Genel

İlk Gece Korkusu Nasıl Geçer?

Bir kadın için düşünecek olursak cinsel deneyim ilk olduğunda çok önemlidir. Bunun içinde kadının mutlaka kendisini o anda güvende hissetmesi gerekir. Özellikle bayanların çocukluklarından beri bastırılmış cinsellikle büyütülmüş olduğunu düşünecek olursak ilk cinsel deneyimlerinde her zaman endişe ve korku halinde olmaları normaldir. Bu nedenle erkeğin kadını mutlaka hazırlaması gerekir.

Evlilik denildiğinde akıllardaki ilk soru ilk gecenin nasıl olacağına ve ne yapılması gerektiğine dairdir. Erkekler bunu bazen kendi aralarındaki konuşmalarından ve filmlerden tecrübe etmiş olsalar da kadınlar için bunu söyleme genelde mümkün olmaz.

Kadınlarda ilk gece korkusu eğer ağır basarsa bu durum hayatının geri kalan bölümüne de etki edecektir. Bu geç uyarılmadan tutun da haz duyamamaya varıncaya kadar götürebilir. Eğer ki travmatik bir şekilde cinsel birliktelik gerçekleşmiş olursa bu durumda da psikolojik sorunlar kendisini baş gösterecektir.

Bir kadın kendini güvende hissediyorsa ve partneri tarafından sevildiğini düşünüyorsa o zaman cinsel isteği daha fazla artacaktır. İlk birliktelik esnasında kadın ve erkeğin birbirlerinin bedenini yeni tanıyacaklarını unutmamaları gerekir. Dolayısıyla burada nasıl bir tepki vereceklerini bilmediklerinden dolayı yumuşak bir şekilde hareket etmesi gerekir.

İlk Gece Korkusu Nasıl Geçer?
İlk Gece Korkusu Nasıl Geçer?

İlk gece önemli olan konu ön sevişmedir. Bunu ne kadar uzun süreli tutabilirseniz kadının size olan güvenini de sorgulamamasına neden olursunuz bu sayede kadın kendisini daha rahat hissedeceğinden dolayı size daha fazla yaklaşacaktır.

Evlilikte Uyum Nasıl Olmalı?

Evlilik insanın bundan sonraki yaşam yönünü belirleyecek olan bir çizgidir. Bu çizgiyi geçmeden önce ikiden fazla düşünmek gerekir. Yani almış olduğunuz karar ne bir anlık sinirle ne de tüm duygularınızla olmamalıdır. Duygularınıza yenildiğinde yanlış yapabilme ihtimalinizde olduğundan dolayı dikkatli hareket etmek ve evet demeden önce mantıklı düşünmek gerekir.

Evlilik sonrası artık her iki tarafın vereceği çok şey vardır. En başta ise fedakarlıktır. Sevdiğiniz kişiye karşı ne kadar fedakar olabilirseniz ondan da gelebilecek aynı özveriyle evlilik dünyanın en güzel olayı olacaktır. Fakat saygı, fedakarlık olmadığı sürece evlilik bir süre sonra artık çatırdamaya başlar.

Bir önceki yazımız olan Burun Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Burun Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen