AksesuarTrendler

İlkbahar / Yaz 2019 Güneş Gözlüğü Trendleri

Güneş çok yakında kendini gösteecek ve gözlerinizi bazı çarpıcı ilkbahar / yaz 2019 güneş gözlüğü modelleri ile korumak isteyeceksiniz ! İlkbahar / yaz 2019 kadın gözlük trendleri  hem sportif tasarımlar  hem de daha klasik olan güneş gözlükleridir. Ayrıca, her türlü yenilikçi çerçeveyi ve merceği de, renkli, baskı ve şekil olarak gördük, bu nedenle yaratıcı bir kişiyseniz, 2019 güneş gözlüğü trendlerinin tadını çıkardığınızdan emin olabilirsiniz

ilkbahar / yaz 2019 güneş gözlüğü trendlerinden göze çarpmayanlar, önceki yıllarda çok popüler olan havacı güneş gözlükleridir . Ancak kedi gözü güneş gözlükleri ve üçgen güneş gözlükleri şiddetle daha popüler olmuştur. Genel olarak, 2019 gözlük trendinin ilkbaharında yer alan güneş gözlüklerinin etkisi fütüristik, yenilikçi ve pürüzsüzdü, ancak birkaç tane daha retro seçeneği vardı.

İlkbahar / Yaz 2019 Güneş Gözlüğü Trendleri

İlkbahar Yaz 2019 Güneş Gözlüğü Trendleri
İlkbahar Yaz 2019 Güneş Gözlüğü Trendleri

# 1. Kalkan güneş gözlüğü

Kalkan güneş gözlükleri en fazla güneş korumasını sağlar, bu da yüzün çoğunu korudukları anlamına gelir. En önemli belirteçleri, çoğu güneş gözlüğü gibi çift çerçeveli değil, bunun yerine hem gözleri hem de burun köprüsünü kapsayan büyük bir koruyucu, şeffaf malzemeden yapılmış olmasıdır.

ilkbahar yaz 2019 güneş gözlüğü trendleri
ilkbahar yaz 2019 güneş gözlüğü trendleri

Sporcular 2019 yaz sezonu için kalkan güneş gözlüklerini kullanıyor – ciddi güneş korumasına ihtiyaç duyan sörfçüler arasında en popüler olanları, Stella McCartney’nin koleksiyonunda aerodinamik bir şekle, renkli aynalı merceklere ve sadece üst çerçeveye sahipti. ve  gökkuşağı renginde ayna mercekleri sayesinde çok sportif olan tamamen çerçevesiz koruyucu güneş gözlükleri de var.

ilkbahar yaz güneş gözlüğü trendleri 2019 20
ilkbahar yaz güneş gözlüğü trendleri 2019 20

Süper büyük boy kalkan güneş gözlükleri de bu sezon çok moda. En aşırı versiyon Gucci’de gösteriliyor.  Miu Miu , kalkan güneş gözlüğü sadece burun üstünde merkezde bir yay süs sayesinde çarpıyordu ve yanlarda bazı ekstra Bling. 2019 baharı için güneş gözlüklerinde  tasarımcılar arasında  Tom Ford , 3.1 Phillip Lim  dikkat çeken markalar arasında.

ilkbahar yaz güneş gözlüğü trendleri 2019
ilkbahar yaz güneş gözlüğü trendleri 2019

# 2. Sportif Güneş Gözlüğü

Kalkan güneş gözlüklerinin büyük geri dönüşüyle, 2019 gözlük trendleri hem yukarıda belirtilen gözlükler hem de daha hassas tasarımlar için kullanılan sportif yapıdan faydalandı.

2019 ilkbahar yaz sportif güneş gözlükleri
2019 ilkbahar yaz sportif güneş gözlükleri

Sportif güneş gözlüğü, fütüristik dağ güneş gözlükleri kış için mükemmel.Tek bir bakışta üç eğilimi birleştiren güneş gözlükleri de var kalkan, düz üst ve sportif vurgular.

bayan sportif güneş gözlükleri 2019 2020
bayan sportif güneş gözlükleri 2019 2020

Roberto Cavalli ise sportif aksanı, modellerin kafalarını saran ve giydikleri kıyafetlerle mükemmel bir şekilde eşleştiren kadınsı eşarplarla birleştirdi.

3.. Aşırı Süslü Güneş gözlükleri

Mücevherler ve süslemeler, üst düzey güneş gözlükleriyle ilgili ortak bir manzaradır, ancak bu sezon tasarımcılar onu aşırı uç noktalara götürdü. Kendinizi “ekstra” olarak tanımlarsanız, bu en sevdiğiniz ilkbahar / yaz 2019 güneş gözlüğü trendlerinden biri olacaktır.

Dolce & Gabbana devasa mücevher kaplı güneş gözlükleriyle mankenler göndermemiş olsaydı, gerçek bir sürpriz olurdu. D&G, markanın logosu şeklinde şekillendirilmiş altın çerçevelerle ve altın, inci ve mücevher tasarımlarıyla kaplı diğer birçok çerçeveyle teslim edildi.

2019 ilkbahar yaz aşırı süslü güneş gözlükleri
2019 ilkbahar yaz aşırı süslü güneş gözlükleri

Son derece dikkat çekici olan, Givenchy’de gözlükler ve tellerinin dış, alt kısımlarını örten mücevher zincirleriyle dolup taşan bir çift güneş gözlüğü. 2019 için Prada güneş gözlüğü koleksiyonunda görülmeye değer olan tasarımlar var.

4.. Desenli Çerçeveler

Bu sezon tüm podyumlarda benzersiz bir ilkbahar 2019 baskı trendi vardı, bu yüzden bahar / yaz 2019 güneş gözlüklerinde de ortaya çıkmaları doğaldı. Kumaş desenleriyle göze çarpan markalar, göze çarpan desenleri ve güneş gözlükleri çerçevelerinde de yer alan markalardır.

ilkbahar yaz desenli çerçeveli güneş gözlükleri 2019 20
ilkbahar yaz desenli çerçeveli güneş gözlükleri 2019 20

Takım elbise ve elbiselerdeki karalama deseninin bu sezon için en akılda kalıcı olanlardan biri olduğu ve güneş gözlüklerine çevrildiği için süper eğlenceli ve yaratıcı olduğu  söyleyebiliriz. Puantiye deseni, bu sezon giyim için en çok kullanılan trendlerden biriydi ve Fendi’deki güneş gözlüğü üzerinde beyaz olarak siyah renkte görünmeleri de çok eğlenceliydi .

5.. Kırmızı Çerçeveler

İlk reçeteli güneş gözlüklerimin kırmızı bir çerçevesi vardı ve beni 1950’lerin seyahat filminin kahramanı gibi hissettirdiler. Bu nedenle, kırmızı çerçevelerin ilkbahar / yaz 2019 güneş gözlüğü trendlerine girdiğini görmek beni mutlu etti.

kırmızı çerçeveli güneş gözlükleri 2020
kırmızı çerçeveli güneş gözlükleri 2020

Versace de, üçgen güneş gözlüğü yumuşak mavi lens ile zıtlık oluşturan parlak kırmızı bir çerçeve vardı. Kırmızı çerçeveli ve siyah mercekli bir çift, hala özlemle düşündüğüm gözlüklerle neredeyse aynı görünüyordu.

6.. Üçgen Şekilli Güneş Gözlükleri

Bu sezon, 2019 güneş gözlüklü üçgen camlı güneş gözlükleri, retrodan çok fütüristik bir etkiye sahipti. Hafif ve avant-garde vibe ile zarif ve sofistike.

Burberry , üçgen merceğe özellikle benzersiz bir çekim yapmayı seçti, mercekler hafif yuvarlatılmış bir tepeye sahip ve aşağı doğru çekildi, bu da modellere biraz üzgün gözlü bir etki verdi.

üçgen şekilli güneş gözlükleri 2019 2020
üçgen şekilli güneş gözlükleri 2019 2020

Tam tersi, ultra-fütüristik bir etki yaratan üçgen merceklerin hafifçe kalktığını Marni’de gördük . Sally Lapointe ve Saint Laurent ayrıca 2019 baharı için kesinlikle bahsetmeye değer üçgen güneş gözlükleri üretti.

7.. Yatay İnce Çerçeveli Güneş Gözlükleri

Büyük boy gözlük camları 2019 bahar / yaz güneş gözlükleri trendlerine hükmederken, birkaç ultra-ince güneş gözlüğü de listede yer almak için savaştı. Yatay olarak ince lenslerin çoğu, fütüristik bir etkiye sahipti ve hem üçgen hem de dikdörtgen şekillerde ortaya çıktı.

yatay ince çerçeveli güneş gözlükleri 2019 2020
yatay ince çerçeveli güneş gözlükleri 2019 2020

Tespit ettiğimiz en ince çerçeveler, yarı çerçeveli bir tasarımın tek merceğin hemen altında uzun, dikdörtgen ve parlak turuncu olan bir tel çerçeve içerdiği modeldi. Ayrıca her çeşit eğlenceli renkte süper ince, üçgen güneş gözlükleri de gördük.

8.. Minik Güneş Gözlüğü

Mod fütüristik ince güneş gözlüklerinin yanı sıra, ilkbahar / yaz 2019 gözlük trendleri , gözlerinizi güneş ışınlarından korumaktan ziyade kolayca erişilebilen minik güneş gözlüklerinin ilginç şekillerine sahipti .

minik güneş gözlükleri 2019 ilkbahar yaz
minik güneş gözlükleri 2019 ilkbahar yaz

Fendi’nin minik güneş gözlükleri, göz lekesi motiflerine sahipti, puantiyeli desenleri romantik görünüyordu. Her x Other ve Saint Laurent, elmas şekillerden ilginç gök esintilerinden ilham alan tasarımlara kadar, herhangi bir biçimde veya formda bir dizi minik güneş gözlüklerini tanıttı.

9.. Büyük Kare Güneş Gözlükleri

Kare camlı güneş gözlükleri mükemmel ve zamansızdır; göz makyajının çok fazla sorun olduğu günlerde yüzünüzü korumak için kullanabilirsiniz ve çok fazla uğraşmadan şık görüneceğinizi bilirsiniz. 2019 gözlük / moda trendlerinden biri olmalarını sağlamak sürpriz olmadı.

2019 ilkbahar yaz büyük kare güneş gözlükleri
2019 ilkbahar yaz büyük kare güneş gözlükleri

Christian Dior , kalın asetat çerçeve ve büyük, kare lens ile gözlük modelinde allık rengini kullandı.Hemen hemen tüm moda blogcularının ilgisini çok çekti.  Bize büyük kare çerçeveler veren diğer tasarımcılar Chanel, Burberry .

10.. Benzersiz Gözlük Şekilleri

2019 güneş gözlüklerinin bazıları trendlerin hiçbirine uymuyordu çünkü onlar sadece çok yenilikçiydi. Tasarımcılar geleneksel gözlük şekilleriyle hızlı ve gevşek oynadılar ve güneş gözlüklerinde büyüleyici değişiklikler yarattılar.

benzersiz güneş gözlüğü modelleri 2020
benzersiz güneş gözlüğü modelleri 2020

Asimetrik havacılar gerçekten de çığır açmıştı, ancak modacıların sadece en cesaretlisinin bile bu belirli yaratımları giymeye istekli olacağından şüpheleniyoruz.

benzersiz tasarım güneş gözlüğü modelleri 2020
benzersiz tasarım güneş gözlüğü modelleri 2020
2019 ilkbahar yaz benzersiz güneş gözlüğü modelleri 2020
2019 ilkbahar yaz benzersiz güneş gözlüğü modelleri 2020

# 11. Yuvarlak Güneş Gözlükleri

Keskin kenarlar sizin tarzınız değilse, yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri ilkbahar / yaz 2019  trendleri arasında. Bu tasarımlar sizin tarzınız olabilir. Yuvarlak merceklerle gördüğümüz güneş gözlüklerinin çoğu, çok güzel olduğu için göz alıcı bir kaliteye sahipti.

ilkbahar yaz 2019 yuvarlak güneş gözlükleri
ilkbahar yaz 2019 yuvarlak güneş gözlükleri

# 12. Kedi gözleri

Kedi gözü güneş gözlükleri, retro bir çekiciliğe sahiptir ve yüzünü uzatmak ve elmacık kemiklerini vurgulamak için mükemmeldir. Hem modern hem de eski tarz 2019 gözlük trendlerinde ilkbahar / yaz aylarında çok trend oluyor.

Asetat çerçeveleri ile şık kedi gözü güneş gözlükleri için özellikle zeytin yeşili renkler  mükemmeldi.  Michael Kors da siyah camlar tarafından tezat bir sade beyaz plastik çerçeveli, kedi gözü güneş gözlüğü ile aşırıilgi gördü.

ilkbahar yaz 2019 kedi gözü güneş gözlükleri
ilkbahar yaz 2019 kedi gözü güneş gözlükleri

Alt kısımda küçük yuvarlak süslemeli siyah kedi gözü güneş gözlüğü, Valentino gösterisinde klasik olarak retro görünüyordu,

# 13. Kalpli çerçeve

Lolita filminin kalpli çerçeveli güneş gözlükleri anında ikonik hale geldi, bu yüzden sadece bu tür gözlükleri iki kez podyuma çıkardıklarını görmemize rağmen  hala aklımızda kaldılar.

Balenciaga bir kırmızı plastik çerçeve, koyu siyahcamlar ile, kalp çerçeveli güneş gözlükleri  filmde olanların daha büyük bir versiyonu gibi idi. Öte yandan, Saint Laurent’de camın ve tel çerçevenin küçük boyutu, tüm koleksiyon boyunca geçen 60’ların tarzına uyuyordu.

ilkbahar yaz 2019 kalpli çerçeveli güneş gözlükleri
ilkbahar yaz 2019 kalpli çerçeveli güneş gözlükleri

# 14. Kelebek Güneş Gözlüğü

Tasarımcılar bu baharda kelebeklere saygı göstermek istiyorlardı, bu baharda ilkbahar / yaz 2019 moda trendlerinden giyim süslemelerine kadar her yerde kelebek motifleri kullanıldı. 2019 güneş gözlüklerine kadar her yerde kelebek motifleri var . Kelebek güneş gözlükleri, ısı çerçevelerine mükemmel, daha kullanışlı alternatifler olabilir, ancak bu bahar  tüm cesur olanların susuzluğunu gidermek için oldukça riskli ve fütüristik görünüyorlar.

2019 ilkbahar yaz kelebek güneş gözlükleri
2019 ilkbahar yaz kelebek güneş gözlükleri

15.. Üstü Düz Güneş Gözlüğü

İlkbahar / yaz 2019 güneş gözlüklerinde göze çarpan en benzersiz tasarım trendlerinden biri düz bir üst çerçeve. Temel olarak, göz tellerinin üst kısmının tamamen düz olduğu birden fazla güneş gözlüğü gördük.

üstü düz güneş gözlükleri
üstü düz güneş gözlükleri

# 16. Siyah Camlı Güneş Gözlükleri

Gözlerinizi tamamen gizlemek için siyah merceklere sahip bir çift güneş gözlüğüyle iç gizli ajanınızı canlandırın. Eğer bir poker hayranıysanız, koleksiyonunuzda muhtemelen zaten böyle bir çiftiniz vardır, ancak oynamıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok yeni tasarım vardır.

siyah güneş gözlüğü trendleri 2019 yaz
siyah güneş gözlüğü trendleri 2019 yaz

Tory Burch ve Tom Ford’un büyük boy güneş gözlükleri, siyah karelere uygun yansıtıcı siyah lenslerle hem yuvarlak hem de kare şekillerde geldi. Kalkan güneş gözlüklerinin siyah camlarla birleşimi özellikle dikkat çekiciydi.

2019 ilkbahar yaz siyah güneş gözlükleri
2019 ilkbahar yaz siyah güneş gözlükleri

# 17. Sarı Camlı Güneş Gözlükleri

90’lı yılların sarı çerçeveli güneş gözlükleri söz konusu olduğunda bize hatırlatan bir şey var, ancak henüz ilkbahar / yaz 2019 güneş gözlükleri trendindeki sarı renk seçenekler aslında çok fazla görülmedi.  Görünen tasarımlar modern, benzersiz ve şaşırtıcı derecede güzellerdi.

Sar çerçeveli güneş gözlüklerinin en eşsiz özelliği, lenslerin steampunk tip bir şekilde koruyucu göründüğü, yuvarlatıldığı ve hafifçe çıkıntılı olduğu tasarımlardı. Emporio Armani’de, eşsiz bir şekle ve tel çerçevelere sahip büyük boy gözlüklerin, sadece zeytin altı tonlarına sahip olanlara tenlerini yakacaklarını hayal edebileceğimiz yeşilimsi-sarı bir renk tonuna sahip camları vardı.

2019 ilkbahar yaz sarı güneş gözlüğü modelleri
2019 ilkbahar yaz sarı güneş gözlüğü modelleri

# 18. İki Tonlu Camlar

İki tonlu camlara sahip güneş gözlükleri, eşsiz renk kombinasyonları ve heyecan verici şekiller sayesinde ilkbahar 2019 güneş gözlüklerinin daha eğlenceli ve yenilikçi özelliklerinden bazıları oldu.

Güneş gözlükleri, eşsiz şekilleri ve büyük görünümleri ile ilkbahar yaz 2019 gözlük trendlerinin birçoğuna uyar. Bununla birlikte, büyük güneş gözlüklerinde göze çarpan iki tonlu camdı; en tepesinde koyu mavi renkte bir ombre olacaktı.

 

camları iki tonlu güneş gözlükleri 2019 2020
camları iki tonlu güneş gözlükleri 2019 2020

# 19. Aynalı Camlar

Ayna güneş gözlükleri normalde tasarıma göre ya korkutucu ya da sportiftir. Kalkan güneş gözlükleriyle eşleştirildiğinde, sportif tarafta kesinlikle daha fazlası var, ancak o zaman bile kendi yansımanıza bakarken biriyle konuştuktan sonra birkaç şey daha konuşuluyor. İnsanları ayak parmaklarında tutmayı seviyorsanız, bu muhtemelen en sevdiğiniz 2019 güneş gözlüğü trendinden biri olacak.

aynalı güneş gözlükleri 2019 2020
aynalı güneş gözlükleri 2019 2020

2019 yaz sezonu boyunca yansıtılmış güneş gözlüklerinin sportif modellerini çok seveceksiniz.

# 20.  Aviator güneş gözlükler

Havacı güneş gözlükleri bu baharda önceki mevsimdeki kadar popüler olmasa da, klasik havacı formlarından vazgeçmeyi reddeden hala kendilerince sıkışmış tasarımcılar vardı. İlkbahar / yaz 2019 havacı güneş gözlüğü ya tamamen gelenekseldir ya da aşırı fütüristiktir, ancak herkes onun mükemmel eşleşmesini bulacağından emin olabilir.

aviator güneş gözlükleri 2019 2020
aviator güneş gözlükleri 2019 2020

Max Mara’nın havacıları, modern bir sokak stili  görünüm için açık sportif dokunuşlara sahip.  Zadig & Voltaire ise  biraz büyük ve minimalist tuttu. Anna Sui, havacı çerçeve şekillerini maviden pembeye renkli plastik çerçevelerle birleştirdi.

# 21. Dikdörtgen Güneş gözlükleri

Dikdörtgen güneş gözlüğü şık, zarif ve son derece kullanılabilir görünüyor ve pek çok tasarımcının bahar için bu şekli tercih ettiğini görmek sürpriz olmadı. Dikdörtgen çerçeveler ya çok keskin ve tanımlanmış ya da hafifçe kavisli ve yuvarlanmıştır, ancak her zaman şık görünüyorlardı.

ilkbahar yaz 2019 dikdörtgen güneş gözlükleri
ilkbahar yaz 2019 dikdörtgen güneş gözlükleri

2019 yazının tüm dikdörtgen güneş gözlüklerinden, koyu kahverengi camlara ve altın metal detaylara sahip olan daha sade tasarımları sevdik.

Bir önceki yazımız olan Kabanlar 2019 2020 Sonbahar Kış: Trendler ve Modeller başlıklı makalemizde 2019 kaban modelleri, 2019 kabanlar ve bayan hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen