Faydalı Bilgiler

İlişkinizi Nasıl Sağlıklı Tutabilirsiniz?

Romantik ilişkiler mutluluğumuz ve refahımız için önemlidir. İlişkinizi sağlıklı ve çalışır durumda tutmak için atabileceğiniz adımlar vardır.

Açıkça Konuşmak

İletişim, sağlıklı bir ilişkinin önemli bir parçasıdır. Sağlıklı çiftler, düzenli olarak birbirleriyle görüşmek için zaman ayırırlar. Sadece ebeveynlik yapmaktan ve evin bakımını yapmaktan daha fazlası hakkında konuşmak önemlidir. Eşinizle uzun vadede bağlantıda kalmak için her gün birkaç dakikanızı daha derin veya daha kişisel konuları tartışmaya ayırmaya çalışmalısınız.

Bu, zor konuları gündeme getirmekten kaçınmanız gerektiği anlamına gelmez. Endişeleri veya sorunları kendinize saklamak gücenmeye neden olabilir. Yine de zor konuları tartışırken nazik olmak gerekir. Araştırmalar, partnerinizle iletişim şeklinizin önemli olduğunu ve olumsuz iletişim kalıplarının ilişki üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini gösteriyor.

Anlaşmazlıklar herhangi bir ortaklığın parçasıdır, ancak bazı konuşma tarzları özellikle zararlıdır. Bağırmak, kişisel eleştirilere başvurmak veya tartışmadan çekilmek gibi tartışmalar sırasında yıkıcı davranışlar kullanan çiftler, yapıcı bir şekilde savaşan çiftlere göre ayrılma olasılıkları daha yüksektir. Eşinizin bakış açısını dinlemek ve duygularını anlamak gibi yapıcı stratejiler kullanmak, anlaşmazlıklarla başa çıkmak için sağlıklı bir yöntemdir.

İlginç Tutmak

Çocuklar, kariyerler ve dışarıdaki taahhütler arasında eşinizle iletişime bağlı kalmak veya yakın olmak zor olabilir. Uzmanlar, dansa gitmek, birlikte ders almak veya öğleden sonra piknik yapmak gibi rutinden çıkıp yeni şeyler denemeyi tavsiye ediyor.

Çiftler Ne Zaman Yardım Aramalı?

Her ilişkinin iniş ve çıkışları vardır, ancak bazı faktörlerin bir ilişkide sarsıntı yaratması diğerlerinden daha olasıdır. Örneğin, mali işler ve ebeveynlik kararları sıklıkla tekrar eden çatışmalar yaratır. Bir sorunun işaretlerinden biri, aynı tartışmanın tekrar tekrar versiyonlarına sahip olmaktır. Bu gibi durumlarda, psikologlar çiftlerin iletişimi geliştirmelerine ve çatışmanın ötesine geçmenin sağlıklı yollarını bulmalarına yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Stresten Kurtulmak İçin 7 Öneri? başlıklı makalemizde stres ve Stresten Kurtulmak İçin 7 Öneri? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen