Güzellik

İpek Kirpik Nedir, Nasıl Yapılır?

Yüz güzelliği için çok önemli olan kirpiklerinizin görünümünden ve istediğiniz yapıda olmamasından dolayı şikayetçiyseniz bu durumda son dönemlerin en gözde uygulamalarından olan ipek kirpik sayesinde kirpiklerinizi istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz. Hem yaz hem de kış sezonları için kullanım imkânı bulunan ipek kirpik, doğal ve dikkat çekici bir görünüm ortaya çıkararak kirpiklerin çok daha güzel görünmesine neden oluyor.

Kirpiklerin çok daha gür, yoğun ve uzun görünmelerine neden olacak, aynı zamanda da maskara kullanımını ortadan kaldıracak olan ipek kirpik uygulaması pek çok kişi tarafından denenmiş olup yüksek memnuniyete sahip bir uygulamadır. Saf ipek malzemeden üretildikleri için ipek kirpik adını alan yapay kirpiklerin uygulanması ile birlikte çok daha güzel ve çekici görünmek isteyen kadınların tercihi oluyorlar.

Kalıcı İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı ipek kirpik uygulamasının yapılması son derece güvenli ve basit işlemlere dayanmaktadır. Öncelikli olarak ipek kirpikler yani ipekten yapılmış yapay kirpikler tüm kirpiklere özenli bir şekilde tek tek yapıştırılarak yapılmaktadır. Temel olarak basit ve kolay bir işlem olmasına karşılık ideal görünümüm sağlanması için yine işinin uzmanları tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Yapıştırma işlemi sonrasında ise kirpikler kalıcı oluyor ve böylelikle her gün kirpik bakımı yapmak ya da maskara kullanmaya gerek bulunmuyor.

İpek Kirpik Nedir, Nasıl Yapılır?
İpek Kirpik Nedir, Nasıl Yapılır?

Kalıcı Kirpik Uygulaması İşlemi Evde Yapılır mı?

Kalıcı ipek kirpik uygulaması uzmanlar tarafından yapıldığında son derece basit ve kısa sürelerde tamamlanacak bir işlemdir. Bu yüzden evde uygulama yapılabilmektedir. Eve çağrılan kuaförler tarafından evinizde ya da istediğiniz her yerde kalıcı ipek kirpik uygulamasından yararlanmanız mümkün olmaktadır.

Evde Kalıcı Kirpik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde ipek kirpik uygulamasının yapılması için belirli noktalara dikkat etmek gerekmektedir, bu sayede sağlıklı ve güvenli bir şekilde uygulama tamamlanacaktır. Bu bakımdan;

  • Uygulama yapan kişinin uzman olmasına dikkat edilmelidir çünkü işlem temelde basit yöntemlere dayanıyor olsa da göz ve çevresinde uygulama yapıldığı için kirpiklerin ve gözün hiçbir şekilde zarar görmemesi gerekmektedir. Uzman olmayan kimseler tarafından yapılacak uygulamalar, başta kirpikler olmak üzere tüm göz yapısına ciddi zararlar verebilmektedir.
  • Kullanılan malzemelerin kalitesi de iyi bir sonuç elde etmek açısından önem taşımaktadır. Göz ve kirpikler vücudun hassas bölgeleri oldukları için düşük kalite malzeme kullanılması nedeniyle bu bölgelerde ciddi sorunlar oluşabilir, bu yüzden kullanılan malzeme kalitesine dikkat edilmelidir.
  • Günlük yaşam pratiklerini ihmal etmemek ve geri kalmamak için işlemin ne kadar zaman süreceği mutlaka önceden öğrenilmelidir. Bu sayede kendi programınızı çok daha verimli bir şekilde yapabilirsiniz.
  • İpek kirpikler sağlıklı olmakla birlikte alerjisi olan kimseler için rahatsızlıklar doğurabilmektedirler. Bu yüzden alerjinin olup olmadığının önceden öğrenilmesi yararlı olacaktır. Göz hassasiyetinin ve alerjinin öğrenilmesi için deneme amaçlı ipek kirpik takılması da yapılabilmektedir.
  • Kullanılan yapıştırıcı miktarına dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlemin uzmanlar tarafından yapılması gerektiğinin bir diğer önemli kısmı da burasıdır. Yapıştırıcının az ya da çok kullanılması sorunlar yaratacağından, uygulama için gereken ideal ölçümlerde yapıştırıcı kullanılmalıdır.
  • Uygulama sonrasında en çok 1 gün yani 24 saat boyunca kirpiklere su değdirmemek daha kalıcı bir görünüm elde etmek açısından önemlidir. Aynı şekilde 2 gün boyunca göz makyajı yapmamaya da dikkat edilmelidir.
  • İpek kirpiklere 2 – 3 haftada bir olacak şekilde düzenli bakım yapıldığında daha kalıcı olmaları sağlanabilmektedir.
  • Yanlış bakım kremlerinin ve makyaj temizleyicilerinin kullanılması ipek kirpiklerin kullanım sürelerinin azalmasına neden olacaktır, bu yüzden doğru bakım ürünlerinin de kullanılması oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? başlıklı makalemizde 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen