Saç Bakımı

İpeksi ve Parlak Sarı Saçlar İçin 6 Mükemmel Bakım İpuçları

Sarı saçların ipeksi ve güçlü şekilde parlaması için özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Doğal olarak sarı ve boyalı saçlar için en iyi altı bakım ipucu.

Sarı saçlı kadınlar her zaman göz alıcıdır. Sonuçta, sarı saç renkleri doğal olarak nadirdir. Tüm insanların sadece yüzde ikisinde doğal olarak altın sarı saç renkleri vardır. Ancak sarı saç en çok aranan saç renklerinden biri olduğu için, birçok kadın saçlarını boyatıyor ve saçlarını yapay olarak aydınlatıyor.

Sonuç: Saç açma sık sık yapılır. Sarı saçların ipeksi parlamasını ve sağlıklı görünmesini sağlamak için, özellikle boyalı saçlar için yoğun bakım gerekir.

İpeksi ve Parlak Sarı Saçlar İçin 6 Mükemmel Bakım İpuçları

ipeksi ve parlak sarı saçların bakımı
ipeksi ve parlak sarı saçların bakımı

İpucu 1: Daha fazla parlaklık için sarı saçlar için şampuanlar

Sarı saçların güzelleşmesi için özel ürünlerle yıkanmalı ve işlemden geçirilmelidir: “Sarı saçlar için şampuanlar renk pigmentleri içerir. Şık bir sarıda, sıcak sarı altından mor veya gümüş renklidir. “Hafif pigmentler, saçları ‘boyamazlar’, ancak saçların parlamasına izin verin.

2. İpucu: Sararmaya karşı gümüş şampuanlar

Sadece bir sürü boyanmış sarı saçlı kadın, saçı iğrenç sarı olarak rahatsız ediyordu. Gümüş veya menekşe pigmentli şampuan azar azar nötralize eder. “Böyle bir şampuanla düzenli kullanımda, saçta hafif sararma yapabilir, yıkanabilir.

İpucu 3: Yeni boyanmış gibi sarışın? Klor suyundan kaçının!

Tatil yaklaşıyor. Yani tekrar hızla kuaföre ve saçı açma işlemlerini yenilemek gerekecek. Yeni boyanmış sarı saçlar klor suyuyla temas etmemelidir. Bu, çoğu klorun çok yüksek olması nedeniyle, özel yüzme havuzlarında veya otel havuzlarında meydana gelir.  Sudaki klor, ağartılmış saçtaki metal tuzlarıyla reaksiyona girer ve uzun süre, yeşilimsi olur.

Bakınız: 15 Trend Platin Sarı Saç Renkleri 2019

4. İpucu: Beyazlatıcı spreylerin tadını dikkatli çıkarın

Güneş gibi doğal parlatıcı, her eczaneden alabileceğiniz parlatıcı spreyleri vaat ediyor. Düşük dozda beyazlatıcı maddeler içerirler ancak saçları kalıcı olarak beyazlatırlar. Bununla birlikte, bunları kullananlar saçta ne kadar ağartıcı madde biriktiğine dair çok az bilgiye sahiptir.  Beyazlatıcı spreylerle yapılan yöntemler, kuaförün renk tedavisini olumsuz yönde etkileyebilir. Bunun yerine, balyaj tekniğindeki gibi doğal görünümlü bir aydınlatma yapmanız daha iyidir.

5. İpucu: Sarı saç tonunu cilt tonuyla eşleştirin

Özellikle platin sarışın veya açık sarı gibi havalı sarışınlar her zaman modadır. Ancak onunla puan almak isteyen, şık gölgenin de cilt tonuyla uyumlu olduğundan emin olmalıdır. Aksi halde saç rengi cildi olumsuz etkiler , hasta ve yorgun görünür. Soğuk saç renkleri, hafif, biraz gül renginde bir ten ve mavi veya yeşil gözlü kadınlar için en iyisidir. Daha sarımsı bir cilt tonuna sahip sarışınlar, ılık, altın rengindeki sarı tonlara başvurmalıdır.

İpucu 6: Nem güzel parlaklık getiriyor

Açılmış saçlar gerilir ve bu nedenle özellikle hafif bir temizlik gerektirir. İdeal olarak, sadece çok az köpüren ve nemlendiren şampuanlar en iyisidir. Sık sık ince sarı saçlarda şikayet etmemek için hafif bir bakım haftada bir yapılır.  Nemlendirici bakım kremleri, şampuanlar ve maskeler yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Saç Derisi Peeling Nedir? Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde saç derisi bakımı, saç derisi için peeling tarifi ve saç derisi peeling hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen