Saç Bakımı

Işıltılı Saçlara Nasıl Sahip Olunur?

Saçınızdan isteyebileceğiniz birçok özellik var. Bazıları canlı, cesur renkler ister, bazıları buklelerie odaklanır. Bunlar elbette birbirini dışlayan şeyler değil, ancak saç söz konusu olduğunda hepimizin çeşitli ihtiyaçları ve özlemleri olduğu gerçeğine işaret ediyor.

İnsanların istediğini söylediği en yaygın şeylerden biri parlak saçlardır. Parlak saçlar elde etmek için denemeniz gereken birkaç bakım ve şekillendirme ipucu var.

  1. Nemlendirin

Bakımlı saçlar sağlıklı saçlardır. Saç tellerinizin parlaklığının olmadığını fark ederseniz, nem oranını artırmayı düşünebilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu kaliteli bir saç kremi veya maske kullanmaktır.

  1. Hasarlı kütikülleri gözden geçirin

Bu notta, kütikülü onarmaya ve kapatmaya yardımcı olabilecek her şey daha parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Kütikül, saç telinin en dış tabakasıdır ve üst üste binen küçük keratin parçalarından oluşur. Bunlar düz durduğunda, saç daha az kıvırcık olur, nemi daha iyi tutar ve daha parlak görünür.

  1. Saçınız için doğru parlaklık arttırıcı ürün

“Parlaklık arttırıcıları”, çok çeşitli ürünleri tanımlamak için kullanılan bir şemsiye terim olarak düşünün.  Yağlar, serumlar, veya spreyler. Çeşitlilik iyi bir şeydir, çünkü saçınızın nelere dayanabileceğine bağlı olarak her birimizin farklı ürünlere ihtiyacı olacaktır. Bunlar saç tellerini ince bir yansıtıcı bileşen tabakasıyla kaplayarak saçın parlak görünmesine neden olurlar.

Işıltılı Saçlara Nasıl Sahip Olunur?

  1. Saç için sağlıklı bir takviye alın

Saç bakımı, cilt bakımı gibi, hızlı çözümler bulmak olduğu kadar uzun bir oyun oynamakla da ilgilidir. Saçınızın sağlıklı ve güçlü bir şekilde büyümesini sağlamanın en iyi yollarından biri de kolajen ve biyotin gibi saça sağlıklı takviyeler kullanmaktır.

  1. Fazla ürün kullanımı

Bazen donukluğun saçın yapısal bütünlüğü ile hiçbir ilgisi yoktur. Asıl suçlu aslında çok fazla ürün kullanımı olabilir. Fazla ürün, saç derisinde ve saç telinde biriktiğinde ve saç üzerinde ışık yansımasını bulanıklaştıran bir film tabakası oluşturur.

Bir önceki yazımız olan Saç Diplerinde Kaşıntı Neden Olur, Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde nasıl geçer ve Saç Diplerinde Kaşıntı Neden Olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen