Aksesuar

İlkbahar / Yaz 2019 Bayan Şapka Trendleri

2019 ilkbahar yaz sezonunun canlandırıcı yenilikleri çok yakında üzerimizde olacak. Stil veren ve güneşten koruyan şapkalar birçok kişinin favorisinde bir araya geldi: şapka. İlkbahar / yaz 2019 şapka trendleri sadece güneşten korunma ve genel korumadan ibaret değil. Bu favori eğilimlerin yeniden diriliş mevsimidir . Önceki mevsimlerde  çıkan örtü ve şapka  modelleri de yeniden canlandırılıyor.

İlkbahar / yaz 2019 şapkalar, daha hafif malzemelerden ve daha canlı renklerden, baskılardan ve desenlerden oluşur. Neyse ki, sonbahardan itibaren en çok sevilen şapka trendlerinden bazıları, yaklaşan bahar 2019 şapka trendleri listelerinde güçlü duruyor.

İlkbahar / Yaz 2019 Bayan Şapka Trendleri

’90’ları anımsatan kova şapkaları ve listedeki geniş ağızlı fedoralar gibi, her biri moda olan birden fazla şekilde takılabilir ve stil sahibi, işlevsel ve modaya uygun bir aksesuarın özü olabilir. Dolce & Gabbana , trend listesindeki 2019 şapkalarıyla eşleşen stillere uyan bir seçeneği sergilemek için her zamanki gibi gerçekten öne çıktı.

İlkbahar Yaz 2019 Şapka Trendleri
İlkbahar Yaz 2019 Şapka Trendleri

# 1. Peçeli Şapkalar

İlkbahar / yaz 2019 şapka trendleri, baharın yenilenmesini kutlamak isteyenler için farklı tarzlarda saldıracak. Hap kutuları ve hatta büyüleyiciler, bu inanılmaz şapelin gerçek birleştiricisiyle, sadece bir perdenin yaratabileceği drama uygun olarak ortaya çıktılar.
Neredeyse tüm şapkalarda bir peçe biraz çekici göz teması ekler, ancak uzun bir süre “sadece biraz fazla” olarak kabul edilirdi. Neyse ki, şu anda şovu durdurarak sanat, genellikle  cenaze sahneleri için ayrılmıştır. günlük bir aksesuar ve kayda değer miktarda renk dalgası yoktur.

İlkbahar Yaz 2019 Bayan Şapka Trendleri
İlkbahar Yaz 2019 Bayan Şapka Trendleri

Erdem, Celine ve Marc Jacobs’un hepsi, her biri öncekinden farklı olduğu kadar ilginç olan farklı bir şapka tarzında peçeyle selam verdi. En sevilen başka bir kalabalık, Marc Jacobs tarafından sunulan elmas örtü taşıyan hasır şapka idi.

2. Arıcılar

İlkbahar / yaz 2019 şapka trendlerinden en beklenmedik şey, şık şapkalarda daha dramatik versiyonu olan arıcılık tarzı.

ilkbahar yaz şapka trendleri 2019
ilkbahar yaz şapka trendleri 2019

Simone Rocha arıcılık tarzındaki şapkayı aldı ve dantelin içinde yarattığı çarpıcı renk ve desenlerle sundu. Yukarıda belirtilen, Simone Rocha pistinde sergilenen arıcı şapkaların favorilerinden yalnızca biriydi. Aynı gösteride baskılı ve daha canlı renklere sahip seçenekler gösterildi, ancak arıcılık tarzı şapka da Erdem pistinde de ortaya çıktı.

3.. Baba Şapkaları

Tıpkı baba spor ayakkabılarının en sıcak bahar 2019 ayakkabı trendi olduğu gibi , aynı zamanda sportif, atletizm tarzının hayranları için de baba şapkalarının geri dönüşünü görüyoruz. Baba şapkası ilkbahar / yaz 2019 şapka trendleri için ilginç fikirler ve malzemelerle yenilendi.

ilkbahar yaz 2019 bayan şapka trendleri
ilkbahar yaz 2019 bayan şapka trendleri

Chanel , herkesi şaşırtan sürpriz bir versiyona sahip tasarımlarını sundu. Emporio Armani, gelecek sezon için şapka seçimlerinde parlak renkli, trend konfor arayan herkes için, baba şapkasının markalı ve boncuklu bir versiyonunu gösterdi.

yaz 2019 bayan şapka trendleri
yaz 2019 bayan şapka trendleri

4.. Kova Şapkaları

Dolce & Gabbana, 90’lı yılların modasını yeniden canlandıran kova şapkasını yeniledi. Şimdi, stil tam olarak tekrar istediğimiz şey, bu kez yirmi yıl öncesinden beri sevdiğimiz temel özellikleri etkilemeden yeni renkler ve desenler ile geldi.

2019 yaz bayan kova şapka modelleri
2019 yaz bayan kova şapka modelleri

2019 baharı için kova şapkalarının en çok tercih edilenlerinden biri Dolce & Gabbana’nın süslenmiş tasarımı, diğeri Sportmax’tan geliyor . Sportmax 2019 koleksiyonu bir kayışla, oldukça parlak görünüyor.

ilkbahar yaz kova şapka modelleri 2019
ilkbahar yaz kova şapka modelleri 2019
kova şapka modelleri 2019 2020
kova şapka modelleri 2019 2020

6.. Hasır şapka

Podyumlarda gösterilen hasır şapkalardan 2019 yılındaki pek çok ilkbahar / yaz eğilimi kontrol listelerine giren favori, Marc Jacobs’un gösterdiği gümüş  beyaz örtülü hasır şapka idi. Farklı örtüleri olan metalik tasarımlar bu inanılmaz modaya uygun şapkaların birçok açısını gösterdi.

ilkbahar yaz hasır şapkalar 2019 2020
ilkbahar yaz hasır şapkalar 2019 2020

Saint Laurent , takılmayan bir şekilde gösterdi. Tipik aşınma, başın en üstünde oturan şapkayı gösterir, ancak Saint Laurent şapkaların arkaya atılmasını gösterdi ve modelin yüzünü herhangi bir şekilde engellemesini önledi.

7.. Geniş Ağız Şapka

Geniş ağızlı şapkalar, neredeyse her mevsim için şapka ve aksesuarlar için yaklaşmakta olan trend listesini oluşturuyor. Bu, şaşırtmak,  kolay ve stil sahibi olmak ve rahat olmak için şaşırtıcı olmamalıdır.

ilkbahar yaz bayan geniş ağızlı şapka modelleri 2019
ilkbahar yaz bayan geniş ağızlı şapka modelleri 2019

Saint Laurent  bu ilkbahar 2019 şapka modelleri içinde ek kafa bantlarıyla eşleştirilmiş canlı tonlarda süslüyordu. Parlak kırmızı en göze çarpanıydı; Valentino’nun geniş ağzına kadar genişleyen şapkaları aşırı büyük boydan ışığa geçerken yine de iyi miktarda taşınabilir gölge sağlayabiliyordu.

ilkbahar yaz bayan şapkalar 2019 2020
ilkbahar yaz bayan şapkalar 2019 2020

8.. Disket Şapkalar

Disket şapkaların geniş siperlik şapkaları ile ortak bir yeri olsa da, fark, sivriltinin esnekliğidir. İhtiyaç duyulduğunda doğru miktarda görünürlük için iyi bir disket şapka kullanılabilir .

ilkbahar yaz 2019 disket şapkala
ilkbahar yaz 2019 disket şapkala

Giorgio Armani, bu nedenle çok fazla dikkat çeken pastel geniş ağızlı bir disket şapka gösterdi.  ilkbahar / yaz 2019 şapkaları oldukça ilginç tasarımla doluydu ve desenli geniş ağızlı disketleri de oldukça az göze çarpıyordu. Michael Kors da kesinlikle sezon boyunca desenli disket şapkalar sergiledi.

9.. İğnelik Şapka

Uzun yıllardır popüler bir ışıkta görülmeyen  şapka tarzı olarak, iğnelik şapkanın  yükselişini görüyoruz. ilkbahar / yaz 2019 şapkalarını süsleyen kabataslak ve çizgi stilleri, büyüleyici bir yaz aksesuarından beklendiği gibi yeni ve taze.

2019 ilkbahar yaz şapka trendleri
2019 ilkbahar yaz şapka trendleri

Şapkanın merkezi, geniş bir şeridin etrafına tamamlayıcı bir tarzda sarılması için yeterince yükseltildi. Sanatsal çilek kaplı bahar desenleri içine hafif ve canlandırıcı bir giriş oldu.

10.. Vurgulu Yaz Şapkaları

Bazı yaz 2019 şapkaları, sadece koruyucu bir giysiden daha fazlası değil, göze çarpan ve bir topluluk yapan bir parça olarak tasarlandı. Bunlar şapkaların ifadesidir ve kesinlikle diğer şapka trendlerine uyuyor olsalar da, neredeyse her muhteşem tasarım başlığın büyüklüğünü ayrı ayrı azalttığı görülüyor.

2019 ilkbahar yaz bayan şapka trendleri
2019 ilkbahar yaz bayan şapka trendleri

Moschino, ilkbahar / yaz 2019 şapka trend listesini iki inanılmaz açıklama kreasyonu ile tekrar yaptı. Bunlardan biri, büyük pimli yapışkanlık ile büyük bir iğne yastığı gibi görünmek için tasarlanmış bir şapka. Moschino Şapkası sırt kısmında bir yüksekli gibi görünmek için tasarlanmış, sarkan ve kendi ifadesini yapan çılgınca yerleştirilmiş altın renkli bir şapkaydı.

ilkbahar yaz 2019 abartılı şapkalar
ilkbahar yaz 2019 abartılı şapkalar

Valentino 2019 yazında saman ve tüylü  büyük boy şapkalar sundu. Louis Vuitton bile önümüzdeki sezon için pek çok kişinin dikkatini çekecek çok ilginç bir şekille ifade parçaları gösterdi.

Yine de bütün şapkalar fazla büyük değil – Dolce & Gabbana, 2019 baharı / yaz trendlerinin herhangi birinde görülen en canlı geniş kenarlı tasarımlardan biriyle birlikte  bir şapka gönderdi.

11. Hasır şapkalar

Hasır şapkalar, çiçekler gibi ilkbahar ve yaz modasının bir elyafıdır. Tasarımcıların gelecek yıl için ilhamlarını nereden çektiklerini görmek ilginç olsa da, dikkatimizi çeken saman ve saman benzeri bahar 2019 şapkalarının bir kısmı etrafta dolaşıyor ve bir süre seviliyordu.

hasır şapka modelleri 2019 2020
hasır şapka modelleri 2019 2020

Valentino ve Chanel, klasik ve çok abartılı hasır şapkalarını  yeni bir tarz da içeren iki farklı yinelemesini gösterdi. Hatta bir saman avcısı bile vardı!

ilkbahar yaz 2019 hasır şapkalar
ilkbahar yaz 2019 hasır şapkalar

İğnelik şapkalar ve hasır şapkalar dahil şapkaların iyi bir kısmı, hasır şapkalar gibi göründüler; Dolce & Gabbana hasır şapkayı bir üst seviyeye çıkardı.

Bir önceki yazımız olan Kadın Yaz Aksesuar ve Takı Trendleri 2019 başlıklı makalemizde hasır çanta modelleri, kolye trendleri 2019 ve takı trendleri 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen