Faydalı Bilgiler

İş Dünyasında Kadın Olmak

Bir kadın olarak bu makaleyi okumaya başladığınızda içinizden neler neler geçtiğini çok iyi biliyoruz. Ancak tüm bunlara rağmen belki erkeklerinde bu makaleyi okuyabileceğini düşünerek iş dünyasında kadın olmak konulu bir yazı hazırlayalım istedik. bu sayede iş dünyasındaki erkekler bizi belki çok daha iyi anlayacak ya da anlamaya çalışacaktır.

Kadınların iş dünyasındaki sorunlarını dile getirirken aslında çok eskilere ilk doğuma kadar gitmek gerekiyor. Çünkü doğumdan itibaren başlayan cinsiyet ayrımı kadın hangi yaşta olursa olsun devam ediyor. Yani kız çocuğu annelik vasfı ile donatılıyor ve tek bir görevi var o da eviyle meşgul olmak. İşte bu önemli hassasiyet konusuyla yoğrulan kadın her zaman geri planda kalıyor. Hatta bazı kültürlerde sen bilmezsin, sen yapamazsın ya da kadın işi değil gibi cümleler kadının iş hayatındaki rolüne de etki etmeye başlıyor.

İş Dünyasında Kadın Olmak
İş Dünyasında Kadın Olmak

Örneğin iş hayatında kadına bir yöneticilik verilirken kırk kere düşünülür. Oysa ki aynı konumda olan bir erkek için düşünülecek herhangi bir şey yoktur. Dolayısıyla kadının zorluğu işe girmesiyle birlikte başlar.

İş hayatında yalnız kariyer konusunda mı elbette ki hayır!

Kadın işe giderken güzel giyinmek ve bakımlı olmak zorundadır. Çünkü küçük bir kızken başlayan güzel ve şık olma duygusu kadının her zaman hayatının bir parçası olarak görmesine neden oldu. Bu evet doğru bir şeydir ve kadın her zaman daha şık olmalıdır. Çünkü bunun önemli bir gerekçesi vardır o da rekabet.

İş Dünyasında Kadın Olmak
İş Dünyasında Kadın Olmak

Yani aslında erkekler her ne kadar kadınların kendileri için süslendiklerini düşünüyor olsalar da bilmedikleri şey kadının erkek iiçn değil kadın için süslenmesidir. Yani buradaki rekabet güçlü olduğunda kadın karşısındaki kadından daha güzel, alımlı ve şık olmak için bir adım daha atacaktır. Bugün moda da gördüümüz o marjinalliklerin en önemli nedeni de bundan kaynaklanmaktadır. Çünkü kadın her zaman diğer kadınlardan farklı olmak, farklı anlaşılmak ve farklı sevilmek ister. Bu onu psikolojik olarak memnun edebilecek bir duygudur.

İş dünyasında kadın olmanın önemli zorluklarından birisi de ulaşımdır. Eğer kendi aracınız yoksa toplu taşıma araçlarında adeta bir ayna görevi görürsünüz. Çünkü tüm erkekler kendilerini göstermek için karşınızda kendine çeki düzen vermeye çalışırlar. Oysaki onları bir kadın gözüyle gördüğünüzde ne kadar komik olduklarını da anlarsınız.

Bir önceki yazımız olan Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde Kepek Sorunu Nasıl Çözülür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen