GüzellikSaç Bakımı

Kabarık saçlar için 7 ipucu

Kabarık saçlar için 7 ipucu

Hiçbir şey kabarık saçlar kadar sinir bozucu olamaz, saçlar inatla tüm yönlere doğru karışır. Sadece kabarık değil, karışık saçlarda oluşur, ancak bu birçok farklı faktörden oluşabilir. Buna nasıl karşı çıkacağını merak ediyor musun? Okumaya devam edin!

Kabarık saçlar için 7 ipucu

kabarık saçlar için 7 ipucu
kabarık saçlar için 7 ipucu

# 1. Saçlarınızı çok sık yıkamayın.

Saçınızı mümkün olduğunca az yıkamayı deneyin, çünkü şampuan saçınızdaki doğal yağları temizler. Az yıkamak saçlarınızın kabarık olmamasını sağlar. Yıkamanızı geciktirmek için kuru şampuan kullanın. Saçlarınız daha az yağlanır ve ayrıca hacim oluşturur.

# 2. Hindistan cevizi yağını noktalara uygulayın.

Hindistan cevizi yağı hoş kokmasının yanı sıra, saçınızın da süper yumuşak olmasını sağlar. Saçlarınız daha kalın ve daha güçlü olacak ve güzel bir parlaklık verecektir. Bunlar kullanmak için yeterli sebep!

Ayrıca Bakınız: Kabaran Saçlar için Saç Kesimleri 2018

# 3. Kaba dişleri olan bir tarak kullanın.

Bu tarak saçlarınızı düzenlemek için mükemmeldir ve saçınızı daha az esnek hale getirir. Dişlerin birbirine yakın olduğu bir tarak saçınızın kopmasına neden olabilir. Bunu istemiyoruz!

# 4. Saçınızı ısıdan koruyun.

Yassı bir demir veya saç maşası kullanıyorsanız, saçınızı ısıya karşı korumanız önemlidir. Bunlar size anlık yardımcı olur, ancak ısı saçlarınızı daha da esnek hale getirir.

# 5. Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın.

Eğer  hava aşırı soğuksa, yarım saatliğine sıcak duş altında kalmayı tercih edersiniz. Fakat saçınızın ılık suyla yıkaması daha iyidir. Ve eğer bunu yapmak istiyorsanız, saçlarınızı soğuk suyla durulayın. Soğuk su, saçlarınızı sakinleştirmesini sağlar ve bu nedenle saçlar daha az kabarır, ve sıcak sudan zarar görmez.

# 6. Bir saç maskesi kullanın.

Bazen ekstra bir bakım ürünü kullanabilirsiniz. Bu nedenle haftada bir veya iki kez bir saç maskesi uygulayın. On beş dakika bekletin ve durulayın. Saçınız temizken uygulayın. Saçınızın parlak ve yumuşak olduğunu göreceksiniz.

# 7. Doğru ürünleri yiyin.

Ayrıca, iyi yağ içeren ürünleri yiyerek tüylü saçlarınıza da karşı koyabilirsiniz. Somon, fındık veya avokado besinlerini düşünün. Bu yağlar saçlarınız üzerinde iyi bir etkiye sahiptir ve saçlarınızın kabarık olmasını önler.

Bir önceki yazımız olan Kötü saç kesimi nasıl düzeltilir başlıklı makalemizde Kötü saç kesimi nasıl düzeltilir, saç bakımı ve saç kesiimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen