saç modelleri

İki Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kadınların sık sorduğu iki topuz saç modeli nasıl yapılır? Sorusunun cevabı aslında oldukça basittir. İki topuz saç modeli, günümüzde popülerdir ve çok kullanılır. Hem çocuksu hem de sıra dışı bir saç modeli olan iki topuz, günlük olarak tercih edilebilir. Siz de iki topuz saç modeli nasıl yapılır? Diyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz.

İki Topuz Saç Modeli

İki topuz saç modeli için öncelikle saç tipinizi iyi bilmelisiniz. İnce telli mi, kalın telli mi, gür mü yoksa seyrek mi buna göre toka belirlemelisiniz. Saçlarınız gürse lastikli toka, seyrekse tel tokalar yeterli olacaktır. İki topuz saç modeli için şu adımları uygulamalısınız;

  • Saçlarınızı yıkayın
  • Saçlarınıza bakım yapın
  • Saçlarınızı fırçalayın
  • Ortadan ikiye eşit olacak şekilde ayırın
  • İki tarafa da elinizle topuz şeklini verin
  • Topuzlarınızı tel tokalarla ya da lastikli tokayla tutturun
  • Son olarak da sabitleyici spreyle topuzlarınızı sabitleyin

Bunlar iki topuz saç modeli için uygulamanız gereken adımlardır. Topuzlarınızın güzel görünmesi için topuz yapma videolarını izleyebilirsiniz. Ayrıca saçlarınız bakımlı ve parlak görünmelidir bu yüzden saç bakımınızı aksatmamalısınız.

İki Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?
İki Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

İki Topuz Modelinden Önce Saç Bakımı

Saçlarınızı iki topuz yapmadan önce saçlarınızı güzelce yıkayın ve saç kremiyle nemlendirin. Dilerseniz yıkamadan önce saç bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra, saçlarınıza bakım yağı uygulayın ve tamamı açılacak şekilde iyice fırçalayın. Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Ancak iki tarafın da eşit olmasına dikkat edin. Aksi takdirde bir topuzunuz büyük, diğeri küçük olur.

Saça Topuz Şekli Nasıl Verilir?

Ayırdığınız saç tutamını elinize alın ve yavaşça burun. Fakat burarken saçlarınızı fazla sıkmayın. Fazla sıkarsanız topuzunuz çok küçük olur. Saçlarınızı gevşek burun ki topuzunuz ideal büyüklükte olsun. İki taraf için de bu işlemi yapın ve saçlarınızın durumuna göre lastikli tokayla ya da tel tokalarla tutturun. En son sabitleyici sprey sıkarak topuzlarınızı sabitleyin.

Alternatif İki Topuz Modeli

Diğer iki topuz modeli ise, saçlarınızı salık bırakarak önden iki topuz modelidir. Saçlarınızı düz ya da dalgalı şekilde salık bırakın. Önlerden de birkaç tutam bırakın. Daha sonra önden dilediğiniz kadar saç tutamı alıp iki topuz yapın. Arkalar salık kalır ve önde iki topuzunuz olur. Bu da çok sevimli bir saç modelidir.

Bir önceki yazımız olan Fahriye Evcen Saç Modelleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Fahriye Evcen Saç Modelleri Nasıl Yapılır?, saç ve saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen