Takı

İmitasyon Takıların Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar altın kaplama mücevherlerle aksesuar yapmayı severler. İmitasyon takılar cebinizde bir delik açmadan gerçek altın takı takmanın güzelliğini ve hissini verir. İmitasyon takılar gerçeğine göre daha ucuz olduğu için, istediğiniz kadar alabilir ve evden dışarı çıktığınızda takabilirsiniz. Bazı kadınlar ise imitasyon takıların uzun süre kullanılmamasından dolayı tercih etmeyebilirler.

Bilmeniz gereken şey, imitasyon takıları dikkatli kullanırsanız uzun süre dayanacağıdır. Örneğin bu takılar günlük kullanım için tasarlanmamıştır. Düzenli olarak taksanız bile, uzun ömürlülükleri için onlara özen göstermeniz gerekir. İmitasyon takıların dikkatli kullanılması için aşağıdaki ipuçlarını dikkate almalısınız.

Dışı Sıcakken Kullanmaktan Kaçının

Dışarısı çok sıcak olduğunda imitasyon takılarını kullanmaktan kaçınmalısınız.  Sıcak havada bolca terlersiniz ve bu da takıların erken bozulmasına neden olur. İmitasyon takılar üzerindeki kaplama hassastır. Kimyasallar ve vücut terinin bunlar üzerinde etkisi vardır. Mücevherleriniz vücut terinizle sık temas ettiğinde parlaklığını kaybedecektir.

İmitasyon Takıların Bakımı Nasıl Yapılır?
İmitasyon Takıların Bakımı Nasıl Yapılır?

En Son Takılarınızı Takın

İmitasyon takılarınızı daima kıyafetinizden sonra takın. Makyaj, parfüm, saç spreyi, vücut losyonu gibi diğer kozmetik uygulamaları bitirdikten sonra takılarınızı takabilirsiniz. Bu şekilde hareket etmeniz halinde makyaj malzemelerindeki kimyasallar takılara gelmeyeceğinden dolayı zarar vermesinin de önüne geçmiş olursunuz. İmitasyon takıların parlaklığını ve estetiğini kaybetmiş olması bir daha kullanılmaz hale gelmesine neden olacaktır. İmitasyon takıların aralarına girebilecek olan kimyasallar renklerinin bozulmasına neden olabilir.

Temiz Tutun

Aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri imitasyon takılarınızı temiz tutmaktır. Her kullanımdan sonra temizlemeniz kuru ve güvenli bir yerde saklamanız uzun ömürlü kalmalarını sağlayacaktır. İmitasyon takılarınızı temizlerken kesinlikle herhangi bir kimyasal ve solüsyon kullanmamalısınız.

Yukarıda bahsettiğimiz hususlara dikkat etmeniz halinde imitasyon takılarınızın  uzun süre dayanmasını sağlar ve paranızın karşılığını onların kullanımından almanın mutluluğunu yaşarınız.

Güzel ve şık imitasyon takıları satın alabilir ve onları istediğiniz gibi evden her çıktığınızda kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Söz ve Nişan Yüzüğü Hangi Ele Takılır? başlıklı makalemizde Söz ve Nişan Yüzüğü Hangi Ele Takılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen