Stil Önerileri

İlk Buluşmada Ne Giyilir?

İlk buluşma her iki çiftinde heyecanlandığı, stres yaptığı elinin ayağının adeta titrediği bir andır. Bu nedenle bu özel anda her şeyin bir numara olabilmesi için kadın ya da erkek olsun en güzelini tercih etmeye çalışır. İlk buluşmada en çok problem yaşatan şey kıyafet seçimidir. Çünkü ilk buluşmada öncelik fiziksel görünümdür. Karşınızdaki insanın ne kadar zarif olduğunu ancak fiziksel görünüşüne bakarak çözebilirsiniz. Bunun için önceliğiniz kendi tarzınızı belirlemek ve ilk buluşma anına yakışır bir şeyler giymektir.

İntiba Her şey Demektir!

İlk intiba, ilk kez gördüğünüz insanın fiziksel özelliklerini yansıtan bir durumdur. Seçtiğiniz kıyafet tarzı sizin kişiliğinizi bilmeyen ve sizi tanımayan insanlara kendinizi anlatabileceğiniz yegane mesajınızdır.

İlk Buluşmada Ne Giyilir?
İlk Buluşmada Ne Giyilir?

Karşı cinsinize ne kadar samimi, sade ve net bir yanıt verebilirseniz bırakacağınız etkide o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenle abartıya kaçmadan şıklığınızdan ödün vermemeniz gerekir.

İlk buluşmanızda eğer bir jean pantolon giymek istiyorsanız o zaman basic t-shirtle blazer bir ceketi tamamlayabilirsiniz. Düz bir elbise seçtiğinizde zarif bir görünüm kazanırsınız.

İlk Buluşmada Ne Giyilir?
İlk Buluşmada Ne Giyilir?

Fazla renk çeşitlendirmekten kaçınmanız sizin yararınıza olacaktır. Üzerinizde fazla ve karmaşık renklerin bulunması karşınızdaki insanın gözlerini yoracağından dolayı gözlerini sizden kaçırmasını sağlayacaktır, bu da ilk buluşma için hiçte tercih edilebilecek bir durum değildir.

İlk Buluşmada Ne Giyilir?
İlk Buluşmada Ne Giyilir?

İlk buluşmada ne giyeceğinize kesinlikle son anda karar vermemelisiniz, çünkü tek bir hata sizin şıklığınızı ve zarifliğinizi gölgeleyecektir. Mekân belliyse mekâna uygun bir kıyafet tarzı giymelisiniz. Örneğin açık havada giyeceğiniz bir kıyafet ile kapalı alanda giyilebilecek bir kıyafet birbirinden farklıdır.

Aksesuar Seçimi

Kıyafet seçimi kadar dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi de aksesuar seçimidir. Aksesuar güzellikte gizli detaydır. Bir saat, bir küpe, bir kolye ya da bir yüzük şıklığınızı tamamlarken seçtiğiniz kıyafetinde uyum içerisinde olmasını sağlayacaktır.

İlk Buluşmada Ne Giyilir?
İlk Buluşmada Ne Giyilir?

İlk buluşmada ne giyerseniz giyin dikkat etmeniz gereken şey sade, zarif ve kendinizden emin olmanız. Her zaman süslü olmasanız bile asil duruşunuz sizi bulunduğunuz ortamda fark edilir yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? başlıklı makalemizde Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen