına benzemez. Bunun için başkasına benzemek yerine kendiniz olmayı seçin.

Bir önceki yazımız olan 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? başlıklı makalemizde 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen