saç modelleri

Islak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Son zamanların trend saç modelleri arasında yer alan, ıslak saç modeli nasıl yapılır? Bu modelin uygulanabilmesi için, öncelikle saçların fazla ovalamadan yıkanması gerekir. Sonrasında saçlar bir havlu yardımı ile kurulanır. Saçlar tamamen kurutulmadan, yeterli düzeyde taranması gerekir. Saça uygulanması gereken ürünler tatbik edilir.

Tercihe göre saç köpüğü, jole veya wax gibi ürünler saç diplerine temas etmeyecek şekilde uygulanır. Uygulama esnasında tercihe göre saç kremi de tatbik edilerek, saçlar geriye doğru tarak yardımı ile taranır. Saçlara şekil verirken saç fırçası kullanılmamalıdır. Uzun süre kalıcı olması için saç nemlendirici kullanılması yerinde olacaktır.

Islak Saç Modeli Hangi Saçlara Uygulanır?

Islak saç modelleri, dalgalı, düz, kıvırcık, kısa ve uzun saçlara kolayca uygulanabilen saç modelleri arasındadır. Islak saç modeli, saçın şeklini koruyarak aynı zamanda ıslak görünmesini sağlar.

Islak Saç Modeli Nasıl Trend Oldu?

Islak saç modelini ilk uygulayanlar arasında, müzik dünyasının efsanevi isimlerinden Beyonce gelmektedir. 2014 Grammy performansı sırasında Beyonce dalgalı, küt ve ıslak saçları ile izleyicileri kendisine hayran bırakmıştı. Moda dünyasında her saç modeline, her uzunlukta saç modeli uygulanan ıslak saç modeli trend olmayı başardı. Islak saç modellerini tercih eden ünlüler;

  • Hem şık hem de doğal görünümü yakalamış olan Doutzen Kroes,
  • Ortadan ikiye ayırarak ıslak saç modelini kullanan Gigi Hadid,
  • Moda ödüllerinde ıslak saç modelini benimseyen Rosie Huntigton-Whiteley,
  • Islak saç modelliğinin topuzlu sitilini benimseyen Kate Bosworth,

Bunlardan bazılarıdır. Rahat kullanımı, şık görünümü, kolay uygulanabilir olması, bu saç modelinin benimsenmesinde önemli rol oynamıştır.

Islak Görünümlü Saç Modelinde Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Islak saç modelinin etkili izlenim bırakması için, dudaklara cesurca uygulanan kırmızı ruj, smokey göz makyajı kullanılması yerinde olacaktır. Islak görünümlü saç modeli özellikle podyumda, sık tercih edilen modeller arasındadır. Ayrıcı doğum günleri, özel davetler ve partilerde, çekici görünmeyi seven kadınlar tarafından tercih edilebilir.

Islak Saç Modeli Şık Topuz Sitili

Islak saç modeli uzun saçlar içinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Uzun saçlar yıkanıp, hafif nemli kalacak şekilde havlu ile kurulanır. Saçlar geriye doğru taranarak, saç spreyi veya köpük uygulanır. Daha sonra sıkı bir şekilde topuz yapılarak, bileşme noktasında toka ile sabitlenir.

Islak Saç Modeli Maskülen Saç Stili

Uygulaması pratik ıslak saç stilidir. Hafif nemli saça bir miktar saç köpüğü tatbik edilir. Hafif bukleler oluşturularak geriye doğru parmaklar yardımı ile taranır.

Islak Saç Modeli Atkuyruğu Stili

Islak saç modellerinin uygulanabildiği atkuyruğu sitilinde, sertleşmeyen saç spreyi kullanılmalıdır. Uzun saçlı kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Popülaritesi Yüksek Mısır Saç Örgü Modeli başlıklı makalemizde en iyi saç örgüsü, mısır saç örgü modeli nasıl yapılır ve mısır saç örgüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen