Kombinler

İş Görüşmesinde Ne Giymeli?

Olası mülakat sorularına vereceğiniz yanıtları hazırladınız, şirketi araştırdınız ve mülakatı yapan kişiye ne soracağınızı düşündünüz… ama ne giyeceğinizi biliyor musunuz?

Mesleki kıyafetiniz normal zamanda çok önemli görünmeyebilir, ancak doğru veya yanlış görüşme kıyafeti, tek bir kelime söylemeden önce ilk izlenimi yaratabilir.

Peki, ayakkabınızı öne çıkarmak için ne yapmanız gerekiyor?

İş Görüşmesinde Ne Giymeli?
İş Görüşmesinde Ne Giymeli?

Biraz Arka Plan Çalışması Yapın

Giydiğiniz şey konusunda kendinizi rahat hissetmeniz için kendi stil anlayışınızı korumak önemli olsa da, iş görüşmesi kıyafetleri büyük ölçüde şirketin kültürü tarafından belirlenmelidir.

Sosyal medya hesapları size kurumsaldan gündelik ve havalıya kadar ofis ortamı hakkında bir fikir verecektir.

Prsonelin adlarını araştırın ve profesyonel fotoğraflarında ne giydiklerini görmek için çevrimiçi olarak onların resimlerini arayın. Şirket vesikalıklarında bir takım elbise içindelerse, daha kurumsal bir görüşme kıyafeti seçmeniz gerektiğini varsayabilirsiniz. Alternatif olarak, kot pantolon ve tişört giyiyorlarsa, ki bu genellikle teknoloji veya tasarım şirketleri için geçerli olabilir, daha rahat bir kıyafet kurallarına sahip olabilirler.

Kalite Anahtardır

Giydiğiniz kumaşlar kadar basit bir şey bile profesyonel kıyafetinizde büyük bir fark yaratabilir. Örneğin, yün gibi doğal bir elyaftaki ürünler, parlak görünebilen sentetik bir malzemeden her zaman daha akıllı görünecektir. En önemlisi, basit tutun. Tıngırdayan bir bileziği veya parlak neon gömleği sevseniz bile, görüşmecinin onu rahatsız edici bulma ihtimali olabilir. Unutmayın, kıyafetinize değil cevaplarınıza odaklanmalarını istiyorsunuz, bu yüzden eve gittikten sonra değiştirmek için bu öğeleri saklayın.

Kurumsal Bir Ofis İçin

Kurumsal bir organizasyonda mülakat yapıyorsanız takım elbise erkekler ve kadınlar için güvenli bir seçenek olabilir. Siyah, lacivert, ten rengi veya gri gibi nötr tonları tercih edin.

Kadınlar için klasik tarzdaki ayakkabılar genellikle herhangi bir kurumsal kıyafeti tamamlayacaktır.

Erkekler için, tedbirli olmak ve kravat takmak iyidir. Erken gelirseniz ki her görüşme için bunu yapmanız gerekir, şirkete giren veya çıkan hiç kimsenin kravat takmadığını görürseniz, kolayca çıkarılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vücut Tipine Uygun Kazak Modelleri başlıklı makalemizde Vücut Tipine Uygun Kazak Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen